ukende

Календарні свята та події

Підписка на розсилку новин

Введіть Вашу e-mail адресу:

Звіти про роботу Управління захисту споживачів

Звіт за І квартал 2018 року

У сфері захисту прав споживачів

Протягом І кварталу 2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено 27 перевірок суб’єктів господарської діяльності щодо дотримання законодавства про захист прав споживачів, з них 3 планові перевірки та 24 перевірки за зверненнями споживачів.

Протягом І кварталу 2018 року перевірено товарів (робіт, послуг) на загальну суму  56,6  тис. грн. Забраковано товарів (робіт, послуг) на загальну суму  34,3  тис. грн.

Так, протягом І кварталу 2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області перевірено:

  • 3 суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю продовольчими товарами, у 2 підприємствах виявлено порушення чинного законодавства, що становить 66,6% від перевірених;
  • 8 суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю непродовольчими товарами, на 3 підприємствах виявлено порушення чинного законодавства, що становить 35,7% від перевірених;
  • 16 суб’єктів господарювання сфери послуг, у 2 випадках встановлено порушення законодавства про захист прав споживачів.

Всього за І квартал 2018 року виявлено 8 видів порушень, в тому числі:    у 3 випадках – відсутність необхідної, доступної та своєчасної інформації; у 4 випадках – реалізація продукції без документів, що підтверджують якість та безпеку товарів (робіт, послуг) у 1 випадку – надання неякісних житлово-комунальних послуг.

У І кварталі 2018 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області звернулись 195 споживачів. З них письмово – 63, на особистому прийомі  прийнято та надано роз’яснень – 123 споживачам, з урядової «гарячої лінії» та з «гарячих ліній» ОДА – 9.

Щодо якості продовольчих товарів та надання послуг у сфері ресторанного господарства звернулось 41 споживач, щодо якості непродовольчих товарів – 80, щодо якості послуг – 74. Розглянуто 154 звернення. З них надано роз’яснень – 61, задоволено з розглянутих – 93.

За результатами розгляду звернень споживачам повернуто коштів на загальну суму 22,59 тис. грн.

Протягом І кварталу 2018 року за результатами перевірок до 12 осіб застосовано адміністративні стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 0,612 тис. грн., та до 4 суб’єктів господарювання застосовані адміністративно-господарські санкції на загальну суму 1,98 тис. грн.

У сфері реклами

Протягом І кварталу 2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області досліджено 428 рекламоносіїв. З них у сфері зовнішньої реклами – 150, у сфері внутрішньої реклами – 18, в друкованих ЗМІ – 230, на транспорті – 19, на телебаченні та радіо - 11. За результатами досліджень виявлено 18 порушень законодавства у сфері реклами та заведено справи.

За результатами розгляду справ відносно суб’єктів господарювання прийнято 30 рішень про накладення штрафів на загальну суму 10,09 тис.грн., з яких 21 рішення на загальну суму 2,89 тис. грн. виконано у добровільному порядку.

У сфері державного ринкового нагляду:

Протягом І кварталу 2018 року відділом проведено:

  • 15 планових перевірок характеристик продукції, у 14 з яких встановлено порушення законодавства у сфері державного ринкового нагляду;
  • 17 позапланових перевірок, за результатами проведення яких у 4  випадках встановлено порушення. Також з них 3 (три) позапланові перевірки - стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних)  заходів.

Відділом розглянуто 4 скарги споживачів

В ході перевірок було встановлено розповсюдження 23 одиниць продукції з порушеннями вимог законодавства у сфері ринкового нагляду, а саме: 10 - ігор та іграшок для дітей, 2 – радіообладнання (мобільних телефонів), 11 – електричного обладнання.

Відділом відносно продукції, яка розповсюджувалася з порушеннями, вжито 56 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів: по 19 – усунення формальної невідповідності та приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами технічного регламенту, 18 – тимчасова заборона надання продукції на ринку. Скасовано 50 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

Винесено 19 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 116,45 тис. грн., з них сплачено 80,75 тис. грн.

У сфері метрологічного нагляду:

На проведення планових перевірок накладено мораторій.

Проведено 1 позапланову перевірку, за результатами якої порушень не встановлено.

Розглянуто 1 скаргу.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал