ukende
Четвер, 26 липня 2018 10:52

Основні питання, які необхідно знати підприємцям у сфері державного ринкового нагляду

Чи повідомляє орган ринкового нагляду суб’єкта господарювання, у якого буде проведена планова перевірка характеристик продукції, про проведення такої перевірки?

Закон України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі – Закон) є спеціальним Законом, відповідно до якого повідомлення суб’єкта господарювання про проведення у нього планової перевірки не передбачено.

На підставі чого проводиться планова перевірка і де можна знайти План перевірок з ринкового нагляду?

Відповідно до ст. 20 Закону, ринковий нагляд здійснюється відповідно до секторальних планів ринкового нагляду, які щорічно затверджуються органами ринкового нагляду відповідно до сфер їх відповідальності.

Секторальний план можна знайти на офіційних сайтах органі виконавчої влади, зокрема Мінекономрозвитку України, Держпродспоживслужби України та Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Які документи зобов’язані надати посадові особи, які здійснюють ринковий нагляд, суб’єкту господарювання, який перевіряється?

Відповідно до ст. 17 Закону, посадові особи, які здійснюють ринковий нагляд, зобов’язані пред’явити службові посвідчення, пред’явити та надати копію посвідчення (направлення) на проведення перевірки.

У разі невиконання зазначених вимог посадовими особами, суб’єкт господарювання має право не допускати посадових осіб до перевірки характеристик продукції.

Чим визначений порядок проведення перевірки характеристик продукції?

Порядок проведення перевірок характеристик продукції визначений статтею 23 Закону. Зазначимо, що відповідно до ч. 11 зазначеної статті, посадова особа, яка здійснює ринковий нагляд, перед початком перевірки зобов’язана роз’яснити суб’єкту господарювання, продукція якого перевіряється, порядок оскарження рішень, приписів, дій та бездіяльності органів ринкового нагляду та їх посадових осіб. Зазначимо, що в Законі не передбачено, яким чином посадова особа має виконати зазначену норму. Тому посадова особа може виконати вказане твердження будь-яким доступним для неї способом (наочно, в телефонному режимі, в листі-запрошенні тощо).

Прочитано 292 разів

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал