Середа, 20 травня 2020 10:29

Секрети рясних огірочків

Для отримання гарного врожаю насамперед потрібно визначитись із сортом огірків - це можуть бути як партенокарпічні так і бджолозапильні. Плоди перших зав’язуються без запилення і не мають гіркого присмаку, при переростанні не жовтіють. Для бджолозапильних сортів характерно протилежне, однак їх смак найбільш приємний.

Наступний етап - це вибір якісного сертифікованого насіння, яке краще купувати у спеціалізованих магазинах. Слід остерігатися купівлі насіння «з рук» або на стихійних ринках, де є велика ймовірність того, що насіння  зберігалося з порушенням температурного режиму (температура 12-15° і вологість повітря не вище 50%), приморожене, і схожість такого насіння буде низькою. Також не полінуйтесь перевірити дані, зазначені на упаковці насіння: повне найменування фірми-виробника, її товарний знак, адреса, назва культури, сорту (бажано з картинкою плоду), опис сортових якостей, позначення гібрида (тобто, якщо є маркування F1, це означає, що перед вами гібрид першого покоління, огірки більш стійкі до захворювань, швидше зріють, дають гарний врожай), маса у грамах, визначення стандарту або технічних вимог на сортові якості та схожість насіння та термін придатності. Також звертайте увагу на зовнішній вигляд самого пакетику з насінням. Він повинен бути добре склеєний, малюнок і текст - чіткі та рівні. 

Для огірків слід вибирати сонячні ділянки, які є захищеними від вітру і протягів. Огірки люблять легкий поживний некислий ґрунт ((РН 6-7) кислі ґрунти потрібно погасити вапном). Ділянку, відведену під огірки, слід перекопати і додати мінеральні добрива.

Приступаючи до посіву огірків, доречно покласти насіння у два шари вологої серветки і залишити в теплому місці на дві-три доби (інколи насінню треба трохи більше часу, але не більше шести діб), оскільки навіть гарне насіння може не дати 100 процентів схожості, а це втрата часу та місця.

Як насіння прокинеться, його висаджують у заздалегідь підготовлений ґрунт на глибину 2-3 см. Згущати огірки не потрібно, оскільки вони повинні отримувати багато світла та провітрюватися. В середньому це 5-7 рослин на квадратний метр. Для гарного розвитку та плодоношення огірків необхідно пам’ятати про підтримку вологості ґрунту, поливати слід теплою (не нижче18 градусів) водою. Це пов’язано з тим, що холодна вода погіршує здатність кореневої системи до всмоктування. Також не слід забувати про регулярну підкормку огірків - без цього ви не отримаєте бажаний результат.

Рекомендована така послідовність підкормки:

- перша підкормка – калійно-азотна, через два тижня після посіву; 

- друга - коли починається цвітіння (калійно-азотна + мінеральні добрива з магнієм і бором);

- третя - коли почалося активне плодоношення (аналогічна другій, але азотні добрива слід зменшити);

- четверта - у другій половині плодоношення, щоб збільшити його тривалість (додаються ще фосфорні добрива).

Для отримання  максимальної кількості врожаю огірків рослини слід прищипувати.

Ґрунтові огірки прищипують над 5-6-м листком для утворення бічних батогів (надати можливість розростанням кущем).

Ще одним важливим елементом у догляді за огірками є мульчування. Мульчування значно спрощує догляд за огірками (зникають бур’яни, довше  тримається волога). Для мульчування можна використовувати солому, тирсу, скошену траву (шар мульчі - до 10 см).

Бажаємо усім гарного врожаю!

 

 

Прочитано 100 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал