ukende

До відома сільгоспвиробників та експортерів с/г продукції в країни Євразійського економічного союзу

З 01.07.2017 року набрали чинності Рішення ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 № 157 «Про затвердження Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу (далі – Рішення № 157), № 158 «Про затвердження єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу» та № 159 «Про затвердження Єдиних правил і норм забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу».

Однією з вимог ЄАЕС є вимога щодо експорту рослинної продукції з вільних, від конкретних організмів, зон.

Порядок офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2012 № 487.

Для встановлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільної від зазначеного шкідливого організму, суб’єктом господарювання до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області подається:

  1. Заява про встановлення та/або підтримання офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.
  2. Копія плану земельної ділянки (Кадастрового плану земельної ділянки із Держкомзему), на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.
  3. Копія документа, який засвідчує право власності або користування (у тому числі оренди) на земельну ділянку, на якій планується встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.
  4. Документ, що підтверджує внесення плати за обстеження посівів сільськогосподарських культур, плодових культур, розсадників, промислових садів, присадибних ділянок та лісосмуг щодо виявлення карантинних організмів для надання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів. Розмір плати затверджено постановою КМУ від 28.12.2011 № 1348.

З метою реалізації фітосанітарних вимог пропонуємо сільгоспвиробникам та експортерам встановлювати ділянки та місця вільні від шкідливих організмів, якщо такий захід вимагає країна імпорту.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал