Вівторок, 13 лютого 2018 09:40

Що варто знати про кір

Кір – гостра висококонтагіозна інфекційна хвороба, що спричиняється вірусом кору, передається повітряно-краплинним шляхом, характеризується двохвильовою гарячкою, катаральним запаленням слизових оболонок дихальних шляхів, очей, наявністю плям Бельського-Філатова-Копліка, а з новим підвищенням температури тіла – етапним виникненням на тілі характерної плямисто-папульозної енантеми (висипання), що залишає пігментацію.

Причини захворювання на кір

Джерелом захворювання майже завжди є заражена людина. Адже кір передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини при розмові, кашлі або чханні. Інкубаційний період від одного тижня до трьох. Є дві форми кору: типова та атипова. Для останньої характерно протікання зі стертою симптоматикою, тому виявити кір стає складніше.

Симптоми кору

Сам кір дуже заразний, зате після протікання захворювання у людини з'явиться імунітет. У перші кілька днів у людини буде температура 39-40С. Все це буде супроводжувати сильний занепад сил, головні болі, слабкість у всьому тілі, порушення апетиту і сну, іноді спостерігаються галюцинації, марення, втрата свідомості, судороги і менінгеальні симптоми, відзначається почервоніння і рихлість слизової оболонки зіву. А вже на другий день з'явиться характерний симптом - плями Філатова - Коплика – Бєльського, вони з'являються на слизових оболонках рота і мають вигляд дрібних білястих цяток, оточених гіперемією.

Діагностика кору

Для того, щоб вчасно діагностувати кір потрібно вчасно здати всі аналізи: кров, сечу, виділення слизових на бактеріологічне дослідження. Виходячи з епідеміологічних показань, обстежуються також і люди які контактували з хворим. Кір проходить сам через деякий час, тому при лікуванні хвороби просто намагаються забрати всі симптоми. Якщо ж хвороба проходить дуже важко, то хворого госпіталізують, щоб кір протікав під наглядом лікарів.

Профілактика кору

Єдиною можливою профілактикою кору є планова вакцинація, яка проводиться згідно з національним календарем профілактичних щеплень. Звичайно, якщо ви знаєте, що людина хвора на кір, то при будь-яких контактах з нею потрібно дотримуватись карантинних заходів.

Прочитано 453 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал
-->