ukende

Щодо основних шкідників у посівах цукрових буряків

Серед шкідників цукрових буряків на сьогодні виділяють дві основні групи: шкідники сходів та шкідники післясходового періоду вегетації цукрових буряків. Умовний термін «сходи цукрових буряків» обмежується періодом вегетації рослин від початку їх появи на поверхні ґрунту і до линяння кореня, що настає у фазу 2-ї пари і завершується у фазі 3-ї пари справжніх листків. У цей період росту і розвитку рослини культури найбільш уразливі й доступні для багатьох видів фітофагів, які за надмірного розмноження можуть завдавати їм значної шкоди.

У період сходів - 2-3-ї пари справжніх листків цукрових буряків бурякові довгоносики масово заселятимуть посіви. За видовим складом переважатимуть звичайний і сірий довгоносики. Тепла волога погода сприятиме заселенню посівів буряковою листковою попелицею, спостерігатиметься розвиток личинок мінуючих мух, щитоносок.

У разі надпорогової чисельності довгоносиків - звичайного 0,2-0,3; сірого 0,2-0,5; блішок 3-7; щитоносок 0,7-1,2 екз. на кв.м посіви обприскують інсектицидами на основі однієї із діючих речовин: тіаметоксам, імідаклоприд, піриміфос-метил, диметоат, альфа-циперметрин, гамма-цигалотрин, хлорпірифос, диметоат+лямбда-цигалотрин та іншими відповідно Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

На початку заселення буряковою листковою попелицею (ЕПШ 5% заселених рослин і відсутність ентомофагів), мінуючими мухами (30% заселених рослин і 3-5 личинок у кожній) обприскують крайові смуги, а за потреби все поле дозволеними інсектицидами.

Ефективність та безпека застосування препаратів гарантується за умови чіткого слідування інструкції та дозування, а також за умови дотримання правил безпечного використання засобів захисту рослин.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал