Головне управління ветеринарної медицини в Чернігівській області

Дві третини харчових отруєнь цього року в Україні сталися у дитячих колективах

Таку інформацію повідомило інформаційне агентство УНІАН за матеріалами Держпродспоживслужби України. На думку фахівців департаменту, ускладнення епідемічної ситуації напряму пов'язано із законодавчо визначеними особливостями здійснення державного нагляду та контролю у сфері господарчої діяльності, які не дозволяють ДПСС проводити перевірки оперативно і в достатньому обсязі. Раніше такі перевірки проводили щороку, то зараз дозволено лише 1 раз на 3-5 років.

У поточному році спалахи кишкових інфекцій в Україні реєстрували майже в усіх регіонах, окрім Луганської області. Найбільше випадків зафіксували в Київській (7) і в Одеській (12) областях. За 8 місяців 2017 року фахівці Держпродспоживслужби розслідували 105 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань через які постраждало 1461 людей, з 1089 дітей – 74,5%. Для порівняння за анологічний період минулого року зафіксовано 101 спалах з 2102 постраждалими, з яких 46% (967) – діти.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області повідомляє, що станом на 11 вересня інформації щодо спалахів гострої кишкової інфекції в нашому регіоні не надходило.