Звіти про роботу Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Звіт про роботу за 2018 рік

За оперативними даними під наглядом Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення в 2018 році знаходилось 3728 об’єктів, у тому числі об’єкти централізованого водопостачання, дошкільні навчальні заклади, загальноосвітні навчальні закладів, дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, оздоровчі заклади для дорослих, лікувально-профілактичні заклади, об’єкти поводження з твердими побутовими відходами, підприємства сільського господарства, промислові підприємства та інші.

За 2018 рік спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного законодавства було здійснено 411 заходів державного нагляду (контролю) об’єктів нагляду, з них: планових заходів – 178, позапланових – 233.

За результатами здійснених заходів, в ході яких виявлені порушення вимог санітарного законодавства, було винесено 88 приписів.

Значний обсяг роботи спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного законодавства протягом року здійснювався у складі комісій.

Так, протягом 2018 року у складі комісій перевірено 1569 об’єктів, у тому числі 524 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, 888 закладів освіти та 157 інших об'єктів.

Протягом звітного періоду було розглянуто 147 звернень (скарг) громадян.

У 2018 році спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у розслідуванні 2 спалахів кишкових інфекційних захворювань (спалах сальмонельозу в КЗ «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів і курсів» (постраждало 36 осіб) та спалах сальмонельозу в побутових умовах у с. Дащенки, Варвинського району (постраждало 13 осіб).

Також спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області за звітний період взяли участь у розслідуванні 4 випадків захворювання на ботулізм (4 постраждалих, із яких 1 особа померла). Захворювання на ботулізм реєструвалися в Козелецькому Ріпкинському, Городнянському, Ніжинському районах. В 3-х випадках захворювання пов’язані з вживанням рибної продукції та в 1 випадку - з вживанням м’ясної консерви домашнього виготовлення.

Крім того, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області брали участь у розслідуванні і інших випадків інфекційних захворювань та отруєнь.

У 2018 році під час здійснення заходів державного нагляду (контролю)  у сфері санітарного законодавства об’єктів нагляду проводились лабораторні дослідження, відповідно до Плану проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері санітарного законодавства на території Чернігівської області.

Зокрема, проведено досліджень за мікробіологічними показниками 397 зразків води питної централізованого водопостачання, 489 зразків кулінарних виробів, 700 змивів об’єктів навколишнього середовища.

За санітарно-хімічними показниками досліджено 427 зразків води питної централізованого водопостачання, 467 зразків овочів на вміст нітратів, 30 досліджень атмосферного повітря та 110 проб інших об’єктів навколишнього середовища.

Проведено 5400 замірів визначення мікроклімату, 4500 замірів визначення рівня штучного освітлення, 10 замірів визначення рівнів шуму.

За звітний період спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області видали: 40 дозволів (санітарні паспорти) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, відмовлено у видачі – 11, 369 погоджень щодо видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, відмовлено – 23, 73 акти санітарно-епідеміологічного обстеження об’єктів (для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики), 18 санітарних паспортів на склади пестицидів, відмовлено у видачі- 1.

Звіт про роботу за І квартал 2018 року

За І квартал поточного року  працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері дотримання вимог санітарного законодавства перевірено позапланово 49 об’єктів нагляду, із них 3 дошкільні навчальні заклади, 3 загальноосвітні навчальні заклади, 15 лікувально-профілактичних закладів, 1 об’єкт поводження з твердими побутовими відходами, 7 промислових підприємств, 20 інших об’єктів.

Із загальної кількості перевірених об’єктів під час перевірок на 6
об’єктах встановлено порушення санітарного законодавства. За результатами здійснених заходів державного нагляду(контролю) на підставі встановлених орушень санітарного законодавства винесено 6 приписів.

За ініціюванням правоохоронних органів спеціалісти взяли участь у 6 комісійних перевірках підконтрольних об’єктів.

У сфері санітарного законодавства розглянуто 20 звернень (скарг) фізичних осіб, із них вирішено позитивно –17.

У Чернігівській області зареєстровано за І квартал 2018 року 2 спалахи
гострих кишкових захворювань -у дитячих організованих колективах. В результаті постраждала 41 особа, у т.ч. 38 дітей. А саме:

  1. Спалах в дошкільному навчальному закладі м. Ніжин  (постраждало 5 дітей – етіологічний фактор- ротавірус)
  2. В КЗ «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» виник спалах гострої кишкової інфекції, в результаті якого постраждало 36 осіб, з них 33 дитини. У 21 особи встановлено діагноз сальмонельоз.

Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби були складені приписи з вимогою усунення виявлених порушень.

До Головного управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області за І квартал 2018 року звернулося 96 осіб з питань надання адміністративних послуг та проведення погоджувальних процедур.

Кількість виданих документів – 86, а саме: видача дозволу (санітарного паспорта) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання - 6, погодження видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря  стаціонарними джерелами забруднення – 68, видача актів санітарно-епідеміологічного  обстеження об`єкта (для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики) -8, видача санітарного паспорта на склади пестицидів – 4.

Кількість відмов у наданні послуг – 10, а саме: 1 відмова у видачі дозволу (санітарного паспорта) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, 8 – у погодженні видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з стаціонарними джерелами забруднення, 1 – у видачі акту санітарно-епідеміологічного обстеження об`єкта (для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики).

За І квартал поточного року спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено обстеження вантажів на кордоні та в митницях призначення: кількість вантажу, що пройшов санітарний огляд всього – 1448, загальна вага в тонах 113812,582, оформлено в інформаційно–телекомунікаційній системі «єдине вікно» - 1315, оформлено проставлянням відбитку штампу – 133, здійснено контроль – 1411, відмовлено в проведенні контролю - 37.

За І квартал поточного року проведено 5 семінарів з питань дотримання вимог санітарного законодавства в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах та підготовлено 25 інформацій в ЗМІ.

Прочитано 864 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал