Інструменти доступності

Версія для друку
П'ятниця, 27 липня 2018 15:56

Прогноз фітосанітарного стану основних сільськогосподарських рослин у господарствах Чернігівської області в серпні 2018 року

Хлібні клопи переселятимуться у місця зимівлі (ліса і лісосмуги), що відбувається й продовжуватиметься протягом місяця.

Хлібні жуки закінчуватимуть живлення в незібраних посівах колосових культур та злакових бур’янах, спарюватимуться, відкладатимуть яйця.

Злакові мухи, попелиці, хлібні блішки розвиватимуться на падалиці, злакових бур’янах та кукурудзі. Надалі з появою сходів озимини заселятимуть посіви, які пошкоджуватимуть до настання стійких похолодань.

Протягом серпня в кукурудзі продовжуватимуть харчуватися злакові попелиці, гусениці стеблового (кукурудзяного) метелика, шкідливість яких посилиться за встановлення оптимальних температур (25-28ºС) та в разі випадання частих помірних опадів, осередково інших листогризучих совок. За умов вологої й теплої погоди у посівах культури поширюватиметься гельмінтоспоріоз, осередково на посівах приватного сектора сажки.

У посівах сої у період формування-дозрівання бобів розвиватимуться та завдаватимуть шкоди переважно попелиця, гусениці листогризучих совок, клопи. Шкідливість комах зростатиме за умови посушливої погоди.  Із хвороб продовжиться розвиток септоріозу, аскохітозу та інших хвороб.

У багаторічних травах (конюшина) протягом серпня розмножуватимуться та пошкоджуватимуть культуру довгоносики, клопи, трипси, попелиці, совки. Трави хворітимуть на буру плямистість,  борошнисту росу.

У серпні за помірного температурного режиму та періодичних опадів рослини цукрових буряків хворітимуть на церкоспороз. Шкідливість листкової бурякової попелиці обмежуватимуть погодні умови та корисна діяльність ентомофагів. За допорогової чисельності у посівах культури розвиватимуться бурякові щитоноски, мінуючі мухи. Осередково розвиватимуться та шкодитимуть гусениці листогризучих і підгризаючих совок.

В разі появи на 3-5% рослин цукрових буряків окремих плям церкоспорозу посіви обприскують фунгіцидами на основі однієї  з діючих речовин: піраклостробін, 62,5 г/л+епоксиконазол 62,5 г/л, пікоксістробін, 200 г/л+ципроконазол, 80 г/л, ципроконазол, 80 г/л+пропіконазол, 250 г/л, карбендазим, 500 г/л, манкоцеб, 800г/кг, тетраконазол, 125 г/л, флутріафол, 250 г/л, епоксиконазол, 187 г/л+тіофанатметил, 310 г/л. За наростання хвороб проводять повторні обробки, бажано іншими фунгіцидами через 12-15 днів.

Проти листогризучих і підгризаючих совок ефективні випуск трихограми під час масового відкладання ними яєць й хімічні обробки вогнищ з надпороговою чисельністю гусениць препаратами на основі діючих речовин:  фозалон, 350 г/л, диметоат, 400 г/л+гамма-цигалотрин, 4,0 г/л та іншими. Обробки слід закінчувати за 30 днів до збирання врожаю.

У посівах соняшнику поширення матимуть хвороби, зокрема  фомоз, і септоріоз. Продовжуватиметься розвиток та шкідливість геліхризової попелиці.

Колорадський жук літнього покоління скрізь розвиватиметься та шкодитиме в плантаціях  пізніх сортів картоплі, на  томатах. У серпні бульби картоплі пошкоджуватимуть дротяники та несправжні дротяники, личинки хрущів. Фітофтороз інтенсивно розвиватиметься за підвищеної вологості (короткочасних дощів, рясних рос) та помірних температур повітря.

На капусті середніх та пізніх строків дозрівання триватиме активне живлення гусениць капустяної совки, біланів, молі. Зростанню чисельності та шкідливості попелиці сприятиме тепла, помірно волога погода місяця.  Рослини хворітимуть на судинний та слизовий бактеріози, пероноспороз.

Пізні сорти капусти за потреби від хвороб захищають препаратами на основі діючих речовин: флуопіколід, 62,5 г/л+пропамокарб гідрохлорид, 625 г/л та іншими суворо дотримуючись санітарних вимог щодо збирання врожаю.

Скрізь в садах продовжуватимуть розвиток попелиці, яблунева плодожерка. В насадженнях зерняткових, дерева хворітимуть на паршу, поширення набуватиме плодова гниль.

 Протягом місяця триватиме літ метеликів підгризаючих совок другого покоління, відкладання ними яєць, відродження та живлення гусениць у посівах цукрових буряків, кукурудзи, соняшнику, овочевих культур, багаторічних трав.

Листогризучі совки, з яких скрізь домінуючими є совка-гама, капустяна совка, розвиватимуться та шкодитимуть у посівах цукрових буряків, кукурудзи, соняшнику, овочевих культурах, багаторічних травах. Ймовірне  збільшення чисельності і шкідливості від ІІ покоління, особливо совки-гами. Обприскування інсектицидами доцільне за перевищення ЕПШ, у відповідності до регламентів існуючих технологій та санітарних вимог.

Нагадуємо! Застосування пестицидів слід проводити за суворого дотримання регламентів, вимог санітарних норм і правил при роботі з ними, що в свою чергу забезпечує не тільки захист рослин від шкідливих організмів, а й охорону навколишнього середовища.

Прочитано 743 разів