Головне управління ветеринарної медицини в Чернігівській області

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області прозвітувало про роботу за перше півріччя

Під керівництвом в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Чаплієва Сергія Олександровича відбулася Колегія, під час якої були підбиті підсумки роботи за перше півріччя та сформовані плани роботи на третій квартал 2017 року.

Участь у нараді також взяли в.о. начальників управлінь Держпродспоживслужби в районах і  містах, начальники районних, міських лікарень ветеринарної медицини, директори районних державних лабораторій ветеринарної медицини, начальник Чернігівської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, директор Чернігівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, а також керівники структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Серед важливих питань - стан здійснення державного нагляду (контролю) в галузі безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини за І півріччя 2017 року та основні завдання щодо покращення роботи. Учасники Колегії проаналізували питання належного виконання протиепізоотичних заходів, зокрема, в частині профілактики, ліквідації та недопущення поширення збудника АЧС, необхідності забезпечення належного та своєчасного виконання рішень ДНПК усіх рівнів з питань АЧС.

Було прийнято рішення продовжити проведення активної просвітницької роботи серед населення щодо заходів із профілактики сказу, АЧС та інших небезпечних захворювань, а також покращити роботу з проведення вакцинації проти сказу всіх домашніх собак та проти сибірки ВРХ, ДРХ, коней у першу чергу, тих, що випасаються

Під час колегії особлива увага була приділена аналізу перевірок, здійснених фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, щодо дотримання вимог санітарного законодавства закладами оздоровлення та відпочинку, що беруть участь в оздоровчій кампанії 2017. Було зазначено, що з початку підготовки оздоровчої кампанії фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, управлінь Держпродспоживслужби в районах, містах взято участь у проведенні  загалом 490 перевірок у складі комісій районних державних адміністрацій.

Крім того, за результатами Колегії буде посилено державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за переміщенням живих тварин, сировини та продукції з них. Йдеться зокрема про недопущення видачі супровідних ветеринарних документів на переміщення тварин без їх належної ідентифікації, реєстрації та відповідно оформлених ідентифікаційних документів.

В.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області під час Колегії наголосив на необхідності забезпечення впровадження процедури відеофіксації під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) з урахуванням методичних рекомендацій.

Окремо розглядалося питання оптимізації мережі державних лабораторій Чернігівської області та розширення галузі їх акредитації.

Також були підбиті підсумки роботи за І півріччя поточного року щодо реалізації державної політики у сферах карантину та захисту рослин.

Крім того, учасники наради проаналізували результати здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про рекламу, ринковий нагляд та захист прав споживачів. Зокрема було наголошено на необхідності дотримання вимог чинного законодавства під час розгляду звернень громадян щодо захисту прав споживачів.

За результатами Колегії було визначено ряд пріоритетних завдань та сформовано плани роботи на третій квартал 2017 року.