Інструменти доступності

Версія для друку
П'ятниця, 06 липня 2018 09:17

При проведенні фітосанітарного моніторингу виявлено карантинний організм – золоти́сту картопля́ну цистоутво́рюючу нематоду

Державними фітосанітарними інспекторами Управління фітосанітарної безпеки при проведенні фітосанітарного моніторингу  території присадибних ділянок приватних осіб Сосницького та Городнянського районів виявлено регульований шкідливий організм - золоти́сту картопля́ну цистоутво́рюючу нематоду у 43 випадках на загальній площі 9,29 га.

Золотиста картопляна цистоутворююча нематода - вузькоспеціалізований вид, який паразитує на коренях картоплі та томатів, а також уражує інші рослин з родини Пасльонові.

Розвиток картопляної нематоди відбувається в коренях рослини-господаря. Хворі рослини утворюють не чисельні слабкі стебла, які передчасно жовтіють. Бульб утворюється мало, вони дрібні, а іноді зовсім відсутні.

Картопляна нематода особливо значної шкоди завдає на присадибних ділянках і на полях із скороченою спеціалізованою сівозміною, де картопля вирощується беззмінно або повертається на попереднє місце на другий-третій рік. Втрати врожаю можуть складати 30-80%.

Розповсюджується картопляна нематода в основному в стадії цист, які прилипають до предметів, що стикаються із зараженим ґрунтом і переносяться на будь-які відстані. Зазвичай цисти переносяться із садивним матеріалом, перед усім бульбами картоплі, із ґрунтом, що є на бульбах, коренеплодах, цибулинах, а також сільгоспінвентарем, ногами людей, тваринами, транспортними засобами, дощовими водами та вітром.

На території присадибних ділянок, де виявлено золотисту картопляну нематоду запроваджено та підтримується карантинний режим.

Картоплю,  вирощену у карантинній зоні заборонено вивозити та використовувати на насіннєві цілі. Власникам присадибних ділянок рекомендовано дотримуватися сівозміни (бобові, зернові, технічні культури, багаторічні трави), використовувати нематодостійкі сорти, вносити добрива (органічні та мінеральні), знищувати бур’яни, особливо родини Пасльонових.

Прочитано 630 разів

Галерея зображень