ukende

Як непотрапити в халепу з неякісним насінням та садивним матеріалом

 Наявність підробок  і контрафакту у сфері насінництва створює при купівлі насіння  ризики для сільського господарства і економіки в цілому, включаючи шкоду довкіллю та продовольчому ланцюгу. На думку експертів «сірий» ринок насіння, принаймні вітчизняних сортів, в Україні становить 30 %.  Основні  незаконні практики з якими зустрічаються виробники насіння – це підробки, незаконне використання назв сортів, торгівельних марок і багато іншого.

Єдина можливість уберегти свої поля  та присадибні ділянки від насіння  невідомого походження – співпрацювати винятково тільки з офіційними дистриб'юторами насіннєвих компаній. На сьогоднішній день  населення та суб'єкти господарювання мають широкий доступ до мережі інтернет, в вільному доступі Реєстри  насіння що пройшло сертифікацію. Це також один з методів вберегтися від фальсифікату.

Незабаром весна. Наближається час весняно - польових  робіт. Кожний з сільгоспвиробників думає над  важливим питанням – придбанням  якісного насіння  та садивного матеріалу: що купити, де купити, якому сорту чи гібриду надати перевагу?

У справі вибору сорту чи гібриду з Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні найкраще скористатися порадами та рекомендаціями фахівців.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва  Управління  фітосанітарної  безпеки ГУ Держпрожспоживслужби  В Чернігівській області, який виконує функції  з нагляду (контролю) за діяльністю суб'єктів господарювання  у сфері насінництва та розсадництва, включаючи лісове,  квітково-декоративне насінництво та розсадництво, насінництво  картоплі, овочевих, баштанних, плодових і горіхоплідних культур та розсадництво плодових, ягідних, горіхоплідних культур, винограду та хмелю,  садівництва та лісових насаджень. Який  працює на  основі Закону України «Про насіння та садивний матеріал»  та Положення про Головне Управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області,  що  займаються виробництвом, заготівлею, обробкою, розмноженням, зберіганням, реалізацією та використанням насіння і садивного матеріалу; дотриманням технології виробництва на етапах вирощування, збирання і післязбиральної обробки насіння і садивного  матеріалу; дотриманням сортових та посівних якостей насіння, що реалізується суб'єктами оптової та роздрібної торгівлі.

          Рекомендуємо  звертати увагу на такі чинники:

  1. Ціна Звичайно, ціна не може бути основним критерієм якості, але враховуйте при можливості, що справжнє виробництво недешевий процес, й кожний продукт має рекомендовані ціни.
  2. Місце самої купівлі. Щоб перестрахуватися від підробки потрібно педантично поспілкуватися з продавцем та запросити в нього додаткову інформацію щодо якості товару та переконатися в його автентичності.
  3. Упаковка та якість Якісний товар укладають в якісну упаковку з логотипом фірми виробника. Зовнішній вигляд та якісні показники повинні підтверджуватись сертифікатом на насіння та садивний  матеріал. Сертифікати видаються на кожну партію насіння.
  4. Секретні пастки виробника для підробників - маркування, нанесення відповідних спеціальних голограм, магнітних смуг на тару із засобами захисту.
  5. Сайти виробників/постачальників. В вільному користуванні в інтернет - виданнях вони публікують власну лінійку товарів, особливості власного маркування, додаткових захисних елементів, повідомляють про мережу офіційних дистриб'юторів та регіональних представників.
  6. Реалізація насіння та садивного матеріалу компаніями з бездоганною репутацією проводиться самими виробниками та компаніями з іноземними інвестиціями через мережу дистриб'юторів.

 

 

 

       З питань які стосуються  сфери насінництва та розсадництва  звертайтесь до ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області місто Чернігів  вулиця Коцюбинського 41 а,  т. 678147

 

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал