ukende

До відома суб'єктів господарювання усіх форм власності які ввозять насіння і садивний матеріал на територію України

При  ввезенні із-за кордону насіння і садивного матеріалу потрібно дотримуватись законодавства України у сфері насінництва і розсадництва.

Згідно ст.20  Закону України "Про насіння і садивний матеріал" визначено, що ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу здійснюється за умови належності його до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України та/або переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, а також в інших випадках, визначених цією статтею.

Насіння і садивний матеріал, що ввозяться на територію України та на які видані сертифікати ОЕСР та сертифікати ІSTA, не потребують додаткової перевірки показників, зазначених у цих сертифікатах.

При цьому насіння і садивний матеріал, що ввозяться для реалізації на території України, повинні відповідати вимогам, встановленим законодавством у сфері насінництва і розсадництва та відповідно до п.32 Порядку Постанови КМУ від 21.02.2017 №97, визнання сертифікатів, що видані органами із сертифікації інших країн, здійснюється на підставі угод та шляхом прийняття органом із сертифікації рішення про їх визнання.      

Отже насіння і садивний матеріал вводиться в обіг після його сертифікації.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал