Версія для друку
Середа, 12 лютого 2020 10:26

Ранньовесняні клопоти в саду

Основним елементом догляду за яблуневим садом є його обрізування, що дуже важливо для формування крони дерева, водночас це слугує профілактичним механічним заходом захисту дерев від шкідливих організмів. Адже ми видаляємо гілочки, які містять зимуючі стадії патогенів, кліщів та комах. Обрізку проводять при температурі не нижче мінус 4°С. Формуюча обрізка проводиться у молодих дерев: видаляються зайві пагони, а річні обрізаються на 3/4. У дорослих дерев проводиться санітарна обрізка (вирізаються пошкоджені гілки) і також вкорочується річний приріст. Проводять видалення моху та лишайників. Скелетні гілки і стовбур обробляються твердою щіткою. Одночасно зачищають, збирають та знищують стару відмерлу кору, замазують садовим варом тріщини та дупла. Іншим важливим заходом є побілка стовбурів і основ великих гілок. Розпушення грунту  в пристовбурових колах на глибину 15-20 см (рано весною, після відтавання грунту) знищує личинок пильщиків, що перезимували та частину популяції яблуневої і грушевої плодожерок, які залялькувалися у грунті. Перекопування сприятливо діє на кореневу систему дерев, поліпшуючи проникнення вологи й повітря.

Для зниження щільності популяцій зимуючих стадій шкідників на плодових культурах проти щитівок, кліщів, листовійок, попелиць, медяниць, молей, несправжньощитівок насадження обприскують препаратом 30-Д. Обробку проводять до розпускання бруньок за температури повітря не нижче +4°С. Інсектицид ефективний проти шкідників, що зимують у стадії яйця та гусениці. Механізм дії препарату 30-Д — утворення плівки, яка порушує повітряно-водний баланс у шкідників, личинок, яєць що призводить до природної біологічної загибелі.

Щоб уникнути придбання фальсифікованого продукту, радимо купувати препарат у спеціалізованих магазинах із продажу засобів захисту рослин та насіння.

Вищезазначені заходи захисту багаторічних плодових насаджень не виключають застосування пестицидів у весняно – літній період, але все ж таки уможливлюють зменшення кількості хімічних обробок, що позитивно відобразиться на якості плодів.

Гарних врожаїв.

Прочитано 54 разів