Середа, 24 жовтня 2018 14:53

Удосконалення процедури набуття прав на сорти рослин

Відповідно п.1 ст.15 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» права  на  сорт  набуваються  в Україні шляхом подання до
Компетентного   органу (Міністерства аграрної політики та продовольства України)  заявки,  експертизи  заявки  та  державної реєстрації прав. Відповідно до ст.6 та вищезазначеного пункту Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» Уряд затвердив «Порядок ведення реєстру заявок на сорти рослин» (постанова КМУ від 19 вересня 2018 р. № 757). Постанова визначає механізм ведення реєстру заявок, що своєю чергою забезпечить врегулювання і поліпшення процедури набуття прав на сорти рослин, посилення гарантій щодо відкритості, прозорості й системності реєстрації сортів рослин, а також дозволить отримувати незалежну об’єктивну інформацію про нові сорти усіма зацікавленими юридичними і фізичними особами.  

Реєстр буде розміщений на офіційному сайті  Міністерства аграрної політики та продовольства у вільному, цілодобовому і безоплатному доступі.

В свою чергу, відповідно до ст.7 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» організацію та здійснення державного нагляду (контролю) за проведенням експертизи заявки на сорт рослин покладено на  центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері охорони прав на сорти рослин. А також відповідно до п.4.5 та п.4.6 положення про відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області, відділ здійснює державний контроль за:

  • дотриманням юридичними та фізичними особами вимог законодавства з охорони прав на сорти рослин у сфері виробництва, використання, зберігання, реалізації та розмноження сортів рослин
  • веденням первинного насінництва власниками майнових прав інтелектуальної власності та підтримувачами сортів рослин  

Для довідки:  станом на вересень 2018 року для проведення кваліфікаційної експертизи, яка передбачає проведення комплексу досліджень,  необхідних  для  підготовки  експертного  висновку за заявкою  та  прийняття  рішення  щодо державної реєстрації сорту і прав на нього, до експертних закладів подано 571 документів заявок з яких:

  • української селекції — 274 заявок
  • іноземної селекції — 297 заявок  
Прочитано 231 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал