ukende

8 секретів успіху при вирощуванні розсади

Отже, вирощування розсади складається з ряду незамінних правил.

Секрет вирощування розсади №1: 


Правильний підбір сортів і гібридів. Не намагайтесь іти шляхом купівлі сумнівного і дешевого насіння. Це шлях в нікуди, оскільки погане насіння не забезпечить вам валовий дохід і якість. Гарне насіння – це успішний старт. Обов’язково  звертайте увагу на наявність документу, що засвідчує  сортові та посівні якості насіння. Порахуйте витратну частину насіння і переконайтеся, що це не основні витрати. Більшість досвідчених агрономів віддають перевагу використанню насіння провідних насіннєвих фірм, там де  є якість і величезний потенціал.

Секрет вирощування розсади №2: 


Вирощуємо сіянці тільки в касетах. Це економно і якісно. Посів по-старому в ящики і на стелажі не дає того результату, який дають касети. А чим заповнити вічка касет? Це те питання, яке ігнорують багато овочівників, а даремно. Дернова земля, яку часто використовують фермери - це відлуння минулих років, навіть якщо ви готуєте її в суміші з перегноєм та пухкими матеріалами. Тому - ось наступний секрет вирощування розсади.

Секрет вирощування розсади №3: 


Використовуємо якісну ґрунтосуміш. На сьогодні, і навіть на вчора, актуальним стало використання знезаражених ґрунтосумішей на основі високоякісних торф'яних субстратів. Фахівцями  впродовж ряду років проводилися експерименти по застосуванню різних субстратів на основі високоякісних торфів з додаванням кокосового  та деревовидного волокна і всіх необхідних поживних елементів. Випробуйте самі і ви не пошкодуєте!

Секрет вирощування розсади №4:

Підготовка насіння. Ембріон насіння  має реалізувати свій потенціал, а для вдалого старту йому потрібна підготовка. Якщо насіння ранньої капусти непотрібно підготовлювати  спеціально, то насіння томату, перцю, баклажана вимагають додаткових зусиль для одержання рівномірних і якісних сходів.

Секрет  вирощування розсади №5: 


Висівати насіння треба правильно!  Порожньою касетою робимо поглиблення у касеті з субстратом, натискаючи нею в вічка. З'являються поглиблення. У ці поглиблення необхідно з маленької лійки залити розчин «Превікур» (15 г на 10 л води), або робочий розчин препарату «Гумат ЕМ-1» чи їм подібний, покласти насіння і присипати тим же складом торф'яного субстрату. Касети ставимо в тепле місце, можна прикрити їх агроволокном або плівкою. Температурний режим для кожної культури до сходів тримаємо згідно рекомендаціям. На 3-4 день з’являються сходи. Досвідчені агрономи вважають , що це перший критичний період для всіх культур. У цей час важливо дотримуватися наступних правил.

Секрет вирощування розсади №6:

Підсвічування рослин. Не намагайтеся це зробити підсвічування рослин за допомогою простих ламп. Там немає сонячного спектра! Тільки дзеркальні натрієві лампи мають повний сонячний спектр! Ними і скористайтеся. Перші три доби зовсім не вимикайте освітлення, інакше це загрожує витягуванням розсади. Крім того, знизьте до допустимого мінімуму (для кожної культури окремо) температуру на 5-7 днів і уважно слідкуйте, щоб ваша ґрунтосуміш не пересихала.

Секрет вирощування розсади №7:

Підкормка. Досвід досвідчених агрономів  полягає в тому, що при підсипанню субстрату використовую препарат «Рост-концентрат». Він не тільки живить рослину, але й стимулює кореневу систему. У міру підсихання субстрату  застосовують розчин «Рост-концентрату» з розрахунку 20 мл на 10 літрів води. Підсвічування зменшують  до 16 годин на добу. При появі другого справжнього листка рослина дуже чутлива до нестачі кальцію і магнію! У цей період необхідно дати підживлення з розрахунку 12 г нітрату кальцію і 8 г нітрату магнію. Подальший полив і підгодівлю  здійснюють  на базі «Рост-концентрату».

Секрет  вирощування розсади №8:

Пересадка сіянців. Пересадку сіянців (зауважте, не пікіровку, а пересадку) здійснюють в горщики. Горщик теж засипають ґрунтосумішшю з додаванням  деревної стружки. При поливі пересаджених сіянців використовують розчин гуматів з «Триходермином» і «Планрізом». Ефект вражаючий! Надалі використовують  їх для поливу аж до висадки рослин на постійне місце. Дуже важливий агроприйом - це розстановка рослин. Якщо є така можливість - зробіть це.

І ще. Перш, ніж ви скористаєтеся цими порадами, ви повинні знати (особливо це стосується томатів), до яких типів відноситься даний гібрид. Якщо це гібрид вегетативного типу, ви повинні при висадці мати першу квітучу кисть. Якщо рослина генеративний - ні в якому разі не домагайтеся зацвітання першої кисті. Це дуже важливо!

Далі - висадка. Але це вже інша тема, теж важлива і не менш відповідальна.

 

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал