Звіти про роботу Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Звіт про роботу за І квартал 2020 року

За оперативними даними під наглядом Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного законодавства знаходяться 3576 об’єктів.

За поточний період 2020 року спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного законодавства було здійснено заходів державного нагляду (контролю) – 88, із них планових - 44, позапланових - 44. Під час перевірок встановлено порушення на 34 об`єктах нагляду (при планових перевірках – на 30 об`єктах, при  позапланових – на 4). За результатами перевірок було винесено 34 приписи.

До Головного управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області у І кварталі 2020 року звернулося 85 суб’єктів господарювання з питань надання адміністративних послуг та проведення погоджувальних процедур.

Видано: дозволів (санітарних паспортів) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання - 11, відмовлено у 3 випадках; погоджено видачу дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення - 52, відмовлено - 3; видано актів санітарно – епідеміологічного обстеження об’єктів (для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики) - 11; видано санітарних паспортів на склади пестицидів - 5, відмовлено - 0.

Розглянуто 19 звернень (скарг) громадян, з них 16 вирішено позитивно. Під час розгляду звернень громадян було надіслано 5 запитів до Міністерства охорони здоров`я України для погодження позапланових заходів на підставі обґрунтованого звернення фізичних осіб про порушення суб’єктами господарювання норм санітарного законодавства.

За поточний період 2020 року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби взяли участь у розслідування 1 випадку побутового отруєння грибами у м. Сновськ, Чернігівської області та 2-х випадків отруєння сурогатним алкоголем в Ріпкинському районі.

Крім того, з метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2 у І кварталі 2020 року здійснювалася наступна робота.

З метою виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року, введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області взято участь у проведенні 676 комісійних перевірок об’єктів водопостачання та 6 - водовідведення. За результатами перевірок суб’єктам господарювання надано 129 рекомендацій по усуненню виявлених порушень. Відібрана 71 проба питної води з джерел централізованого та децентралізованого водопостачання та направлена для дослідження на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники. Виявлено відхилень – 3. 

Проведено обстеження агропродовольчих ринків  та продуктових магазинів щодо дотримання санітарних норм і правил реалізації продуктів харчування в частині посилення  дезінфекційного режиму, фасування сипучих продуктів харчування та забезпечення персоналу спецодягом (1818 об’єктів). За результатами перевірок суб’єктам господарювання надано 477 рекомендацій щодо усунення виявлених порушень.

Задля забезпечення виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року № 215, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області разом із органами місцевого самоврядування забезпечено, в межах компетенції, організацію виконання та контролю на відповідних адміністративно-територіальних одиницях вимог даної постанови, своєчасним і повним проведенням профілактичних та протиепідемічних заходів.

Здійснювався моніторинг забезпечення (проведення) органами виконавчої влади та  місцевого самоврядування профілактичних та протиепідемічних заходів, а саме: дотримання обмежувальних заходів - 361  та проведення дезінфекції транспортних засобів та приміщень -555.

Проведені бесіди щодо дотримання правил гігієни, попередження інфікування та поширення коронавірусу, посиленого дезінфекційного режиму у дошкільних, загальноосвітніх навчальних та соціальних закладах області (874 об’єкти).

Загалом охоплено роз’яснювальною роботою – 5141 особа.

Опубліковано матеріалів у ЗМІ – 31.

Звіт про роботу за 2019 рік

За оперативними даними під наглядом Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного законодавства у 2019 році знаходився 3576 об’єкт, у тому числі: об’єктів централізованого водопостачання - 173, дошкільних навчальних закладів - 381, загальноосвітніх навчальних закладів - 500, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку - 470, оздоровчих закладів для дорослих - 1, лікувально-профілактичних закладів - 493, об’єктів поводження з твердими побутовими відходами - 385, (з них полігонів ТПВ - 11), полігонів захоронення промислових відходів - 1, підприємств сільського господарства - 69, промислових підприємств - 69, інших - 1034.

В 2019 році працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного законодавства було здійснено заходів державного нагляду (контролю) - 437, із них планово - 199, позапланово - 238. Під час перевірок встановлено порушення на 130 об`єктах нагляду,  що складає 29,7 % .

Всього було винесено 130 приписів .

Протягом 2019 року спеціалістами відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у районах та містах взято участь у проведенні 1498 комісійних перевірок, із них - у 495 комісійних перевірках дотримання вимог санітарного законодавства дитячих закладів оздоровлення та відпочинку  та 886 – у закладах освіти. У ході проведених перевірок в 91 дитячому закладі оздоровлення та відпочинку виявлені порушення санітарного законодавства, що склало 18, 38 % та у 158 закладах освіти, що склало 18, 83 % .

Протягом 2019 року було розглянуто 165 звернень (скарг) громадян. З них 134 вирішено позитивно, (по 8 ініційовано комісійний розгляд). Під час розгляду звернень громадян було надіслано 31 запит до Міністерства охорони здоров`я України для погодження позапланових заходів на підставі обґрунтованого звернення фізичних осіб щодо порушення суб’єктами господарювання норм санітарного законодавства. Погоджень на проведення позапланових перевірок від Міністерства охорони здоров`я України не надходило. Кількість повторно розглянутих звернень - 6.

Протягом 2019 року в Чернігівській області зареєстрований один спалах гострого кишкового інфекційного захворювангня (м. Чернігів) з числом постраждалих – 49, із них 33 дитини; два групових неінфекційних отруєння (м. Чернігів, с. Стахорщина Новгород-Сіверського району) з числом почстраждалих - 11 ( усі діти, 1 з яких померла).

Також зареєстровано:

- 4 випади побутового отруєння грибами (Ріпкинський, Менський, Сновський райони та м. Чернігів);

- 1 смертельний випадок отруєння сурогатним алкоголем в смт Ріпки.

За період 2019 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у розслідуванні 10 випадків захворювання на ботулізм (13 постраждалих, із яких 1 особа померла). Захворювання на ботулізм реєструвалися в Козелецькому Ріпкинському, Чернігівському, Ніжинському районах та м.Чернігів. В 10 випадках захворювання пов’язані з вживанням рибної продукції, із них у 2-х випадках рибну продукцію, зі слів постраждалих, було придбано в магазинах     м. Славутич та м. Чернігів.

В ході виконання Плану проведення  лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері санітарного законодавства на території Чернігівської області були проведені вибіркові дослідження факторів зовнішнього середовища, що можуть мати негативний вплив на здоров`я населення.

Зокрема, проведено дослідження води питної з джерел водопостачання, що забезпечують водою, в першу чергу, дошкільні навчальні заклади, на мікробіологічні показники  - 1544 дослідження, відхилень - 3 (0,2%), води питної на санітарно-хімічні показники - 2584 дослідження, відхилень - 4 (0,2%).

Проведено дослідження ґрунту на паразитологічні показники - 230 досліджень, відхилень не виявлено.

Відібрано змиви з об’єктів навколишнього середовища на мікробіологічні показники  -  4160 досліджень, відхилень - 98 (2,4 %).

Проведено дослідження атмосферного повітря на санітарно-хімічні показники - 399 досліджень, відхилень не виявлено.

Проведено дослідження повітря закритих приміщень на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники - 706 досліджень, відхилень не виявлено.

Проведено визначення мікроклімату на показники температури повітря, відносної вологості - 5760 замірів, 280 відхилень по температурному режиму (9,7%), 55 - по вологості (1,9%) .

Проведено визначення рівня штучного освітлення - 7200 замірів, 508 відхилень (7,1%).

Визначення рівня шуму - 18 замірів, відхилень не виявлено. Досліджувалась кулінарна продукція на мікробіологічні показники - 2060 досліджень, відхилень - 7 (0,3%),  на санітарно-хімічні - 85, відхилень не виявлено, на калорійність - 480, відхилень - 7 (1,5%).

У всіх випадках виявлення відхилень суб`єктам господарювання винесено приписи або надано рекомендаційні листи щодо їх усунення. Проведений контроль за усуненням причин, що призвели до виникнення відхилень.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області за 2019 року видано: дозволів (санітарні паспорти) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання) - 24, відмовлено у видачі  у 24 випадках; погоджено видачу дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення - 296, відмовлено - 40; видано актів санітарно-епідеміологічного обстеження об’єктів (для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики) - 81; видано санітарних паспортів на склади пестицидів - 11.

Звіт про роботу за 9 місяців 2019 року

За 9 місяців 2019 року працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного законодавства було здійснено заходів державного нагляду (контролю) – 358. За результатами було винесено 105 приписів.

Великий обсяг роботи працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області в містах та районах у сфері санітарного законодавства протягом поточного періоду здійснювався під час комісійних перевірок – всього взято участь у 558 перевірках.

Так, протягом 9 місяців 2019 року взято участь у проведенні 1485 комісійних перевірок дотримання вимог санітарного законодавства дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Направлено 249 рекомендаційних листів органам виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За 9 місяців 2019 року було розглянуто 134 звернення (скарги) громадян. Під час розгляду звернень громадян було надіслано 17 запитів до Міністерства охорони здоров`я України для погодження позапланових заходів на підставі обґрунтованого звернення фізичних осіб про порушення суб’єктами господарювання норм санітарного законодавства. Погоджень на проведення позапланових перевірок від Міністерства охорони здоров`я України не надходило.

Протягом поточного періоду 2019 року у с. Черняхівка Ніжинського району Чернігівської області у побуті зареєстрований 1 спалах сальмонельозного ентериту.

Також зареєстровано:

- 1 випадок побутового отруєння грибами у с. Тараса Шевченка, Ріпкинського району;

- 1 смертельний випадок отруєння сурогатним алкоголем в смт Ріпки.

За поточний період 2019 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у розслідуванні 8 випадків захворювання на ботулізм (9 постраждалих, із яких 1 особа померла). Захворювання на ботулізм реєструвалися в Козелецькому Ріпкинському, Чернігівському, Ніжинському районах. У 7 випадках захворювання пов’язані з вживанням рибної продукції (в тому числі у 2 випадках рибну продукцію, зі слів постраждалих, було придбано в магазинах                                    м. Славутич, м. Чернігів) та в 1 випадку - із вживанням м’ясної консерви домашнього виготовлення.

Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області за 9 місяців 2019 року видано 16 дозволів (санітарних паспортів) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, відмовлено у видачі – у 8 випадках; погоджено видачу дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення - 227, відмовлено – 35; видано актів санітарно-епідеміологічного обстеження об’єктів (для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики) - 64; видано санітарних  паспортів на склади пестицидів – 8, відмовлено - 0.

Звіт про роботу за 2018 рік

За оперативними даними під наглядом Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення в 2018 році знаходилось 3728 об’єктів, у тому числі об’єкти централізованого водопостачання, дошкільні навчальні заклади, загальноосвітні навчальні закладів, дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, оздоровчі заклади для дорослих, лікувально-профілактичні заклади, об’єкти поводження з твердими побутовими відходами, підприємства сільського господарства, промислові підприємства та інші.

За 2018 рік спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного законодавства було здійснено 411 заходів державного нагляду (контролю) об’єктів нагляду, з них: планових заходів – 178, позапланових – 233.

За результатами здійснених заходів, в ході яких виявлені порушення вимог санітарного законодавства, було винесено 88 приписів.

Значний обсяг роботи спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері санітарного законодавства протягом року здійснювався у складі комісій.

Так, протягом 2018 року у складі комісій перевірено 1569 об’єктів, у тому числі 524 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, 888 закладів освіти та 157 інших об'єктів.

Протягом звітного періоду було розглянуто 147 звернень (скарг) громадян.

У 2018 році спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у розслідуванні 2 спалахів кишкових інфекційних захворювань (спалах сальмонельозу в КЗ «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів і курсів» (постраждало 36 осіб) та спалах сальмонельозу в побутових умовах у с. Дащенки, Варвинського району (постраждало 13 осіб).

Також спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області за звітний період взяли участь у розслідуванні 4 випадків захворювання на ботулізм (4 постраждалих, із яких 1 особа померла). Захворювання на ботулізм реєструвалися в Козелецькому Ріпкинському, Городнянському, Ніжинському районах. В 3-х випадках захворювання пов’язані з вживанням рибної продукції та в 1 випадку - з вживанням м’ясної консерви домашнього виготовлення.

Крім того, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області брали участь у розслідуванні і інших випадків інфекційних захворювань та отруєнь.

У 2018 році під час здійснення заходів державного нагляду (контролю)  у сфері санітарного законодавства об’єктів нагляду проводились лабораторні дослідження, відповідно до Плану проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері санітарного законодавства на території Чернігівської області.

Зокрема, проведено досліджень за мікробіологічними показниками 397 зразків води питної централізованого водопостачання, 489 зразків кулінарних виробів, 700 змивів об’єктів навколишнього середовища.

За санітарно-хімічними показниками досліджено 427 зразків води питної централізованого водопостачання, 467 зразків овочів на вміст нітратів, 30 досліджень атмосферного повітря та 110 проб інших об’єктів навколишнього середовища.

Проведено 5400 замірів визначення мікроклімату, 4500 замірів визначення рівня штучного освітлення, 10 замірів визначення рівнів шуму.

За звітний період спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області видали: 40 дозволів (санітарні паспорти) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, відмовлено у видачі – 11, 369 погоджень щодо видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, відмовлено – 23, 73 акти санітарно-епідеміологічного обстеження об’єктів (для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики), 18 санітарних паспортів на склади пестицидів, відмовлено у видачі- 1.

Звіт про роботу за І квартал 2018 року

За І квартал поточного року  працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у сфері дотримання вимог санітарного законодавства перевірено позапланово 49 об’єктів нагляду, із них 3 дошкільні навчальні заклади, 3 загальноосвітні навчальні заклади, 15 лікувально-профілактичних закладів, 1 об’єкт поводження з твердими побутовими відходами, 7 промислових підприємств, 20 інших об’єктів.

Із загальної кількості перевірених об’єктів під час перевірок на 6
об’єктах встановлено порушення санітарного законодавства. За результатами здійснених заходів державного нагляду(контролю) на підставі встановлених орушень санітарного законодавства винесено 6 приписів.

За ініціюванням правоохоронних органів спеціалісти взяли участь у 6 комісійних перевірках підконтрольних об’єктів.

У сфері санітарного законодавства розглянуто 20 звернень (скарг) фізичних осіб, із них вирішено позитивно –17.

У Чернігівській області зареєстровано за І квартал 2018 року 2 спалахи
гострих кишкових захворювань -у дитячих організованих колективах. В результаті постраждала 41 особа, у т.ч. 38 дітей. А саме:

  1. Спалах в дошкільному навчальному закладі м. Ніжин  (постраждало 5 дітей – етіологічний фактор- ротавірус)
  2. В КЗ «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» виник спалах гострої кишкової інфекції, в результаті якого постраждало 36 осіб, з них 33 дитини. У 21 особи встановлено діагноз сальмонельоз.

Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби були складені приписи з вимогою усунення виявлених порушень.

До Головного управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області за І квартал 2018 року звернулося 96 осіб з питань надання адміністративних послуг та проведення погоджувальних процедур.

Кількість виданих документів – 86, а саме: видача дозволу (санітарного паспорта) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання - 6, погодження видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря  стаціонарними джерелами забруднення – 68, видача актів санітарно-епідеміологічного  обстеження об`єкта (для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики) -8, видача санітарного паспорта на склади пестицидів – 4.

Кількість відмов у наданні послуг – 10, а саме: 1 відмова у видачі дозволу (санітарного паспорта) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, 8 – у погодженні видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з стаціонарними джерелами забруднення, 1 – у видачі акту санітарно-епідеміологічного обстеження об`єкта (для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики).

За І квартал поточного року спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено обстеження вантажів на кордоні та в митницях призначення: кількість вантажу, що пройшов санітарний огляд всього – 1448, загальна вага в тонах 113812,582, оформлено в інформаційно–телекомунікаційній системі «єдине вікно» - 1315, оформлено проставлянням відбитку штампу – 133, здійснено контроль – 1411, відмовлено в проведенні контролю - 37.

За І квартал поточного року проведено 5 семінарів з питань дотримання вимог санітарного законодавства в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах та підготовлено 25 інформацій в ЗМІ.

Прочитано 1304 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал