Незабаром розпочнеться завершальний етап вирощування насіннєвої картоплі, а саме: збирання садивного матеріалу.
Збирання насіннєвої картоплі розпочинається з визначення фізичних та фізіологічних характеристик врожаю. В першу чергу, посадковий матеріал повинен відповідати вимогам ДСТУ 4013-2001 «Сортові та посівні якості картоплі насіннєвої» щодо розміру і не перевищувати встановлених показників. В зонах Полісся та Лісостепу допускається розмір бульб за найбільшим поперечним діаметром для сортів з видовженою формою бульб – 28-55 мм, з округло-овальною – 30-60 мм. Розмір та однорідність насіння відіграє важливу роль при визначенні норми посадки.
Другою основною умовою одержання якісного насіння картоплі є фізіологічна стиглість бульб, від якої залежатиме подальше зберігання врожаю в сховищі та дружність майбутніх сходів.
Фізіологічну стиглість насіння картоплі можна визначити шляхом виривання рослин картоплі з ґрунту, при цьому всі бульби повинні відокремлюватися від стебел і залишатися в ґрунті, що свідчить про готовність бульб до збирання.
Третьою важливою умовою збору врожаю картоплі є температурний режим і вологість повітря. Рекомендованою температурою при збирані є показник не нижче 3 °С і сухі погодні умови.
Вказані вище показники використовуються для прийняття рішення про початок десикації картоплі. Дозу і спосіб внесення десиканту визначають залежно від сорту картоплі та фази розвитку. Після десикації і повного відмирання стебла картопля має залишатися в ґрунті впродовж 20-25 днів. За цей період часу утвориться міцна здорова шкірка, що зменшить травмування бульб під час збирання, а у ґрунті розкладуться старі материнські бульби, які можуть бути джерелом бактеріальних і грибкових захворювань.
Крім того, такий технологічний захід, як десикація дозволяє корегувати строки збирання, зменшує ризик ураження бульб фітофторозом від бадилля, а також дозволяє призупинити ріст бульб насіннєвої картоплі, аби розмір фракції відповідав усім вимогам ДСТУ 4013-2001.