Інструменти доступності

Четвер, 12 липня 2018 12:43

Інформаційне повідомлення про стан розвитку та розповсюдження шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин в Чернігівській області на 12 липня 2018 року

Фенологія культур

 Озимі зернові: воскова-повна стиглість, початок збирання

Ярі зернові: молочно-воскова стиглість

Кукурудза:  ріст стебла-викидання волоті

Багаторічні трави (конюшина): відростання, початок бутонізації

Озимий ріпак: збирання

Горох: дозрівання бобів

Соняшник: початок цвітіння-цвітіння

Соя: цвітіння

Цукровий буряк: ріст коренеплодів 

Картопля: кінець цвітіння-ріст бульб                                                                                                                                           

Сад (яблуня): ріст плодів

Період з 6 по 12 липня характеризувався теплою погодою. 6 липня у південних районах області деінде прогриміли грози. Місцями проходили короткочасні дощі. Вночі та вранці місцями спостерігались слабкі тумани. Денні температурні показники коливались в межах 25-31° тепла. Вночі стовпчик термометра фіксував 12-19° тепла.

Вищезазначені погодні умови сприяли розвитку захворювань. Для активного живлення основних шкідників сільськогосподарських рослин умови були переважно сприятливі.

У дозріваючих посівах зернових колосових культурах продовжують живлення личинки хлібних клопів ІІІ-V віку, шкідливість яких проходить переважно в крайових смугах на 2% рослин, за чисельності 0,2 екз/м². На ярині спостерігається розвиток і шкідливість злакових попелиць (велика, звичайна), які заселили і пошкодили у слабкому ступені 4-9% рослин.  Червоно-бура плямистість вівса охопила в середньому 9% рослин за розвитку захворювання 2-12%.

У посівах кукурудзи продовжується літ, яйцекладка, відродження і початок живлення гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика, яйцекладками заселено 3% рослин, гусеницями 1% рослин, на рослину нараховується 1,0 екз. гусениць І-ІІ віку, 1 яйцекладка. У слабкому ступені  пошкоджено 1-2% рослин. Злакові попелиці за чисельності 3,0-15,0 екз./рослину залишаються шкідливими в середньому на 5%, максимально 7% рослин. Із хвороб розвивається гельмінтоспоріоз на нижніх листях, хворіє  2-4% рослин за розвитку захворювання 1-5%.

У дозріваючих посівах гороху завершується розвиток личинок горохового зерноїда, які досягають старших віків, залишаються шкідливими попелиці. Із захворювань має розвиток аскохітоз, осередково відмічено прояви пероноспорозу. Відповідно хворіє 3-6% рослин; 2-5% рослин за розвитку захворювання 1-8%; 2-6%.

На відростаючих багаторічних травах (конюшина) спостерігається розвиток і шкідливість гусениць молодшого віку листогризучих совок (совка-гамма ІІ покоління), які за чисельності 0,2 екз./м² пошкодили 2-3% рослин у слабкому ступені. Продовжується живлення насіннєїда-апіона. Наразі проходить розвиток плямистостей на листях конюшини.

На рослинах соняшнику триває розвиток і шкідливість геліхризових попелиць, за чисельності 1,0-5,0 екз. на рослину пошкоджено 3-5% рослин культури у слабкому ступені. Фомозом (листя нижнього ярусу) уражено 4-8% рослин за розвитку захворювання 2-8%; осередково проявився септоріоз (за даними головного спеціаліста (Чернігівський район)).

У посівах сої залишаються шкідливими попелиці. Із хвороб продовжується розвиток септоріозу.

Посіви цукрових буряків пошкоджує бурякова мінуючи муха, подекуди совка-гамма продовжує живлення на 2% рослин. На кормових і столових буряках приватного сектору продовжується розвиток церкоспорозу.

В посадках картоплі (приватний сектор) середніх та пізніх сортів відбувається розвиток колорадського жука літнього покоління. На кущ нараховується 1,0-2,0 екз. імаго. Фітофторозом охоплено від 2 до 10% рослин картоплі, на суху плямистість хворіє 4-7% рослин за розвитку захворювання 2-5% (10%).

Повсюдно на капусті середніх і пізніх строків достигання продовжується розвиток капустяної попелиці, молі, капустяної совки,  біланів, які заселили і пошкодили 2-5% рослин у слабкому і середньому ступенях.

У садах (приватний сектор) продовжується шкідливість гусениць старших віків яблуневої плодожерки І покоління, пошкоджено 4-12% плодів падалиці. Залишаються шкідливими попелиці. Із хвороб набуває поширення парша (листя, плоди), виявляються ураження плодовою гниллю.

Прочитано 723 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
пр. Грушевського Михайла, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Портал працює в тестовому режимі (Якщо ви маєте зауваження або пропозиції, будь ласка, напишіть нам: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Подати електронне звернення громадян


Please publish modules in offcanvas position.

register
ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал