ukende

Підписка на розсилку новин

Введіть Вашу e-mail адресу:

Календарні свята та події

Перелік аптечних закладів, що беруть участь у програмі "Доступні ліки"

З лютого 2018 року Кабінет Міністрів України розширив перелік препаратів, що входять до урядової програми «Доступні ліки», збільшивши його на 20%.

В оновленому переліку 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми (раніше до програми були включені 198 препаратів), які застосовуються для амбулаторного лікування. Стало більше на 24 препарати від серцево-судинних захворювань, на 14 — від діабету ІІ типу, на 3 — від бронхіальної астми.

До програми включені препарати 48 виробників: 30 іноземних та 18 українських.

Безкоштовно за рецептом лікаря можна отримати в аптеці 47 препаратів з оновленого переліку. Найдешевший з них — «Еналаприл» українського виробництва (від серцевих захворювань), який коштує 4,76 гривні, найдорожчий, вартістю 878,54 гривні — «Пульмікорт» шведського виробництва (від бронхіальної астми).

Вартість цих препаратів повністю компенсує держава, їх надають безкоштовно, за інші препарати пацієнт здійснює доплату. Гроші за надані громадянам ліки за цією програмою держава перераховує аптечним закладам.

На 2018 рік на програму «Доступні ліки» для жителів Чернігівщині було виділено понад 26 мільйонів гривень державної цільової субвенції. Станом на 15 березня виписано 146 647 рецептів на ліки, вартістю майже п’ять мільйонів гривень. Середня вартість рецепта склала 44,19 гривні.

Найактивніше можливостями програми послуговуються у Сосницькому районі — використано 130,78% призначень на перший квартал, у Варвинському — 99,97% та у м. Чернігові — 94,49%. Найменше виписано «доступних ліків» у Бобровицькому (35,46%), Ніжинському (43,57%) та Городнянському (44,26%) районах.

В області постійно зростає кількість аптек, залучених до реалізації програми: якщо у січні цього року їх налічувалося 142, то у березні — вже 151. При цьому у Семенівському, Срібнянському і Талалаївському районах у впровадженні програми беруть участь лише по одній аптеці.

Надаємо оновлений, розширений  список аптечних закладів по  Чернігівській області станом на 01.04.2018 року, які приймають участь у програмі «Доступні ліки».

Список аптечних закладів.

 

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал