ukende
Понеділок, 08 жовтня 2018 09:38

Чотири основні індикатори достовірності сортових та посівних якостей насіння

Сертифікація – одна з головних умов для поширення насіння на внутрішньому та зовнішньому ринках. Для суб’єкта насінництва (виробника насіння) – це можливість конкурувати на насіннєвому ринку, а також підтвердження відповідності своєї продукції встановленим вимогам чинних нормативних документів. Для споживача – це можливість уберегтись від підробок насіннєвого матеріалу та бути впевненим у  якості майбутнього врожаю.

  • Першим індикатором достовірності сортових та посівних якостей, як для імпортованого, так і виробленого в Україні насіння, є наявність супровідних документів – сертифікатів. Кожній партії насіння присвоюється номер, який складається з шести символів (UA-01-01-001/0001-00): UA – Україна; двозначні символи (01) – номера області та району; тризначний символ (001) – індивідуальний номер, присвоєний аудитору із сертифікації; чотиризначний символ (0001) – порядковий номер, присвоєний аудитором із сертифікації; двозначний символ (00) – останні цифри року збирання врожаю.
  • Другим індикатором достовірності сортових та посівних якостей є наявність на пакованому насінні етикеток. Етикетка повинна містити усю необхідну інформацію про партію насіння: суб’єкт, культура, сорт, категорія/генерація, номера партії та етикетки, маса, місяць та рік пакування, відомість щодо протруєння та ін. Всі ці дані повинні співпадати з даними, зазначеними в сертифікатах на цю ж партію.
  • Третій індикатор, який вже використовує більшість компаній-виробників – система захисту власної насіннєвої продукції від підробок. Це, наприклад, голограми на мішках з насінням або QR-код, який можна прочитати та перевірити за допомогою мобільного додатку чи безпосередньо через сайт компанії. До того ж захисні етикетки кріпляться на лінії прошивки мішку, аби після його відкриття голограма не могла бути використана повторно.
  • Четвертий індикатор – ціна насіння та місце його придбання. Виробництво насіння – це не дешевий процес, який до того ж потребує великої затрати праці, тому низька ціна має насторожувати споживача. Добросовісні постачальники та виробники насіння проходять процес включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва. Також у кожної компанії-виробника насіння є свої регіональні представники – офіційні постачальники.

Рекомендуємо вам звертати свою увагу на вказані вище показники достовірності якості насіння. Бажаємо ніколи не попадатися на “гачок” псевдовиробників та фальсифікаторів.  

Прочитано 116 разів

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал