ukende

Порядок здійснення санітарно-епідеміологічного контролю в зонах митного оформлення та пунктах пропуску

Відділ санітарної охорони території Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області повідомляє, що пунктом 4-1 Змін, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р.  № 364 до 31 січня 2018 р, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. № 878, рішення про здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів приймається підприємством до 31 січня 2018 року. Таким чином, з 1 лютого 2018 року державний санітарно-епідеміологічний контроль здійснюватиметься виключно із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів, яка працює за принципом «єдиного вікна».

Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом “єдиного вікна” з використанням електронних засобів передачі інформації здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. № 364, із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 878 від 22.11.2017

Перелік документів для здійснення державного санітарно-епідеміологічного контролю визначається Додатком 3 до Наказу Міністерства фінансів України від 25.07.2016 №657 "Про затвердження переліків даних, необхідних для функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів". Одним із таких документів, необхідних для завершення державного санітарно-епідеміологічного контролю є висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Із актуальною інформацією щодо проведення державної санітарно - епідеміологічної експертизи можна ознайомитися за посиланням.

Також повідомляємо, що перелік товарів, які підлягають державному санітарно-епідеміологічному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення їх через митний кордон України вказаний у Постанові Кабінету Міністрів України № 1031 «Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України» 

Санітарно-епідеміологічному контролю підлягають товари, зазначені в Додатку до Постанови Кабінету Міністрів України № 1031, що вивозяться за межі митної території України, у разі, коли цього вимагає країна-імпортер.

Крім того, повідомляємо, що Додатком до Закону України "Про пестициди і агрохімікати" встановлюється перелік агрохімікатів, дозволених до ввезення на митну територію України, виробництва, торгівлі, застосування та рекламування без їх державної реєстрації.

 

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал