ukende

Профілактика й боротьба з шкідниками та хворобами в садах в період спокою дерев

Зимовий і ранньовесняний періоди року – це пора спокою дерев. Проте це ще й час, щоб вчасно підготувати сад до вегетації та плодоносіння.

Насамперед слід почати весняне або закінчити зимове обрізання дерев. В даний час вся крона дерев як на долоні. Цей захід не тільки має агротехнічний та механічний напрям, - а й знижує до відповідного рівня шкідливість фітофагів, що зимують на гілках дерев. Сонце з кожним днем піднімається все вище. Кора за день на сонці нагрівається, а вночі – мороз. Від різниці температур виникають сонячні опіки, розриви і тріщини. На побілених деревах подібного не трапиться. Не тягніть з побілкою штамбів і основ великих гілок, якщо не зробили цього раніше. Одночасно зачищають, збирають та знищують стару відмерлу кору, замазують садовим варом тріщини та дупла, де також зимують кліщі, попелиці, гусінь яблуневої плодожерки. Після танення снігового покриву обов'язково потрібно зібрати та знищити опале листя та бур'яни, де можуть зберігатися збудники хвороб такі як парша, борошниста роса. Розпушення грунту  в пристовбурових колах на глибину 15-20 см (рано весною, після відтавання грунту) знищує личинок пильщиків, що перезимували та частину популяції яблуневої і грушевої плодожерок, які залялькувалися у грунті. Перекопування сприятливо діє на кореневу систему дерев, поліпшуючи проникнення вологи й повітря.

Усі ці заходи захисту багаторічних плодових насаджень, відіграють переважно профілактичну роль, тобто повністю не виключають застосування пестицидів у весняно – літній період, але все ж таки уможливлюють зменшення кількості хімічних обробок, що позитивно відобразиться на якості плодів.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал