ukende
Понеділок, 10 вересня 2018 08:21

Післяжнивні сидеральні культури - це надійне джерело органічної речовини для покращання родючості ґрунту

На сьогоднішній день, переважна більшість сільськогосподарських підприємств, яка орендує земельні ділянки, вирощує найбільш прибуткові експортно орієнтовані культури: пшеницю, сою, кукурудзу, соняшник, ріпак.

При такій спеціалізації сільськогосподарського виробництва, майже повністю відсутні органічні добрива тваринного походження, що використовувались у рекомендованій системі удобрення культур у сівозміні. Тому, бажано, додатково збагачувати ґрунт органічними речовинами за рахунок використання сидеральних культур.

Як давно відомо, сидерати - це дуже гарний санітар ґрунту. Приорювання зеленої маси сидеральних культур, допомагає значною мірою знизити ураження рослин хворобами та впливає на зменшення кількості шкідників  с.-г. культур. Озиме жито, наприклад, зменшує ураження бульб картоплі паршою звичайною, біла гірчиця та фацелія - допомагає у боротьбі з нематодами, люпин вузьколистий - знижує ураженість зернових культур кореневими гнилями та допомагає у боротьбі із личинками хруща.

Використання для посіву бобового сидерату після заорювання у ґрунт побічної продукції значно підвищує її мінералізацію в подальшому.

Щоб досягти найбільшого ефекту від використання сидерації, потрібно підбирати сидеральні культури, враховуючи тривалість їх вегетаційного періоду та строки збору урожаю основної культури, після якої планується їх вирощування. Рекомендованим періодом заорювання зеленої маси в ґрунт - є третя декада жовтня.

Абсолютно всі сидерати розпушують землю і оздоровлюють її, тому посів сидератів є важливим агрономічним прийомом, який дуже позитивно впливає на врожайність наступної культури, збалансовує вміст гумусу в ґрунті та поживних речовин, а також значно зменшує забур'яненість після збору основної культури.

Гарних Вам врожаїв!

Прочитано 117 разів

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал