Середа, 21 серпня 2019 08:08

Актуальна інформація перед початком посівної кампанії озимих культур

На що особливо потрібно звернути свою увагу агрономам-насіннєводам, а також всім споживачам насіння при купівлі насіннєвого матеріалу, щоб уберегтись від підробок та бути впевненими у  якості майбутнього врожаю?

Наявність сертифікатів, що засвідчують сортові та посівні якості насіння – одна з головних умов для поширення насіння на внутрішньому та зовнішньому ринках. Строк дії сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу, є необмеженим. Строк дії сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу визначений в ст. 29 Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, затвердженого постановою КМУ від 21 лютого 2017 р. № 97.

Насіння має належати до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України, що оприлюднений на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України. А посівні якості повинні відповідати вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.

Кожній партії насіння присвоюється номер, який складається з шести символів (UA-01-01-001/0001-00): UA – Україна; двозначні символи (01) – номера області та району; тризначний символ (001) – індивідуальний номер, присвоєний аудитору із сертифікації; чотиризначний символ (0001) – порядковий номер, присвоєний аудитором із сертифікації;  двозначний символ (00) – останні цифри року збирання врожаю.

Номер партії насіння та інші відомості про партію, що вказуються в сертифікаті повинні збігатися з даними, зазначеними на етикетці для маркування партії насіння. Етикетка повинна містити всю необхідну інформацію про партію насіння: суб’єкт, культура, сорт, категорія/генерація, номера партії та етикетки, маса, місяць та рік пакування, відомість щодо протруєння та ін.

Добросовісні постачальники та виробники насіння проходять заходи превентивного нагляду через систему сертифікації, внесення до реєстрів.

Для того, щоб частково убезпечитись від покупки насіннєвого контрафакту, на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України доступні в електронному вигляді окремі реєстри в сфері насінництва, а саме:

  • Державний реєстр суб’єктів насінництва та розсадництва ;
  • Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні;
  • Реєстр сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал;
  • Реєстр Органів з оцінки відповідності, які уповноважені проводити сертифікацію.

«Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці»! Виробництво насіння – це не дешевий процес, який до того ж потребує великої затрати праці, тому низька ціна на насіння має насторожувати споживача. Також у кожної компанії-виробника насіння є свої регіональні представники – офіційні постачальники та агрономи-консультанти, контакти яких представлені на сайті компанії.

У розвинених компаніях-виробників насіння гарним показником захищеності насіння від підробок є наявність на мішках голограм або QR-коду, який можна прочитати та перевірити за допомогою мобільного додатку чи безпосередньо через сайт компанії. Захисні етикетки при цьому кріпляться на лінії прошивки мішку, аби після його відкриття голограма не могла бути використана повторно.

Вказані вище рекомендації допоможуть Вам придбати якісне насіння  та вберегтися від шахрайських дій псевдовиробників та фальсифікаторів.  

За консультацією та детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області

(тел. +38 (0462) 67-67-72, 67-80-64).

Прочитано 163 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал