Головне управління ветеринарної медицини в Чернігівській області

Розробка перспективної мережі оздоровчих закладів Чернігівської області - одне із стратегічних завдань органів регіонального управління та місцевого самоврядування

Всього в Чернігівській області в 2017 році заплановано роботу 490 закладів оздоровлення та відпочинку для дітей. З них позаміських - 21,  санаторного типу – 4, наметових містечок – 2.  Планувалося оздоровити 2221 дітей, забезпечено відпочинок 26653 дітей.

З початку підготовки оздоровчої кампанії фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, управлінь Держпродспоживслужби в районах, містах взято участь у проведенні  490 перевірок дотримання вимог санітарного законодавства у складі комісій районних державних адміністрацій по перевірці готовності закладів оздоровлення та відпочинку до проведення оздоровлення та відпочинку дітей та учнівської молоді в 2017 році. Окремо, з метою контролю за перебігом оздоровчої кампанії, якістю проведеного приймання оздоровчих закладів перед початком оздоровчої кампанії, спеціалісти Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь в роботі комісії Чернігівської ОДА.

Не зважаючи на загалом позитивну динаміку перебігу оздоровчої кампанії на Чернігівщині, в організації дитячого оздоровлення спеціалістами відмічено низку проблем, спільних майже для всіх оздоровчих закладів, а саме:

  • незбалансоване та неякісне харчування дітей;
  • порушення питного режиму;
  • порушення дезінфекційного режиму;
  • порушення правил протипожежної безпеки;
  • незадовільне матеріально-технічне оснащення спальних кімнат.

У результаті систематизації проблем, виявлених під час перевірок, спеціалістами Держпродспоживслужби в Чернігівській області було надано ряд методичних рекомендацій та поставлено наступні пріоритетні завдання:

  1. Безпечне і комфортне перебування дітей у закладах оздоровлення та відпочинку області, у т. ч. дотримання  дитячими закладами вимог санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму, протипожежної безпеки та правил охорони життя людей на водних об'єктах і охорони праці.
  2. Надання якісних оздоровчих послуг, в тому числі забезпечення якісного харчування, медичного забезпечення та змістовного дозвілля.
  3. Ефективне використання мережі дитячих закладів оздоровлення.

— Готуватися до оздоровчої кампанії 2018 року маємо вже сьогодні. Наше завдання — зробити відпочинок максимально якісним. Мова йде і про умови, і про програму перебування. Окрім того, треба переглянути мережу закладів. Краще забезпечувати роботу одного якісного, ніж підтримувати життєздатність декількох сумнівних закладів,— акцентувала Наталія Романова.