Звіти про роботу Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини

Звіт про роботу за 2018 рік

План протиепізоотичних заходів профілактики основних заразних хвороб тварин по області за 2018 рік виконаний в повному обсязі. Епізоотична ситуація по інфекційним захворюванням в галузі тваринництва залишається стабільною та контрольованою.Спеціалістами державних установ Держпродспоживслужби області у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом 2018 року проведено:

- щеплень – 6 млн. 490 тис.;

- лікувально-профілактичних обробок тварин - 250 тис.;

- діагностичних досліджень – 1 млн. 89 тис.;

- перевірок – 531;

- зареєстровано потужностей операторів ринку з початку реєстрації– 6799;

- дезінфекцію на 9144 об’єктах площею 2 млн. 201 тис. кв. м.; 

- дератизацію на 698 об’єктах  площею 685 тис. кв.м.;

- дезінсекцію на 509 об’єктах площею 336 тис. кв.м.

Відповідно до епізоотичної ситуації в області та на виконання протокольних рішень ДНПК при Кабінеті Міністрів України в 2018 році ініційовано та проведено 264  засідання ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації, районних державних адміністраціях та міських радах області

В Чернігівській  області за 2018 рік зареєстровано 3 неблагополучні пункти по АЧС (2 - приватний сектор, 1 - дика фауна). Оперативні заходи щодо ліквідації африканської чуми свиней безпосередньо в осередках захворювання розпочинались негайно при підозрі на захворювання згідно діючої Інструкції та Комплексного Плану спільних оперативних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу на АЧС в області, затвердженого рішенням ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації.

Останній неблагополучний пункт по АЧС оздоровлено 05.12.2018 року (смт Козелець).         

Станом на 01.01.2019 року Чернігівська область благополучна щодо АЧС, в області повністю проведена компенсація збитків населенню за вилучених свиней пов’язаних з даним захворюванням.

За  2018 рік в області зареєстровано 67 неблагополучних пунктів по сказу тварин різних видів з них: 8 - по сказу ВРХ, 2 - по сказу ДРХ, 14 - по сказу собак, 22 - по сказу котів, 14 - по сказу лисиць, 7 - по сказу інших диких тварин. Захворівших тварин на сказ в області зареєстровано 89 гол. Щеплено антирабічною вакциною – 293 тис. гол. різних видів тварин. Вимушено щеплено – 551 гол. тварин.

За звітний період в Чернігівській області проведено пероральну імунізацію диких м'ясоїдних тварин шляхом обробки усієї території мисливських угідь за допомогою авіатранспорту (літаки АН - 2) із застосовуванням антирабічної вакцини для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» у кількості 546 480 доз.

Видано за 2018  рік ветеринарних документів – 57237, експлуатаційних дозволів:

 • операторам потужностей неїстівних продуктів – 31;
 • операторам потужностей харчових продуктів – 9.

Протягом 2018 року 97 підприємств області отримали дозволи на розширення права експорту харчової та нехарчової продукції згідно асортиментного переліку до різних країн світу. 28 підприємств Чернігівської області мають право експортувати м’ясо-молочну продукцію, а також по одному підприємству рибу та яйце у 128 країн світу, 71 суб’єкт господарювання має дозвіл на експорт кормів та кормових добавок. 

Згідно планів державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження, кормах та харчових продуктів рослинного походження при внутрішньодержавному обігу та при здійсненні прикордонного державного контролю у 2018 році затверджених Держпродспоживслужбою направлено на дослідження – 549 зразків. За результатами досліджень  Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно – санітарної експертизи встановлено 18 невідповідностей перевищення допустимого рівня речовин (нітрати) у зразках картоплі, капусти, буряка столового, моркви столової. По кожному випадку проведено відповідне розслідування та вжиті необхідні заходи реагування.

Протягом звітного періоду працівниками державних лабораторій ветеринарно – санітарної експертизи проведено 452,1 тис. експертиз зразків підконтрольної продукції.

За результатами роботи у галузі безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини не допущено в обіг – 31,6 т. небезпечної та неякісної продукції.

Державними інспекторами та державними ветеринарними інспекторами складено 186 приписів, за порушення ветеринарно-санітарних вимог до адміністративної відповідальності притягнуто 463 особи на загальну суму 75,6 тис. грн

Звіт про роботу за 9 місяців 2018 року

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях в галузі тваринництва Чернігівської області залишається стабільною та контрольованою.

Спеціалістами державних установ, що відносяться до сфери управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області  систематично проводиться профілактична робота, здійснюється контроль та нагляд за особливо небезпечними заразними хворобами тварин.

План протиепізоотичних заходів профілактики основних заразних хвороб тварин по області за 9 місяців 2018 року, з урахуванням проведеної роботи по діагностичним дослідженням, щепленням та обробкам виконаний.

Протягом 9 місяців 2018 року спеціалістами державних установ ветеринарної медицини області проведено:

 • діагностичних досліджень - 958 тис.;
 • щеплень – 4 млн 501 тис.;        
 • 178 тис. лікувально-профілактичних обробок тварин;
 • дезінфекцію - 4411 об’єктів загальною площею 1592.971 тис. кв. м.

В залежності від епізоотичної ситуації в області та на виконання протокольних рішень ДНПК при Кабінеті Міністрів України в 2018 році ініційовано та проведено 4 засідання ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації, на яких розглядались питання щодо профілактики, недопущення занесення та розповсюдження інфекційних хвороб тварин, відповідні засідання ДНПК проведені при районних державних адміністраціях та міських радах.

Епізоотична ситуація по АЧС

В Чернігівській  області, починаючи з 2014 року по 2018 рік, зареєстровано 31 неблагополучний пункт по АЧС.

В 2018 році виявлено 3 неблагополучні пункти (серед диких свиней – ТОВ МРП «Ічня» Ічнянського району та домашніх свиней - с. Грабівка, Куликівського району, і смт Козелець). На даний час 2 неблагополучні пункти оздоровлені. І смт Козелець триває карантин і оздоровлення.

Оперативні заходи щодо ліквідації африканської чуми свиней безпосередньо в осередках захворювання розпочинались негайно при підозрі на захворювання згідно діючої Інструкції та Комплексного Плану спільних оперативних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу на АЧС в області, затвердженого рішенням ДНПК при ОДА.

Епізоотична ситуація по сказу

За 9 місяців 2018 року в області виявлено 49 неблагополучних пунктів по сказу тварин різних видів, з них: 6 по сказу ВРХ, 1 по сказу ДРХ, 10 по сказу собак, 16 по сказу котів, 11 по сказу лисиць, 5 по сказу інших диких тварин.                         Захворівших тварин сказом в області зареєстровано 63  .

В населених пунктах області спеціалістами районних/міських державних лікарень ветеринарної медицини проводиться робота щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин. З початку 2018 року щеплено антирабічною вакциною 125717 голів собак та 100911 голів котів, 16126 голів великої рогатої худоби, вимушено щеплено 71 голову свиней, 179 голів дрібної рогатої худоби та 142 голови коней. Щеплення безкоштовні. Вакцини на сьогодні є у достатній кількості.

За 9 місяців 2018 року спеціалістами державних ЛВСЕ на ринках області було проведено 346782 експертиз зразків продукції тваринного та рослинного походження.

Держветінспекторами області в результаті проведеної роботи за 9 місяців 2018 р. не допущено до реалізації 19448,166 кг. продукції тваринного та рослинного походження, з них 76 кг продукції птахівництва, 11228,2 кг. м’яса та м’ясопродуктів з яловичини, 3255,366 кг. м’яса та м’ясопродуктів з свинини, 135 кг. риби та рибопродуктів, 2288 кг. молока та молокопродуктів та 2465,6 кг. рослинницької продукції.

Видано експлуатаційних дозволів:

 • операторам потужностей неїстівних продуктів – 27;
 • операторам потужностей харчових продуктів – 6.

В державному Реєстрі операторів ринку по області всього зареєстровано 6855 операторів ринку, в т. ч. які отримали експлуатаційні дозволи.

Кількість підконтрольних об’єктів за ступенями ризику:

 • високого ступеню ризику – 120;
 • середнього ступеню ризику – 160;
 • незначного ступеню ризику – 6575.

За звітний період відділом державного контролю було видано 696 погоджень на вивіз продукції і сировини тваринного та рослинного походження в країни СНД.

Виданих ветдокументів за 9 місяців 2018 р. – 41534:

Протягом звітного періоду 97 підприємств  отримали дозволи на розширення права експорту харчової та нехарчової продукції згідно асортиментного переліку до різних країн світу.

28 підприємств мають право експортувати м’ясо-молочну продукцію, а також по одному рибу та яйце більш ніж у 128 країн світу.

71 суб’єктів господарювань мають дозвіл на експорт кормів та кормових добавок.

За 9 місяців 2018 року проведено 301 перевірку суб’єктів господарювань у сфері  безпечності та якості харчових продуктів в т.ч. 171 планову та 130 позапланових перевірок. Під час перевірок, видано 88 письмових попереджень.

Упродовж звітного періоду притягнуто до адміністративної відповідальності 363 особи на загальну суму 18 513,00  грн., винесено 1 постанову на  загальну суму 29 784,0 грн.

Звіт про роботу за І квартал 2018 року

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях в галузі тваринництва Чернігівської області залишається стабільною та контрольованою, передумов до її ускладнення немає.

Спеціалістами державних установ, що відносяться до сфери управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області  проводиться значна робота щодо здійснення контролю та нагляду за особливо небезпечними заразними хворобами тварин.     

План протиепізоотичних заходів профілактики основних заразних хвороб по області за І квартал 2018 року, з урахуванням проведеної роботи по діагностичним дослідженням, щепленням та обробкам виконаний за винятком окремих показників з об’єктивних причин.

Протягом І кварталу 2018 року спеціалістами державної ветеринарної медицини області проведено:

 • діагностичних досліджень - 230 тис.;
 • щеплень – 578 тис.;
 • дезінфекцію - 737 об’єктів загальною площею 259,4 тис. кв. м.;
 • 21 тис. лікувально-профілактичних обробок тварин.

В залежності від епізоотичної ситуації в області та на виконання протокольних рішень ДНПК при Кабінеті Міністрів України в 2018 році ініційовано та проведено 3 засідання ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації на яких розглядались питання щодо профілактики, недопущення занесення та розповсюдження інфекційних хвороб тварин, прийняті відповідні рішення.

В квітні 2018 року в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області організовано та проведено навчальний семінар з питань профілактики та недопущення занесення заразного вузликового дерматиту ВРХ.

З 3 по 5 травня в Чернігівській області, за ініціативи Національного університету біоресурсів і природокористування України, проведена Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми фізіології тварин».

Епізоотична ситуація по сказу

В І кварталі 2018 року в області виявлено 16 неблагополучних пунктів по сказу тварин різних видів, з них: 2 по сказу ВРХ, 5 по сказу собак, 4 по сказу котів, 4 по сказу лисиць, 1 по сказу вовка. Захворівших тварин сказом в області зареєстровано 22 гол. Станом на 14.05.2018 року карантинні обмеження тривають в 17 неблагополучних пунктах.

Оздоровчі заходи в неблагополучних пунктах по сказу проводяться відповідно до вимог діючої інструкції по сказу, розроблених Планів заходів під контролем Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при РДА та міських радах. В І кварталі 2018 року карантинні обмеження скасовано в 18 неблагополучних пунктах по сказу тварин.

В населених пунктах області спеціалістами районних/міських державних лікарень ветеринарної медицини проводиться робота щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин. З початку 2018 року щеплено антирабічною вакциною 22145 голів собак та 21284 голови котів, вимушено щеплено 2426 голів великої рогатої худоби, 69 голів свиней, 39 голів дрібної рогатої худоби та 27 голів коней.

Епізоотична ситуація по АЧС

В нашій області починаючи з 2014 року по 2018 рік зареєстровано 31 неблагополучний пункт по АЧС: 

 • 2014 рік - 10 неблагополучних пунктів;
 • 2015 рік - 13 неблагополучних пунктів;
 • 2016 рік - 2 неблагополучні пункти;
 • 2017 рік - 4 неблагополучні пункти;
 • 2018 рік – 2 неблагополучні пункти, з яких після проведення оздоровчих заходів знято карантин.

На сьогодні область благополучна по АЧС.

Оперативні заходи по недопущенню розповсюдження АЧС розпочинались негайно при підозрі на захворювання згідно діючої Інструкції та Комплексного Плану спільних оперативних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу на АЧС в області, затвердженого рішенням ДНПК при ОДА № 3 від 18.07.2017 року.

В Чернігівській області проведена 100% компенсація збитків населенню за вилучених та знищених свиней в сумі більше 1 млн. 225 тис грн. Компенсація проводилась у відповідності до постанови КМУ №1003 від 31.10.2012 року за рішенням ДНПК при обласній та районних державних адміністраціях з обласного та місцевих бюджетів.

За І квартал 2018 року спеціалістами державних ЛВСЕ на ринках області було проведено 107925 експертиз зразків продукції тваринного та рослинного походження.

Видано експлуатаційних дозволів:

 • операторам потужностей неїстівних продуктів – 12;
 • операторам потужностей харчових продуктів – 3.

Забезпечення державного контролю за дотриманням необхідних гігієнічних вимог щодо гарантування безпечності готових харчових продуктів тваринного походження на бійнях, гуртівнях та потужностях з розбирання та обвалювання м’яса під час надходження, розбирання та обвалювання продукції первинного виробництва тваринного походження в Чернігівській області покладено на 16 уповноважених осіб на 17 підприємствах.

В державному Реєстрі операторів ринку по області всього зареєстровано 5516 потужностей (за І квартал - 786 зареєстрованих потужностей).

Кількість підконтрольних об’єктів за ступенями ризику:

високого ступеню ризику – 62;

середнього ступеню ризику – 53;

незначного ступеню ризику – 5401.

За звітний період відділом державного контролю було видано 185 погоджень на вивіз продукції і сировини тваринного та рослинного походження в країни СНД.

Виданих ветдокументів за перший квартал 2018 р. – 13499:

Ф1 – 857;

Ф2 – 4359;

Ф1СНД – 90;

Ф2 СНД – 129;

ветеринарних довідок – 8064.

За звітний період в області проведено 52 засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій.

Протягом  2017 року 5 підприємства отримали  дозволи на розширення права експорту харчової та нехарчової продукції  згідно асортиментного переліку до різних країн світу.

24 підприємств мають право експортувати м’ясо-молочну продукцію, а також по одному рибу та яйце більш ніж у 70 країн світу.

60 суб’єктів господарювань мають дозвіл на експорт кормів та кормових добавок.

Інформація щодо наявності потужностей (об’єктів) на яких впроваджена система НАССР

М’ясопереробні:

 1. СФГ «Колос», 
 2. ТОВ «ВКП «Прилуки-Агропереробка»
 3. ТОВ «ТД Чернігівський»,
 4. ТОВ «Фабрика Здорово»
 5. ТОВ «Чернігівський м’ясний двір»

Молокопереробні:

 1. ПрАТ «Куликівське молоко»
 2. ТОВ «Прилуцький хлібодар»
 3. Бобровицька філія ТОВ «Буринський молокозавод»
 4. ПАТ "Ічнянський завод сухого молока та масла”
 5. ПАО «Ічнянський молочно-консервний комбінат»
 6. ДП «Коропський сирзавод»  ТОВ «СиЛ»
 7. ПП КФ «Прометей» філія «Менський сир»
 8. ТОВ «Лосинівський маслосирзавод»
 9. ДП «Дрінкс Україна»
 10. ПрАТ «Новгород-Сіверський сирзавод
 11. ДП «Аромат», філія «Ніжинський міськмолзавод»
 12. ПАТ «Чернігівський молокозавод»

Інші :

 1. ТОВ «Бейкері Фуд Індастрі» смт Козелець;
 2. ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат» м. Ніжин;
 3. ДП «Юмак» ЗАТ «Корпорація «Інтерагросистема»
 4. ПрАТ «Корпорація «Інтерагросистема» м. Мена;
 5. ТОВ «Нептун» м. Мена; ПрАТ «Прилуцький хлібозавод» м. Прилуки; ПАТ «САН ІНБЕВ УКРАЇНА»  м. Чернігів;
 6. ПБП «ВИМАЛ» м. Чернігів; ТОВ «Малтюроп Юкрейн» м. Чернігів;
 7. ТОВ «Прилуцький завод – Білкозин»
 8. ТОВ «АДАМ КОМПАНІ» Бобровицьький р-н.

За перший квартал 2018 року проведено 40 перевірок суб’єктів господарювань у сфері безпечності та якості харчових продуктів в т.ч. 9 планових та 31 позапланових перевірок.

За результатами перевірок з метою усунення виявлених порушень, під час перевірок, видано 8 письмових попереджень.

Упродовж 3 місяців 2018 року притягнуто до адміністративної відповідальності 94 особи на загальну суму 4794,00 грн.

З 01.01.2018 заходи державного нагляду (контролю) проводяться з використанням засобів відеофіксації.

Держветінспекторами області в результаті проведеної роботи, за 3 місяці 2018 р. не допущено до реалізації 4175,4 кг. продукції тваринного та рослинного походження, з них 1661,6 кг. м’яса та м’ясопродуктів з яловичини, 1571,8 кг. м’яса та м’ясопродуктів з свинини, 842 кг. молока та молокопродуктів та 100 кг. рослинницької продукції. З них утилізовано 2710,4 кг. неякісної та небезпечної продукції тваринного і рослинного походження.

Прочитано 853 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал