Вівторок, 23 жовтня 2018 12:07

Увага! Мишоподібні гризуни

Отримання високих врожаїв сільськогосподарських культур нерозривно пов'язане із захистом їх від шкідливих організмів, серед яких особливе місце займають мишоподібні гризуни.

На сьогодні створюються сприятливі умови для розвитку та розмноження мишоподібних гризунів. Цьому сприяють як клімат, так і гарна кормова база. Останні два роки середня чисельність гризунів не перевищувала порогу шкідливості на площах озимої пшениці і ріпаків. На багаторічних травах практично повсюдно чисельність їх була в межах порогу.

На кінець жовтня мишоподібні гризуни розпочали заселяти площі озимих культур. У багаторічних травах їх чисельність становить від 1 до 2 колоній/га, в колонії 2-3, максимально 4 жилих нори. Міграція гризунів на посіви озимих продовжуватиметься. Загалом шкідлива діяльність гризунів не обмежується польовими культурами. Так, в садах та на присадибних ділянках вони підгризають коріння, обгризають кору молодих дерев, подекуди спричиняючи їх загибель.

Боротьбу з польовими мишоподібними гризунами потрібно вести не лише в період їх масового розмноження, а й за низької чисельності, коли вони живуть у резерваціях. Нехтування цими прийомами, порушення технології вирощування культур, зокрема озимих зернових і ріпаку, які, окрім того, в зимовий період потерпають від кліматичних умов, змушують господарників вдаватися до біологічних та хімічних засобів регулювання чисельності мишоподібних гризунів у посівах, знижуючи її до господарсько не відчутної. Надійний захист від гризунів забезпечується використанням хімічних засобів захисту (отруйних принад – родентицидів). Асортимент родентицидів весь час удосконалюється.

Серед товаровиробників області найбільшим попитом користуються: отруйні принади Бродівіт (бродіфакум, 0,25%), Багіра 1,5-2,5 кг/га; воскові брикети Шторму, 0,005% 1 брикет/нору, родентицидна принада “Щелкунчик, ПР” (бродіфакум, 0,05 г/кг (0,005%)).

Слід пам’ятати, що застосування навіть найефективнішого хімічного засобу не врятує від повторного заселення мишоподібними гризунами. Тому для досягнення бажаних результатів у зниженні чисельності гризунів слід чітко дотримуватися рекомендованих методів, важливо визначити домінуючий вид та чисельність гризунів на конкретній площі, фазу розвитку популяції і щільність заселення, а вже потім вдаватися до дій.Регулярні обстеження та вчасний захист дадуть змогу запобігти ускладненню фітосанітарного стану та сприятимуть успішній перезимівлі  сільськогосподарських культур.

Прочитано 283 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал