Середа, 08 серпня 2018 15:02

До уваги виробників та споживачів насіння і садивного матеріалу

До уваги виробників та споживачів насіння і садивного матеріалу: введення в обіг насіння та садивного матеріалу без сертифікації – порушення норм Закону України «Про насіння і садивний матеріал»

З метою попередження порушень законодавства України у сфері насінництва та розсадництва, зменшення обігу неякісного насіння та захисту споживачів, відділ контролю у сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпроспоживслужби в Чернігівській області інформує: згідно статті 15 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. Насіння і садивний матеріал мають супроводжуватися двома сертифікатами: на сортові якості та на посівні якості. 

Сертифікати на насіння або сертифікати на садивний матеріал можуть бути видані, якщо:

 - насіння та/або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України;

 - насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва;

 - садивний матеріал за сортовими або товарними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.

Сертифікат, що засвідчує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу, набирає чинності з дати його видачі та може бути скасованим Мінагрополітики на підставі подання територіальних органів Держпродспоживслужби у разі виявлення невідповідності показників, зазначених у сертифікаті, показникам, визначеним під час здійснення заходів державного нагляду (контролю).

Строк дії сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу, є необмеженим.

На даний час на території України на відбір проб та сертифікацію насіння уповноважено Державне підприємство «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції». У Чернігівській області на сьогоднішній день працює його територіальне представництво, що проводить визначення посівних якостей насіння, за адресою: м. Чернігів, вул. Коцюбинського 41, м. Бахмач вул. Петровського 33.

Реалізація насіння овочевих, баштанних культур та кормових коренеплодів

Відповідно п.12.2. ДСТУ 6006:2008 кожну партію насіння під час відпускання супроводжують документами, які підтверджують гарантію якості насіння згідно ДСТУ 4138-2002 та Довідкою про сортові та посівні якості насіння. Строк чинності документів за результатами аналізу щодо посівних якостей такого насіння становить 12 місяців, а для упакованих у герметичну тару – 24 місяці.

У разі перепродажу посередник (перекупник) виписує нові супровідні документи на якість насіння (під свою відповідальність).

Документи повинні зберігатись безпосередньо на місці здійснення торгівлі та надаватись за першою вимогою споживача.

Партії насіння, які не мають супровідних документів про якість насіння не допускаються до реалізації. Наявність таких документів є гарантом придбання якісного насіння!

Поради для споживача:

Перед придбанням насіння уважно розгляньте його упаковку. На пакеті з фасованим насінням, призначеним для роздрібної торгівлі, вказується :

 - назва країни-виробника насіння, а також фірма, підприємця, тощо;

 - назва і товарний знак, юридична адреса, де пакували насіння;

 - культура, сорт, гібрид, маса або кількість насінин в пакеті, шт.;

 - номер насіннєвої партії, рік урожаю, схожість;

 - документ на насіння (назва, №);

 - коротку інформацію про культуру (опис сорту/гібриду, поради щодо вирощування).

За консультаціями та детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів  відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області (тел. +38 (0462) 67-67-72, 67-80-64).

Прочитано 300 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал