Переліки шкідливих організмів А1 та А2 ЄОКЗР
Європейська і Середземноморська організація карантину і захисту рослин
Переліки ЄОКЗР А1 і А2 включають шкідливі організми, які ЄОКЗР рекомендує регулювати як карантинні шкідливі організми, в національних фітосанітарних правилах країн-членів ЄОКЗР. Ці рекомендації засновані на аналізі фітосанітарного ризику та відповідної документації.
Джерело:
Стандарт ЄОКЗР «А1 і А2 списки шкідливих організмів, які рекомендуються ЄОКЗР для регулювання в якості карантинних шкідливих організмів» (EPPO Standards PM 1/2(24) English, September 2015) http://www.eppo.int/QUARANTINE/quarantine.htm
Список А1
Шкідливі організми, які відсутні у регіоні ЄОКЗР
ПРОКАРІОТИ (PROKARYOTES): бактерії і фітоплазми
Acidovorax citrulli
Coconut lethal yellowing phytoplasma
Liberibacter africanum& L. asiaticum
Liberibacter solanacearum (Solanaceae haplotypes)
Peach rosette phytoplasma
Peach yellows phytoplasma
Phytoplasma ulmi (Elm phloem necrosis)
Potato purple-top wilt phytoplasma
Western X-disease phytoplasma
Xanthomonas axonopodis pv. allii
Xanthomonas axonopodis pv. citri
Xanthomonas oryzae pv. oryzae
Xanthomonas oryzae pv. oryzicola
Xylella fastidiosa
ГРИБИ (FUNGI)
Alternaria mali
Anisogramma anomala
Apiosporina morbosa
Atropellis pinicola
Atropellis piniphila
Ceratocystis fagacearum and its vectors
Pseudopityophthorus minutissimus
Pseudopityophthorus pruinosus
Chrysomyxa arctostaphyli
Cronartium coleosporioides
Cronartium comandrae
Cronartium comptoniae
Cronartium fusiforme
Cronartium himalayense
Cronartium quercuum
Davidiella (Mycosphaerella) populorum
Endocronartium harknessii
Guignardia citricarpa
Gymnosporangium clavipes
Gymnosporangium globosum
Gymnosporangium juniperi-virginianae
Gymnosporangium yamadae
Melampsora farlowii
Mycosphaerella gibsonii
Mycosphaerella laricis-leptolepidis
Ophiognomonia (=Sirococcus) clavigignenti-juglandacearum
Ophiostoma wageneri
Phoma andigena
Pseudocercospora angolensis
Puccinia hemerocallidis
Puccinia pittieriana
Septoria lycopersici var. malagutii
Stegophora ulmea
Phellinus weirii
Phyllosticta solitaria
Phymatotrichopsis omnivora
Thecaphora solani 4
Tilletia indica
ПАРАЗИТИЧНІ РОСЛИНИ (PARASITIC PLANTS)
Arceuthobium spp. (non-European)
Arceuthobium abietinum
Arceuthobium americanum
Arceuthobium campylopodum
Arceuthobium douglasii
Arceuthobium laricis
Arceuthobium minutissimum
Arceuthobium occidentale
Arceuthobium pusillum
Arceuthobium tsugense
Arceuthobium vaginatum
КОМАХИ І КЛІЩІ (INSECTS AND MITES)
Acleris gloverana
Acleris variana
Agrilus anxius
Aleurocanthus woglumi
Anastrepha fraterculus
Anastrepha ludens
Anastrepha obliqua
Anastrepha suspensa
Anoplophora glabripennis
Anthonomus bisignifer
Anthonomus eugenii
Anthonomus grandis
Anthonomus signatus
Apriona cinerea
Apriona germari
Apriona rugicollis
Aromia bungii
Bactericera cockerelli
Bactrocera cucumis
Bactrocera cucurbitae
Bactrocera dorsalis
Bactrocera invadens
Bactrocera minax
Bactrocera tryoni
Bactrocera tsuneonis
Blitopertha orientalis
Ceratitis rosa
Choristoneura conflictana
Choristoneura fumiferana
Choristoneura freemani (=C. occidentalis Freeman)
Choristoneura rosaceana
Conotrachelus nenuphar
Cydia packardi
Cydia prunivora
Dendroctonus adjunctus
Dendroctonus brevicomis
Dendroctonus frontalis
Dendroctonus ponderosae
Dendroctonus pseudotsugae
Dendroctonus rufipennis
Diabrotica barberi
Diabrotica speciosa
Diabrotica undecimpunctata
Diaphorina citri
Dryocoetes confusus
Epitrix subcrinita
Epitrix tuberis
Gnathotrichus sulcatus
Gonipterus gibberus
Helicoverpa zea
Heteronychus arator
Homalodisca vitripennis
Ips calligraphus
Ips confusus
Ips grandicollis
Ips lecontei
Ips pini
Ips plastographus
Keiferia lycopersicella
Leucinodes africensis
Leucinodes orbonalis
Leucinodes pseudorbonalis
Leucinodes rimavallis
Listronotus bonariensis
Malacosoma americanum
Malacosoma disstria
Margarodes prieskaensis
Margarodes vitis
Margarodes vredendalensis
Melanotus communis
Metamasius hemipterus
Naupactus leucoloma
Nemorimyza (Amauromyza) maculosa
Neoleucinodes elegantalis
Oemona hirta
Oligonychus perditus
Orgyia pseudotsugata
Pheletes (Limonius) californicus
Pissodes nemorensis
Pissodes strobi
Pissodes terminalis
Premnotrypes latithorax, P. suturicallus& P. vorax
Rhagoletis fausta
Rhagoletis indifferens
Rhagoletis mendax
Rhagoletis pomonella
Rhizoecus hibisci
Rhynchophorus palmarum
Saperda candida
Scirtothrips aurantii
Scirtothrips citri
Spodoptera eridania
Spodoptera frugiperda
Spodoptera litura
Sternochetus mangiferae
Thrips palmi
Unaspis citri
НЕМАТОДИ (NEMATODES)
Nacobbus aberrans
Radopholus similis (attacking citrus, formerly R. citrophilus)
Xiphinema americanum sensu stricto
Xiphinema bricolense
Xiphinema californicum
ВІРУСИ (VIRUSES)
American plum line pattern virus (Ilarvirus)
Andean potato mild mosaic virus (Tymovirus)
Andean potato mottle virus (Comovirus)
Bean golden mosaic virus (Begomovirus)
Cherry rasp leaf virus (Cheravirus)
Chrysanthemum stem necrosis virus (Tospovirus)
Citrus blight disease
Citrus leprosis virus
Citrus yellow mosaic virus (Badnavirus)
Citrus tatter leaf virus (Capillovirus)
Coconut cadang-cadang viroid (Cocadviroid)
Eggplant mosaic virus (Andean potato latent virus) (Tymovirus)
Lettuce infectious yellows virus (Crinivirus)
Peach mosaic virus (Trichovirus)
Peach rosette mosaic virus (Nepovirus)
Potato black ringspot virus (Nepovirus)
Potato virus T
Potato yellow dwarf virus (Nucleorhabdovirus)
Potato yellow vein virus (Crinivirus)
Potato yellowing virus
Raspberry leaf curl virus (Nepovirus)
Strawberry latent C virus
Tomato mottle virus (Begomovirus та інші американські Geminiviridae перцю і томатів)
Watermelon silver mottle virus (Tospovirus)
Список А2
Шкідливі організми, присутні у регіоні ЄОКЗР, але не широко поширені
(обмежено поширені)
ПРОКАРІОТИ (PROKARYOTES): бактерії і фітоплазми
Burkholderia caryophylli
Clavibacter michiganensis subsp. insidiosus
Clavibacter michiganensis subsp. michiganensis
Clavibacter michiganensis subsp. sepedonicus
Curtobacterium flaccumfaciens pv. flaccumfaciens
Dickeya dianthicola (Erwinia chrysanthemi pv. dianthicola)
Erwinia amylovora
Pantoea stewartii
Phytoplasma mali (Apple proliferation)
Phytoplasma pyri (Pear decline)
Phytoplasma solani (Stolbur)
Phytoplasma vitis (Grapevine flavescence dorée)
Pseudomonas syringae pv. actinidiae
Pseudomonas syringae pv. persicae
Ralstonia solanacearum
Xanthomonas arboricola pv. corylina
Xanthomonas arboricola pv. pruni
Xanthomonas axonopodis pv. dieffenbachiae
Xanthomonas axonopodis pv. phaseoli
Xanthomonas axonopodis pv. poinsettiicola
Xanthomonas euvesicatoria
Xanthomonas fragariae
Xanthomonas gardneri
Xanthomonas perforans
Xanthomonas translucens pv. translucens
Xanthomonas vesicatoria
Xylophilus ampelinus
ГРИБИ (FUNGI)
Botryosphaeria laricina
Ceratocystis platani
Ciborinia camelliae
Cronartium kamtschaticum
Cryphonectria parasitica
Diaporthe vaccinii
Fusarium foetens
Fusarium oxysporum f.sp. albedinis
Geosmithia morbida & Pityophthorus juglandis
Gibberella circinata
Glomerella gossypii
Gymnosporangium asiaticum
Heterobasidion irregulare
Melampsora medusae
Monilinia fructicola
Plenodomus tracheiphila
Phytophthora kernoviae
Phytophthora lateralis
Phytophthora ramorum
Stagonosporopsis chrysanthemi
Stenocarpella macrospora
Stenocarpella maydis
Phialophora cinerescens
Phytophthora fragariae& Phytophthora rubi
Puccinia horiana
Synchytrium endobioticum
Mycosphaerella dearnessii
Verticillium albo-atrum & V. dahliae (hop-infecting strains)
КОМАХИ І КЛІЩІ (INSECTS AND MITES)
Aculops fuchsiae
Aeolesthes sarta
Agrilus planipennis
Aleurocanthus spiniferus
Anoplophora chinensis
Bactrocera zonata
Bemisia tabaci
Cacoecimorpha pronubana
Cacyreus marshalli
Carposina sasakii
Ceratitis capitata
Cydia inopinata
Dacus ciliatus
Dendrolimus sibiricus
Dendrolimus superans
Diabrotica virgifera virgifera
Drosophila suzukii
Dryocosmus kuriphilus
Epitrix cucumeris
Epitrix similaris
Erschoviella musculana
Eutetranychus orientalis
Frankliniella occidentalis
Gonipterus scutellatus
Helicoverpa armigera
Ips hauseri
Ips subelongatus
Lepidosaphes ussuriensis
Leptinotarsa decemlineata
Liriomyza huidobrensis
Liriomyza sativae
Liriomyza trifolii
Lopholeucaspis japonica
Lymantria mathura
Maconellicoccus hirsutus
Malacosoma parallela
Megaplatypus mutatus
Numonia pyrivorella
Opogona sacchari
Paysandisia archon
Polygraphus proximus
Popillia japonica
Quadraspidiotus perniciosus
Rhagoletis cingulata
Rhynchophorus ferrugineus
Scirtothrips dorsalis
Scolytus morawitzi
Sirex ermak
Spodoptera littoralis
Strobilomiya viaria
Tecia solanivora
Tetranychus evansi
Tetropium gracilicorne
Thaumatotibia leucotreta
Toxoptera citricidus
Trichoferus campestris
Trioza erytreae
Trogoderma granarium
Tuta absoluta
Viteus vitifoliae
Xylotrechus altaicus
Xylotrechus namanganensis
НЕМАТОДИ (NEMATODES)
Aphelenchoides besseyi
Bursaphelenchus xylophilus
Ditylenchus dipsaci
Globodera pallida
Globodera rostochiensis
Heterodera glycines
Meloidogyne chitwoodi
Meloidogyne enterolobii
Meloidogyne fallax
Radopholus similis (не атакує цитрусові)
Xiphinema rivesi
ВІРУСИ (VIRUSES)
Beet leaf curl virus
Beet necrotic yellow vein virus (Benyvirus)
Blueberry leaf mottle virus (Nepovirus)
Blueberry scorch virus (Carlavirus)
Chrysanthemum stunt viroid (Pospiviroid)
Citrus tristeza virus (Closterovirus)
Cucumber vein yellowing virus (Ipomovirus)
Cucurbit yellow stunting disorder virus (Crinivirus)
Impatiens necrotic spot virus (Tospovirus)
Pepino mosaic virus
Plum pox virus (Potyvirus)
Potato spindle tuber viroid (Pospiviroid)
Raspberry ringspot virus (Nepovirus)
Satsuma dwarf virus (Sadwavirus)
Squash leaf curl virus (Begomovirus)
Strawberry veinbanding virus (Caulimovirus)
Tobacco ringspot virus (Nepovirus)
Tomato chlorosis virus (Crinivirus)
Tomato infectious chlorosis virus (Crinivirus)
Tomato ringspot virus (Nepovirus)
Tomato spotted wilt virus (Tospovirus)
Tomato yellow leaf curl virus (Begomovirus) і споріднені віруси
ІНВАЗИВНІ РОСЛИНИ (INVASIVE PLANTS)
Alternanthera philoxeroides
Baccharis halimifolia
Crassula helmsii
Eichhornia crassipes
Heracleum persicum
Heracleum sosnowskyi
Hydrocotyle ranunculoides
Ludwigia peploides & L.grandiflora
Microstegium vimineum
Myriophyllum heterophyllum
Parthenium hysterophorus
Polygonum perfoliatum
Pueraria montana var. lobata
Solanum elaeagnifolium
Перелік регульованих шкідливих організмів
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.07.2019 | м. Київ | № 397 |
Про внесення змін до Переліку регульованих шкідливих організмів |
|
Відповідно до статті 25 Закону України "Про карантин рослин" та пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року N 1119 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до Переліку регульованих шкідливих організмів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 29 листопада 2006 року N 716, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2006 року за N 1300/13174, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Директорату безпечності та якості харчової продукції забезпечити у встановленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Міністра | О. Трофімцева |
ЗАТВЕРДЖЕНО Зареєстровано |
ПЕРЕЛІК
регульованих шкідливих організмів
А-1
Карантинні організми, відсутні в Україні
Кліщі
1. | Aculops fuchsiae Keifer | - галовий кліщ фуксії |
2. | Oligonychus perditus Pritchard & Baker | - ялівцевий кліщ |
Комахи
1. | Acleris gloverana Wals. | - західна чорноголова листокрутка-брунькоїд |
2. | Acleris variana Fern. | - східна чорноголова листокрутка-брунькоїд |
3. | Aeolesthes sarta Sols. | - узбецький вусач |
4. | Agrilus anxius Gory | - вузькозлатка березова бронзова |
5. | Agrilus planipennis Fairmaire | - вузькозлатка ясенева смарагдова |
6. | Aleurocanthus spiniferus Quaint. | - шипувата чорна білокрилка |
7. | Aleurocanthus woglumi Ashby | - чорна цитрусова білокрилка |
8. | Amauromyza maculosa Mall. | - хризантемний листяний мінер |
9. | Anoplophora chinensis Forst. | - вусач китайський |
10. | Anoplophora glabripennis Motsh. | - азіатський вусач |
11. | Anthonomus bisignifer Schen. | - суничний квіткоїд |
12. | Anthonomus signatus Say | - суничний брунькоїд |
13. | Bactrocera dorsalis Hend. | - східна фруктова муха |
14. | Bactrocera zonata Saund. | - персикова фруктова муха |
15. | Bemisia tabaci Gen. | - тютюнова білокрилка |
16. | Cacoecimorpha pronubana Hubn. | - гвоздична листокрутка |
17. | Callosobruchus chinensis Linn. | - китайський зерноїд |
18. | Callosobruchus maculatus Fabr. | - чотирьохплямистий зерноїд |
19. | Carposina sasakii Matsum. | - персикова плодожерка |
20. | Caryedon gonagra Fabr. | - арахісовий зерноїд |
21. | Ceratitis capitata Wied. | - середземноморська плодова муха |
22. | Ceratitis cosyra Walk. | - мангова фруктова муха |
23. | Ceratitis rosa Karch. | - натальська фруктова муха |
24. | Choristoneura conflictana Walk. | - велика тополева листокрутка |
25. | Choristoneura fumiferana Clem. | - ялинова листокрутка |
26. | Choristoneura occidentalis Freem. | - східна ялинова листокрутка |
27. | Choristoneura rosaceana Har. | - скошенополоса листокрутка |
28. | Conotrachelus nenuphar Herb. | - плодовий довгоносик |
29. | Cydia inopinata Heinrich. | - маньчжурська плодожерка |
30. | Cydia packardi Zell. | - вишнева плодожерка |
31. | Cydia prunivora Wals. | - сливова американська плодожерка |
32. | Dendrolimus sibiricus Tschetv. | - сибірський шовкопряд |
33. | Diabrotica barberi Smith & Lawr. | - північний кукурудзяний жук |
34. | Diabrotica speciosa Germ. | - діабротика особлива |
35. | Diabrotica undecimpunctata Man. | - південний кукурудзяний жук |
36. | Dinoderus bifoveolatus Woll. | - каптурник багатоїдний |
37. | Dryocosmus kuriphilus Yas. | - азіатський каштановий галовий пильщик |
38. | Epitrix cucumeris Har. | - гарбузова блішка |
39. | Epitrix papa Orlova-Bienkowskaja | - картопляна блішка |
40. | Epitrix subcrinita Le Conte | - західна картопляна блішка |
41. | Epitrix tuberis Gent. | - картопляна блішка |
42. | Halyomorpha halys Stal. | - жовто-бурий мармуровий клоп |
43. | Ips hauseri Reit. | - киргизький гірський короїд |
44. | Ips subelongatus Motsch. | - великий модриновий короїд |
45. | Keiferia lycopersicella Wals. | - томатна міль-мінер |
46. | Lepidosaphes ussuriensis Bork. | - уссурійська комоподібна щитівка |
47. | Liriomyza huidobrensis Blanc. | - південний американський мінер |
48. | Liriomyza sativae Blanc. | - овочевий листяний мінер |
49. | Liriomyza trifolii Burg. | - конюшинний або хризантемний мінер |
50. | Maconellicoccus hirsutus Green | - жорстковолосий червець |
51. | Malacosoma americanum Fabr. | - східно-американський похідний шовкопряд |
52. | Malacosoma disstria Hub. | - лісовий похідний шовкопряд |
53. | Malacosoma parallella Staud. | - гірський кільчастий шовкопряд |
54. | Margarodes vitis Philippi | - виноградний червець |
55. | Melanotus communis Gyll. | - ковалик загальний |
56. | Monochamus alternatus Hope | - вусач мінливий |
57. | Monochamus carolinensis Oliv. | - вусач каролінський |
58. | Monochamus marmorator Kirb. | - вусач мармуровий |
59. | Monochamus mutator Le Conte | - вусач змінний |
60. | Monochamus nitens Bat. | - вусач сяючий |
61. | Monochamus notatus Drury | - вусач помічений |
62. | Monochamus obtusus Cas. | - вусач тупий |
63. | Monochamus scutellatus Say | - вусач щитовий |
64. | Monochamus titillator Fabr. | - вусач дрібний |
65. | Naupactus leucoloma Boh. | - білокаймистий жук |
66. | Numonia pyrivorella Mats. | - грушева вогнівка |
67. | Opogona sacchari Boj. | - бананова міль |
68. | Pissodes nemorensis Germ. | - смолівка кедрова |
69. | Pissodes strobi Peck. | - смолівка веймутової сосни |
70. | Pissodes terminalis Hop. | - смолівка верхівок сосни |
71. | Popillia japonica Newm. | - японський жук |
72. | Premnotrypes latithorax Pier. | - широкогрудий андійський картопляний довгоносик |
73. | Premnotrypes suturicallus Kusch. | - мозолистий картопляний довгоносик |
74. | Premnotrypes vorax Hust. | - ненажерливий картопляний довгоносик |
75. | Rhagoletis cingulata Loew. | - східна вишнева муха |
76. | Rhagoletis fausta Osten Sacken. | - темнокрила вишнева муха |
77. | Rhagoletis indifferens Cur. | - західна вишнева муха |
78. | Rhagoletis mendax Curran. | - чорнична плодова муха |
79. | Rhagoletis pomonella Walsh. | - яблунева муха |
80. | Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak. | - кореневий червець |
81. | Saperda candida Fabr. | - скрипун яблуневий круглоголовий |
82. | Scirtothrips aurantii Faure. | - південноафриканський цитрусовий трипс |
83. | Scirtothrips citri Moul. | - північний каліфорнійський цитрусовий трипс |
84. | Scirtothrips dorsalis Hood. | - чилійський жовтий чайний трипс |
85. | Scolytus morawitzi Sem. | - заболонник Моравіца |
86. | Sinoxylon conigerum Gers. | - каптурник зубчастий |
87. | Sirex ermak Sem | - чорно-блакитний рогохвіст |
88. | Spodoptera eridania Cram. | - південна совка |
89. | Spodoptera frugiperda Smith | - кукурудзяна листяна совка |
90. | Spodoptera littoralis Boisd. | - єгипетська бавовникова совка |
91. | Spodoptera litura Fabr. | - азіатська бавовникова совка |
92. | Tecia solanivora Pov. | - гватемальська картопляна міль |
93. | Tetropium gracilicorne Reit. | - тонковусий вусач |
94. | Thrips palmi Karn. | - трипс Пальмі |
95. | Toxoptera citricida Kirk. | - тропічна цитрусова попелиця |
96. | Trogoderma granarium Ev. | - капровий жук |
97. | Unaspis citri Comst. | - апельсинова щитівка |
98. | Xylotrechus altaicus Geb. | - алтайський модриновий вусач |
99. | Xylotrechus namanganensis Heyd. | - наманганський вусач |
100. | Zabrotes subfasciatus Boh. | - бразильська бобова зернівка |
Хвороби рослин
Грибкові хвороби
1. | Apiosporina morbosa (Schweinitz) von Arx | - чорний рак гілок |
2. | Ceratocystis fagacearum (Bretz) Hunt | - вілт (в'янення) дуба |
3. | Ceratocystis fimbriata Ellis & Halsted f.sp. platani Walter | - рак, синява деревини платану |
4. | Chrysomyxa arctostaphyli Dietel | - жовта іржа відьміних мітел ялини |
5. | Cronartium coleosporioides J.C. Arthur | - ріжкоподібна іржа |
6. | Cronartium comandrae Peck | - іржа командри |
7. | Cronartium comptoniae J.C. Arthur | - стовпчаста іржа сосни |
8. | Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum. | - веретеноподібна іржа |
9. | Cronartium himalayense Bagchee | - пухироподібна іржа сосни |
10. | Cronartium kamtschaticum Jorstad | - іржа японської білої сосни |
11. | Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai | - ріжкоподібна іржа букових |
12. | Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & L.H. Davis) von Arx. | - аскохітоз хризантем |
13. | Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka | - західна галоподібна іржа |
14. | Gymnosporangium asiaticum Miyabe ex Yamada | - іржа груші і ялівцю |
15. | Gymnosporangium clavipes (Cooke & Peck) Cooke & Peck | - бурувата іржа айви |
16. | Gymnosporangium globosum (Farlow) Farlow | - іржа американського глоду |
17. | Gymnosporangium juniperi-virginianae Schwein | - іржа яблуні і кедру |
18. | Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada | - іржа яблуні і ялівцю |
19. | Melampsora farlowii (J.C. Arthur) J.J. Davis | - іржа тсуги |
20. | Melampsora medusae Thmen | - іржа тополі |
21. | Monilinia fructicola (Winter) Honey | - плодова гниль |
22. | Mycosphaerella dearnessii M.E. Barr | - коричневий плямистий опік хвої |
23. | Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans | - коричневий опік хвої сосни |
24. | Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota | - септоріоз хвої японської модрини |
25. | Mycosphaerella populorum G.E. Thompson | - септоріоз, плямистість листя, рак, опік тополі |
26. | Ophiostoma wageneri (Goheen & Cobb) Harrington | - почорніння коріння |
27. | Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma | - фіалофорне в'янення гвоздики |
28. | Phellinus weirii (Murrill) R.L. Gilbertson | - жовта кільцева гниль |
29. | Phoma andigena Turkensteen | - чорний опік, фомозна плямистість листя картоплі |
30. | Phyllosticta solitaria Ellis & Everhart | - плямистість яблуні |
31. | Phymatotrichopsis omnivora (Duggar) Hennebert | - техаська коренева гниль |
32. | Phytophthora fragariae Hickman | - фітофтороз коренів суниці |
33. | Puccinia horiana P. Hennings | - біла іржа хризантем |
34. | Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton | - диплодіоз кукурудзи |
35. | Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton | - диплодіоз кукурудзи |
36. | Thecaphora solani (Thirumulachar & O'Brien) Mordue | - сажка картоплі |
37. | Tilletia indica Mitra | - індійська сажка пшениці |
Бактеріальні хвороби
1. | Acidovorax citrulli (Schaad et al.) | - бактеріальна плямистість гарбузових |
2. | Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al. | - бактеріальний вілт гвоздики |
3. | Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii, Xanthomonas stewartii Dowson | - бактеріальне в'янення кукурудзи |
4. | Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi | - бура гниль картоплі |
5. | Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson. | - жовта хвороба гіацинтів |
6. | Xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishyama) Swings et al. | - бактеріальний опік рису |
7. | Xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al | - бактеріальна строкатість рису |
8. | Xylella fastidiosa Wells et al. | - бактеріоз винограду (хвороба Пірса) |
9. | Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al. | - бактеріальне в'янення винограду |
Вірусні хвороби
1. | Cherry little cherry closterovirus (non-European) | - клостеровірус дрібноплідності вишні (черешні) |
2. | Cherry rasp leaf nepovirus | - неповірус рашпілеподібності листя черешні |
3. | Chrysanthemum stem necrosis tospovirus | - тосповірус некрозу стовбура хризантем |
4. | Chrysanthemum stunt pospoviroid | - віроїд уповільнення росту хризантем |
5. | Impatiens necrotic spot tospovirus | - тосповірус некротичної плямистості |
6. | Peach rosette mosaic nepovirus | - мозаїка розеток персика |
7. | Potato Andean mottle comovirus | - комовірус андійської плямистості картоплі |
8. | Potato black ringspot nepovirus | - вірусна чорна кільцева плямистість картоплі |
9. | Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus | - рабдовірус жовтої карликовості картоплі |
10. | Potato yellow vein crinivirus | - вірус пожовтіння жилок листя картоплі |
11. | Raspberry ringspot nepovirus | - неповірус кільцевої плямистості малини |
12. | Strawberry latent C virus | - латентна С-вірусна хвороба суниці |
13. | Tobacco ringspot nepovirus | - неповірус кільцевої плямистості тютюну |
14. | Tomato ringspot nepovirus | - неповірус кільцевої плямистості томатів |
Нематоди
1. | Aphelenchoides besseyi Christie | - рисова нематода |
2. | Bursaphelenchus xylophilus (Steiner and Buhrer) Nickle | - соснова стовбурова нематода |
3. | Globodera pallida (Stone) Behrens | - бліда картопляна нематода |
4. | Heterodera glycines Ichinohe | - соєва нематода |
5. | Meloidogyne chitwoodi Golden, O'Bannon, Santo & Finley | - колумбійська галова нематода |
6. | Meloidogyne enterolobii Yang & Eisenback | - ентеролобіумова галова нематода |
7. | Meloidogyne fallax Karssen | - несправжня колумбійська нематода |
8. | Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen | - несправжня галова нематода |
9. | Radopholus similis (Cobb) Thorne | - бананова свердлова нематода |
Бур'яни
1. | Ambrosia psilostachya D.C. | - амброзія багаторічна |
2. | Ambrosia trifida L. | - амброзія трироздільна |
3. | Bidens pilosa L. | - череда волосиста |
4. | Bidens bipinnata L. | - череда двічіпірчаста |
5. | Helianthus californicus D.C. | - соняшник каліфорнійський |
6. | Helianthus ciliaris D.C. | - соняшник війчастий |
7. | Ipomea hederaseae L. | - іпомея плющеподібна |
8. | Ipomea lacunosa L. | - іпомея ямчаста |
9. | Iva axillaris Pursh. | - бузинник пазушний |
10. | Polygonum pensylvanicum L. | - гірчак пенсільванський |
11. | Raimania laciniata Hill. | - райманія розсічена |
12. | Solanum carolinense L. | - паслін каролінський |
13. | Solanum elaeagnifolium Cav. | - паслін лінійнолистий |
14. | Solanum triflorum Nutt. | - паслін триквітковий |
15. | Striga spp. | - стриги. |
А-2
Карантинні організми, обмежено поширені в Україні
Комахи
1. | Diabrotica virgifera virgifera Le Conte | - західний кукурудзяний жук |
2. | Frankliniella occidentalis Perg. | - західний квітковий трипс |
3. | Hyphantria cunea Drury | - американський білий метелик |
4. | Phthorimaea operculella Zell. | - картопляна міль |
5. | Tuta absoluta Meyr. | - південноамериканська томатна міль |
Хвороби рослин
Грибкові хвороби
1. | Mycosphaerella linicola Naumov | - пасмо льону |
2. | Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival | - рак картоплі |
Бактеріальні хвороби
1. | Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al. | - бактеріальний опік плодових |
Вірусні хвороби
1. | Beet necrotic yellow vein furovirus | - вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія) |
2. | Plum pox potyvirus | - потівірус шарки сливи (віспа) |
Нематоди
1. | Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens | - золотиста картопляна нематода |
Бур'яни
1. | Acroptilon repens L. | - гірчак повзучий (степовий) |
2. | Ambrosia artemisiifolia L. | - амброзія полинолиста |
3. | Cenchrus longispinus Fernald | - ценхрус довгоголковий |
4. | Cuscuta spp. | - повитиці |
5. | Sorghum halepense (L.) Pers. | - сорго алепське (гумай) |
6. | Solanum rostratum Dunal. | - паслін колючий. |
Регульовані некарантинні шкідливі організми
Комахи
1. | Lopholeucaspis japonica Cock. | - японська паличкоподібна щитівка |
2. | Quadraspidiotus perniciosus Comst. | - каліфорнійська щитівка |
3. | Viteus vitifolii Fitch. | - виноградна філоксера |
Хвороби рослин
Бактеріальні хвороби
1. | Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicum (Spieckermann & Kotthoff) | - кільцева гниль картоплі |
2. | Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al. | - бактеріальна плямистість листя кісточкових |
3. | Xanthomonas vesicatoria (ex Doidge) Vauterin et al. | - чорна бактеріальна плямистість пасльонових |
Вірусні хвороби
4. | Potato spindle tuber pospiviroid | - віроїд веретеноподібності бульб картоплі |
5. | Tomato spotted wilt tospovirus | - вірус плямистості томату (вілт) |
Нематоди
1. | Ditylenchus destructor Thorne | - стеблова нематода картоплі |
2. | Ditylenchus dipsaci Filipjev | - стеблова нематода |
Бур'яни
1. | Ailanthus altissima (Mill.) Swingle | - айлант найвищий (китайський ясен). |
Генеральний Директор | М. Мороз |