Понеділок, 08 жовтня 2018 09:38

Чотири основні індикатори достовірності сортових та посівних якостей насіння

Сертифікація – одна з головних умов для поширення насіння на внутрішньому та зовнішньому ринках. Для суб’єкта насінництва (виробника насіння) – це можливість конкурувати на насіннєвому ринку, а також підтвердження відповідності своєї продукції встановленим вимогам чинних нормативних документів. Для споживача – це можливість уберегтись від підробок насіннєвого матеріалу та бути впевненим у  якості майбутнього врожаю.

  • Першим індикатором достовірності сортових та посівних якостей, як для імпортованого, так і виробленого в Україні насіння, є наявність супровідних документів – сертифікатів. Кожній партії насіння присвоюється номер, який складається з шести символів (UA-01-01-001/0001-00): UA – Україна; двозначні символи (01) – номера області та району; тризначний символ (001) – індивідуальний номер, присвоєний аудитору із сертифікації; чотиризначний символ (0001) – порядковий номер, присвоєний аудитором із сертифікації; двозначний символ (00) – останні цифри року збирання врожаю.
  • Другим індикатором достовірності сортових та посівних якостей є наявність на пакованому насінні етикеток. Етикетка повинна містити усю необхідну інформацію про партію насіння: суб’єкт, культура, сорт, категорія/генерація, номера партії та етикетки, маса, місяць та рік пакування, відомість щодо протруєння та ін. Всі ці дані повинні співпадати з даними, зазначеними в сертифікатах на цю ж партію.
  • Третій індикатор, який вже використовує більшість компаній-виробників – система захисту власної насіннєвої продукції від підробок. Це, наприклад, голограми на мішках з насінням або QR-код, який можна прочитати та перевірити за допомогою мобільного додатку чи безпосередньо через сайт компанії. До того ж захисні етикетки кріпляться на лінії прошивки мішку, аби після його відкриття голограма не могла бути використана повторно.
  • Четвертий індикатор – ціна насіння та місце його придбання. Виробництво насіння – це не дешевий процес, який до того ж потребує великої затрати праці, тому низька ціна має насторожувати споживача. Добросовісні постачальники та виробники насіння проходять процес включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва. Також у кожної компанії-виробника насіння є свої регіональні представники – офіційні постачальники.

Рекомендуємо вам звертати свою увагу на вказані вище показники достовірності якості насіння. Бажаємо ніколи не попадатися на “гачок” псевдовиробників та фальсифікаторів.  

Прочитано 273 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал
-->