ukende

Календарні свята та події

Підписка на розсилку новин

Введіть Вашу e-mail адресу:

Особливості здійснення санітарно-епідеміологічного контролю за вантажами, що знаходяться в пунктах пропуску через митний кордон

З 01.02.2018 року Постановою Кабінету Міністрів України № 364 від 25 травня 2016 року «Деякі питання реалізації принципу “єдиного вікна” під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» із змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України № 878 від 22.11.2017 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. № 364»,  № 44 від 31.01.2018 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2011 р. № 1031 і від 25 травня 2016 р. № 364» передбачено практично стовідсоткове здійснення державного контролю за вантажами, що переміщуються через митний кордон України в інформаційно-телекомунікаційній системі «єдине вікно», у тому числі це стосується і здійснення державного санітарно-епідеміологічного контролю. Використання «єдиного вікна» дає змогу скоротити термін здійснення всіх видів державного контролю до чотирьох годин, та надає багато інших переваг суб’єкту господарювання, що здійснює митне оформлення вантажів.

Деякі суб’єкти господарювання або їх представники використовують переваги, які надає в здійсненні державних видів контролю інформаційно-телекомунікаційна система «єдине вікно» без врахування інших нормативно-правових актів. Зокрема, декларанти розміщують справи для здійснення санітарно-епідеміологічного контролю в місцях митного оформлення в пунктах пропуску через кордон України з подальшим проведенням процедур розмитнення в місцях митного оформлення всередині країни.

У статті19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 319 Митного Кодексу України передбачено, що органи доходів і зборів взаємодіють з державними органами, уповноваженими на здійснення зазначених видів контролю, координують роботу з їх здійснення у пунктах пропуску через державний кордон і в зонах митного контролю на митній території України в порядку, встановленому цим Кодексом та законами України.

У відповідності до п. 2 Постанови КМУ від 05.10.2011 № 1031 «Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України» державний контроль товарів здійснюється посадовими особами контролюючих органів у зонах митного контролю на митній території України (крім пунктів пропуску через державний кордон України) у разі, коли в пункті пропуску такі види контролю зазначеними органами не завершено. Додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2011 р. № 1031 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 21 травня 2012 р. № 452) «Перелік товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення їх через митний кордон України» передбачено, що санітарно-епідеміологічний контроль вантажів, які підлягають даному виду державного контролю, здійснюється посадовою особою контролюючого органу в зонах митного контролю на митній території України (крім пунктів пропуску через митний кордон України).

Таким чином, після отримання справи в «єдиному вікні», для прийняття рішення під час здійснення санітарно-епідеміологічного контролю в пунктах пропуску через митний кордон України, спеціалісти, що здійснюють даний вид державного контролю отримують від посадових осіб Чернігівської митниці ДФС інформацію щодо режиму, в якому вантаж перетинає митний кордон України. Якщо режим перетину кордону не передбачає процедури розмитнення безпосередньо в пункті пропуску, посадові особи Головного управління Держпродспоживслужби, які забезпечують здійснення державного санітарно-епідеміологічного контролю, ухвалюють рішення про відмову у здійсненні контролю в пунктах пропуску через митний кордон України.

Детальніше в цій категорії:

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал