Інструменти доступності

Версія для друку
П'ятниця, 08 червня 2018 09:30

Інформаційне повідомлення про шкідників і хвороби сільськогосподарських рослин станом на 7 червня 2018 року

Інформаційне повідомлення про стан розвитку та розповсюдження шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин в Чернігівській області станом на 7 червня 2018 року

Фенологія культур

Озимі зернові: цвітіння-початок наливу зерна

Ярі зернові: трубкування

Кукурудза: 4-7 листків

Горох: початок бутонізації

Ярий ріпак: бутонізація

Льон: інтенсивний ріст

Багаторічні трави (конюшина): кінець цвітіння-скошування

Цукровий буряк: ІІІ-V пара листків

Соняшник: 2-5 пара листків, ріст стебла

Соя: І-ІІ пара трійчастих листків

Картопля: ріст стебла, початок бутонізації, бутонізація (п.д.)                                                                                                                                        

Сад (яблуня): ріст плодів

В період з 1 по 7 червня утримувалась тепла, часом жарка з короткочасними опадами погода. Температура вдень коливалась в межах +15+26+29°С, вночі температура повітря утримувалась на позначці 7-18°С тепла. Опади пройшли у вигляді невеликого та помірного, місцями сильного дощу, подекуди прогриміли грози. У північно-східних та східних районах відмічався туман.

Вищезазначені погодні умови сприяли подальшому активному розвитку і шкідливості основних шкідників сільськогосподарських культур і розвитку захворювань.

В посівах озимих зернових колосових культур повсюдно продовжують свій розвиток і шкідливість хлібні п’явиці, злакові попелиці, трипси, хлібні клопи, хлібні жуки. На ярих зернових продовжують живлення попелиці, п’явиці, осередково блішки. Погодні умови сприяють розвитку септоріозу і борошнистої роси. Бура листкова іржа проявилась на 2-3% рослин озимого жита (хворіють нижні листя) за розвитку захворювання 1-3%. Ярий ячмінь продовжує хворіти на гельмінтоспоріоз (хворіє до 5% рослин, за розвитку захворювання 1-3%), осередково виявлені прояви борошнистої роси хворіє 1-3% рослин (нижні листя) за розвитку захворювання 1-2%. На вівсі червоно-бура плямистість охопила в середньому 3%, максимально 6% рослин за розвитку захворювання 1-5%.

В посівах кукурудзи продовжується шкідливість блішок, злакових мух, осередково шкодять грунтові шкідники (личинки травневих хрущів, дротяники).

В посівах гороху спостерігається живлення горохової попелиці, бульбочкових довгоносиків. На кореневі гнилі хворіє 2-4% рослин.

Продовжують розселення і шкідливість бульбочкові довгоносики на рослинах сої, у слабкому ступені пошкоджено 3-6% рослин.

Триває розвиток і шкідливість бурякових довгоносиків (звичайний 0,2 екз. на кв.м, пошкоджено в середньому 5% рослин) на цукрових буряках. Подекуди шкідливі щитоноски і бурякові мінуючі мухи.

У посівах ярого ріпаку спостерігається шкідливість ріпакового квіткоїда (5,0-7,0 екз. на кв.м, пошкоджено в середньому 5% рослин у слабкому і середньому ступенях (Семенівський район)), осередково гусениці біланів слабо пошкодили 2-4% рослин. На пероноспороз хворіє 3-6% рослин за розвитку захворювання 1-2%.

На рослинах соняшнику залишаються шкідливими геліхризові попелиці.

На картоплі приватного сектору активно продовжує свій розвиток колорадський жук, триває яйцекладка, відбувається відродження і шкідливість личинок шкідника. В посадках капусти спостерігається подальший розвиток і шкідливість біланів, капустяної совки, молі., на цибулі- личинок цибулевої мухи.

В садах (яблуня) продовжується літ, яйцекладка, початок відродження і шкідливість гусениць яблуневої плодожерки І-го покоління. Спостерігається початок заляльковувавання гусениць яблуневої молі. Залишаються шкідливими попелиці.

На паршу продовжують хворіти переважно листя, за розвитку захворювання 1-4%. Відмічено прояви борошнистої роси.

 

Прочитано 762 разів

Галерея зображень