ukende

Право на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу

Результативність роботи аграрної сфери значною мірою залежить від стратегії весняного поля, яка закладає основи майбутнього врожаю. Також не мале значення належить сорту і насінню як найдешевший важіль впливу на стабілізацію агровиробництва та підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Щоб мати гарні врожаї потрібно купляти високоякісне  сертифіковане насіння у виробників насіння і садивного матеріалу.

 

Згідно ст. 12 Закону України  "Про насіння і садивний матеріал" право  на виробництво та реалізацію   насіння і садивного матеріалу мають:

  • Фізичні особи - підприємці та юридичні особи  на виробництво насіння та/або садивного матеріалу, за умови додержання майнових прав власності на сорти рослин.
  • Фізичні особи - підприємці та юридичні особи  на виробництво  насіння і садивного матеріалу для його реалізації, за умови їх включення до Реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва, а також у випадках, передбачених цим Законом.
  • Фізичні особи - підприємці та юридичні особи, не включені до Реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва, мають право на реалізацію лише за умови наявності сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал  та додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

 

Реєстр суб'єктів насінництва та розсадництва  формується  щорічно.

 

Для включення до Реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік, потрібно подати заяву на адресу:  01001 м.Київ, вул. Хрещатик,24 Міністерство аграрної політики та  продовольства України.

           

Форми заяв, які подаються для включення заявника до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва та для внесення змін до відомостей, які містить такий реєстр передбачено Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.06.2016 №198.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал