Головне управління ветеринарної медицини в Чернігівській області

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській обласній державній адміністрації

—   Наразі в районі введені карантинні обмеження. Працюють два пости поліції. Ветеринари здійснили подвірний обхід. Трупи свійських свиней, у яких виявлено африканську чуму, спалено, вивчається питання щодо компенсації власникам витрат. Проводяться сходи сусідніх сіл. Люди розуміють ситуацію і готові виконувати необхідні правила, — повідомила голова Борзнянської райдержадміністрації Віра Проскура.

Головне управління Держпродспоживслужби в області звернулося до компетентних органів з проханням пришвидшити розслідування фактів порушення інструкції, що і призвело до спалаху хвороби. Особливо детально вивчатиметься робота приватних сільгосппідприємств та лісових господарств. Адже законодавством передбачена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність за нехтування правилами безпеки, — наголосив в.о начальника Головного управління Сергій Чаплієв.

Представники обласного управління лісового та мисливського господарства зазначили, що контролювати стан диких тварин, що мігрують, особливо важко.

—   Ситуація напружена. Наше завдання — не допустити поширення хвороби: максимум роботи з населенням, посилений моніторинг лісових угідь, контроль за дотриманням необхідних заходів біобезпеки. Особлива увага — пошуку збудника хвороби, — акцентувала Наталія Романова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами Чернігівської ОДА