Інструменти доступності

Версія для друку
Вівторок, 23 жовтня 2018 11:57

Поради щодо висадки озимого часнику та цибулі

З кожним днем вступу осені в свої права, будь - який господар замислюється коли і як правильно здійснити посадку цибулі і часнику під зиму. Ще зовсім недавно висаджування цибулі на зиму не було так розповсюджене, адже за звичай висаджували тільки часник.  До цього питання можна підходити як з боку заощадження часу, так і з боку, щоб  спробувати нові агротехнології. Озимі сорти цибулі і часнику характеризуються морозостійкістю і гарними якісними показниками. Слід зазначити , що під час озимої посадки через 2 – 3 тижні відбувається природне заморожування посадкового матеріалу , тому важливо, щоб за цей час він зміг вкоренитися , але не встиг прорости. В такому стані спокою посадковий матеріал цибулі та часнику буде знаходитись аж до самої весни, допоки не пригріє сонечко і тоді розпочнеться стрімкий ріст. Однією з основних переваг озимої посадки є достатня кількість вологи, яка з’являється в результаті танення снігу. Але однієї вологи не достатньо для отримання гарного врожаю, треба врахувати всі фактори, які впливають на якість майбутнього врожаю.

Правильно підібране місце для посадки. Цибулю і часник слід садити на ті місця, де до цього росли зернові, буряк, гірчиця, гарбузи, кабачки, капуста і не слід садити після картоплі, щоб посадковий матеріал не заразити нематодою або фузаріозом. Також не слід використовувати для удобрювання свіжий гній, бо саме це дасть ріст бадиллю та спричинить розмноження хвороб та грибків, а цибулини та часничини виростуть дрібними та не матимуть товарного вигляду. Слід зазначити, що цибулю і часник не можна вирощувати на одному й тому ж місці більше двох років підряд, грунт повинен «відпочити» від цибулевих культур мінімум 4 роки, а також не можна садити часник після цибулі, бо ці культури мають однакові захворювання, які можуть нанести шкоду майбутньому врожаю.

Правильно підібраний посадковий матеріал. Посадка цибулі під зиму здійснюється за допомогою цибулі сівка, оптимальний розмір якого складає 1 – 1,5 см в діаметрі, цибулини більших розмірів мають більше сил росту, тому більш схильні до пускання стрілок і псування цибулини. Сівок, розміри якого менше 1 см , не має достатньо сил для формування стрілок, добре переносить зиму та навесні порадує високим врожаєм. Тому, підбираючи посадковий матеріал, слід віддавати перевагу невеликим та не враженим хворобами цибулин.

На відміну від цибулі, для озимої посадки часнику слід відбирати крупні, міцні, тверді зубки також без слідів враження хворобами.

Коли вибране місце для посадки та підготовлений посадковий матеріал, залишається тільки підготувати грунт та висадити наші культури. Обрану ділянку під посадку потрібно скопати , удобрити та вирівняти. Зробити борозенки з відстанню між собою 20-25 см, щоб за грядками було зручно доглядати. Для часнику рекомендовано на дно борозенок насипати трохи піску або деревної золи, це виключить загнивання донця часнику. З приходом морозів грядки потрібно замульчувати, накривши гіллям або садовим листям.

Отже, нічого складного у вирощуванні озимої цибулі і часнику немає. За умови дотримання таких нескладних рекомендацій при посадці, можна отримати щедрий врожай.

Прочитано 4977 разів