Інструменти доступності

Середа, 18 квітня 2018 09:22

Графік щеплення домашніх тварин

Зазвичай власники домашніх тварин відкладають проведення щеплень по цілому ряду хвороб своїм домашнім тваринам на потім, з посиланнями на брак часу або просто на нерозуміння сенсу процедури. У будь-якому випадку це веде до того, що тварина піддається ризику. Адже вакцинація (щеплення) домашніх тварин дійсно дуже важлива процедура. Давайте спробуємо розібратися в тому, для чого ж потрібно робити щеплення і в які періоди, терміни та по видам тварин.

Як вибрати вакцину

Використовувати вакцини потрібно лише ті, які зареєстровані, сертифіковані та дозволені до реалізації в Україні. На ринку ветеринарних товарів можлива реалізація підроблених препаратів. Тому, купуючи вакцину самостійно, необхідно звернути увагу на те, де знаходяться ампули (вони обов'язково повинні бути в холодильнику), на термін їх придатності, серію і номер партії, колір, склад домішок і обов’язково підтверджуючі якість вакцин документи, сертифікати якості виробника.

Коли ви купуєте вакцину, зверніть увагу на те, що на ній повинні знаходиться спеціальні наклейки, на яких можна знайти серію, партію, і термін випуску вакцини. Ці наклейки використовуються у ветеринарному паспорті (вклеюються у ветеринарний паспорт тварини у спеціальних відмітках про щеплення проти певного захворювання).                     

Якщо у вас виникли будь-які підозри, то найкраще не купувати цю вакцину і повідомити компетентний орган за свою підозру.

Інколи громадяни упевнені в тому, якщо тварина не виходить на вулицю, то немає необхідності в його щепленні. Але це зовсім не так. Адже ваші вихованці можуть заразитися від бактерій, вірусів, транспорту, із взуття або речей людини. Більш того, особлива небезпека очікує тварин, якщо вони потрапляють у громадські місця і до інших тварин. Безумовно, вакцинація не гарантує на всі сто відсотків того, що ваш улюбленець завжди буде здоровий і не зможе підчепити хворобу. Але при цьому, ризик захворювання знижується до мінімуму.

Умови вакцинації

Необхідно також пам'ятати, що вакцину вашому вихованцеві повинен призначити лікар ветеринарної медицини – спеціаліст. При цьому мають бути враховані такі фактори:

- до якого виду належить тварина;

- її вік;

- чи була тварина щеплена до цього, і який час впливу попереднього щеплення;

- в якому фізіологічному стані  перебувають ваші вихованці.

Безумовно, проводити вакцинацію має лікар ветеринарної медицини. Для того, щоб провести вакцинацію, необхідна наявність наступних умов:

- У тварини не повинно бути яких-небудь захворювань чи підозри до них. Перед тим як провести вакцинацію лікар проводить огляд вашої тварини, вимірює температуру тіла, збирає анамнез.

- Тварина повинна прийняти антигельмітний препарат не менше, ніж за сім днів перед вакцинацією. Якщо ваші улюбленці контактують з іншими тваринами, дегельмінтизацію потрібно провести за два тижні до вакцинації.

- Небажано проводити імунізацію одразу після захворювань, операції, прийняття антибіотиків тощо. Це пов'язано з тим, що в цей час організм тварини особливо слабкий і імунна реакція може бути досить несподіваною. Для цього найкраще почекати два тижні. Після цього дегельмінтозувати вихованця і тільки потім провакцинувати.

- Не варто вакцинувати старих, вагітних і годуючих тварин живими вакцинами. Племінним і вільно гуляючим тваринам роблять комплексне щеплення в поєднанні з хламідіозом.

Найкраще застосовувати моно вакцини від особливо небезпечних хвороб тварин, які спільні для тварин і людей.

Багато клінік пропонують прийняття антигістамінних препаратів перед самим щепленням. До цього найкраще прислухатися, так як вакцинація може стати причиною появи сильних алергічних реакцій, включаючи анафілактичний шок.

Терміни вакцинації

Період, на який поширюється вакцинація, залежить від фірми-виробника обраної вами вакцини.

Приблизно вакцинація може мати такі терміни:

- Цуценята - перший раз імунізацію проводять у віці 8-9 тижнів, і вона спрямована на захист від чуми м'ясоїдних, інфекційного гепатиту, парвовирусного ентериту, парагрипу та лептоспірозу. Повторно ревакцинацію проводять через 3-4 тижні тим же чином, плюс вакцинація проти сказу. У рік здійснюється заключна ревакцинація. Далі вакцинація повинна бути здійснена приблизно за тиждень до закінчення терміну попереднього щеплення.

- Кошенята - перший раз імунізацію проводять у віці 9-12 тижнів з використання полівалентної вакцини, спрямованої на захист від вірусного ринотрахеїту, каліцівірусной інфекції і панлейкопенії кішок. Повторно ревакцинацію проводять через 3-4 тижні так само, додаючи вакцину проти сказу. Щорічну вакцинацію роблять за тиждень до закінчення термінів попереднього щеплення.

При вакцинації мініатюрних (кімнатний-декоративних) порід собак, вага яких не становить більше трьох-п'яти кілограм (брюссельський гріффон, китайська чубата, левретка, чихуахуа, пекінес та ін), безпечна доза повинна становити близько половини від дози, що застосовується для інших порід собак.

Вироблення імунітету після вакцинації відбувається через кілька тижнів. У цей період не варто вигулювати вихованців з іншими тваринами. Після прогулянки особливу увагу рекомендують приділяти миттю лап. Також необхідно оберігати тварину від стресів, переохолоджень, миття цілком. У разі підняття температури, появи витікань з очей і носових ходів, блювоти, відсутності апетиту, млявості та інших відхилень, потрібно відразу ж звернутися до лікаря ветеринарної медицини, який проводив вакцинацію.

Щеплення тварин і птиці проводять у строки, визначені планом протиепізоотичних заходів, за заздалегідь розробленим графіком, який своєчасно доводять до відома керівників господарств і населених пунктів, де проводитимуть щеплення.

Щеплення великої рогатої худоби та коней, що знаходяться в особистій власності громадян, проводять в одному, двох чи кількох місцях населеного пункту, куди у визначений фахівцем ветеринарної медицини час доставляють тварин самі власники.

Свиням, ДРХ, кролям, птиці, що знаходяться в особистій власності громадян щеплення роблять у дворах, з усіма засобами профілактики занесення і розповсюдження збудників захворювань на території подвір’я населення (спецодяг, одноразові шприці, деззасоби)

Місця, де проводилися щеплення, після їх закінчення, дезінфікують освітленим розчином хлорного вапна, що містить 5% активного хлору, або 10%-м гарячим розчином натру їдкого та іншими деззасобами. Ватні тампони тощо, змочені вакциною, спалюють.

Звертаємо увагу на обов’язковий фактор: якщо щеплення свиням проводили безпосередньо в станках, то станки також обов'язково дезінфікують.

Прочитано 22705 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
пр. Грушевського Михайла, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Портал працює в тестовому режимі (Якщо ви маєте зауваження або пропозиції, будь ласка, напишіть нам: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Подати електронне звернення громадян


Please publish modules in offcanvas position.

register
ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал