Середа, 21 лютого 2018 14:03

Щодо розміщення базових станцій стільникового зв'язку

Останнім часом на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області почастішали звернення, що до незаконного, на думку заявників, розміщення базових станцій стільникового зв’язку.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області здійснює державний санітарний нагляд за дотриманням вимог Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України  від 01.08.1996 № 239 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 266 від 13.03.2017.

Зазначеним підзаконним актом передбачено зокрема наступне. Допускаються розміщення та експлуатація радіотехнічних об’єктів на дахах та у приміщеннях житлових, громадських та інших будівель за умови дотримання гранично допустимих рівнів електромагнітного поля для населення. Гранично допустимі рівні електромагнітного поля для населення зазначені в розділі 1.3 Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань.

Територію зони обмеження забудови дозволяється використовувати для розміщення забудови різного функціонального призначення при умові дотримання в місцях перебування населення гранично допустимих рівнів відповідно до вимог, визначених Правилами.

Встановлення фактів дотримання гранично допустимих рівнів електромагнітного поля проводиться підприємствами, установами, закладами, що уповноважені центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я.

Разом з тим контроль за радіотехнічними об’єктами в т.ч. базовими станціями стільникового зв’язку, що будуються, реконструюються територіальними органами Держпродспоживслужби не здійснюється у відповідності до вимог ст. 15 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». З питань державного  контролю  за дотриманням законодавства,  стандартів, нормативів, норм, порядків і правил під час здійснення будівництва або реконструкції зазначених об’єктів необхідно звертатись до Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Прочитано 981 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал
-->