Четвер, 14 лютого 2019 11:56

Готуємось до весни: профілактика і боротьба зі шкідниками та хворобами в садах

Початок року - це максимальне навантаження на садівника. Що варто знати:

  • Насамперед, слід почати весняне або закінчити зимове обрізання дерев. Цей захід не тільки має агротехнічний та механічний напрям, а й знижує до відповідного рівня шкідливість фітофагів, що зимують на гілках дерев.
  • Весь садовий інструмент повинен бути підготовлений заздалегідь. Погано заточений секатор або ручна пила завдадуть рослині більше шкоди, ніж користі.
  • Всі зрізи повинні бути рівними і строго перпендикулярними до головної осі гілки. Не забувайте про садовий вар — ним обробляються зрізи і спили діаметром від 2-х см.
  • Обрізку проводять при температурі не нижче мінус 4°С.
  • Формуюча обрізка проводиться у молодих дерев (вік саджанця 1-6 років): видаляються зайві пагони, а річні ( річний приріст) обрізаються на ¾.
  • У дорослих дерев проводиться санітарна обрізка (вирізаються пошкоджені гілки) і також вкорочується річний приріст.
  • Проведіть видалення моху та лишайників. Скелетні гілки і стовбур треба обробити твердою щіткою. Досвідчені садівники одночасно зачищають, збирають та знищують стару відмерлу кору, замазують садовим варом тріщини та дупла, де також зимують кліщі, попелиці, гусінь яблуневої плодожерки.
  • Не тягніть з побілкою штамбів і основ великих гілок, якщо не зробили цього раніше.

 Що робити з ґрунтом?

Після танення снігового покриву обов'язково потрібно зібрати та знищити опале листя та бур'яни, де можуть зберігатися збудники хвороб такі як парша, борошниста роса. Розпушення ґрунту у пристовбурових колах на глибину 15-20 см (рано весною, після відтавання ґрунту) знищує личинок пильщиків, що перезимували та частину популяції яблуневої і грушевої плодожерок, які залялькувалися у грунті. Перекопування сприятливо діє на кореневу систему дерев, поліпшуючи проникнення вологи й повітря.

Вищезазначені заходи захисту багаторічних плодових насаджень, відіграють переважно профілактичну роль, тобто не виключають застосування пестицидів у весняно – літній період, але все ж таки уможливлюють зменшення кількості хімічних обробок, що позитивно відобразиться на якості плодів.

Прочитано 96 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал
-->