Інструменти доступності

Четвер, 14 лютого 2019 11:56

Готуємось до весни: профілактика і боротьба зі шкідниками та хворобами в садах

Початок року - це максимальне навантаження на садівника. Що варто знати:

  • Насамперед, слід почати весняне або закінчити зимове обрізання дерев. Цей захід не тільки має агротехнічний та механічний напрям, а й знижує до відповідного рівня шкідливість фітофагів, що зимують на гілках дерев.
  • Весь садовий інструмент повинен бути підготовлений заздалегідь. Погано заточений секатор або ручна пила завдадуть рослині більше шкоди, ніж користі.
  • Всі зрізи повинні бути рівними і строго перпендикулярними до головної осі гілки. Не забувайте про садовий вар — ним обробляються зрізи і спили діаметром від 2-х см.
  • Обрізку проводять при температурі не нижче мінус 4°С.
  • Формуюча обрізка проводиться у молодих дерев (вік саджанця 1-6 років): видаляються зайві пагони, а річні ( річний приріст) обрізаються на ¾.
  • У дорослих дерев проводиться санітарна обрізка (вирізаються пошкоджені гілки) і також вкорочується річний приріст.
  • Проведіть видалення моху та лишайників. Скелетні гілки і стовбур треба обробити твердою щіткою. Досвідчені садівники одночасно зачищають, збирають та знищують стару відмерлу кору, замазують садовим варом тріщини та дупла, де також зимують кліщі, попелиці, гусінь яблуневої плодожерки.
  • Не тягніть з побілкою штамбів і основ великих гілок, якщо не зробили цього раніше.

 Що робити з ґрунтом?

Після танення снігового покриву обов'язково потрібно зібрати та знищити опале листя та бур'яни, де можуть зберігатися збудники хвороб такі як парша, борошниста роса. Розпушення ґрунту у пристовбурових колах на глибину 15-20 см (рано весною, після відтавання ґрунту) знищує личинок пильщиків, що перезимували та частину популяції яблуневої і грушевої плодожерок, які залялькувалися у грунті. Перекопування сприятливо діє на кореневу систему дерев, поліпшуючи проникнення вологи й повітря.

Вищезазначені заходи захисту багаторічних плодових насаджень, відіграють переважно профілактичну роль, тобто не виключають застосування пестицидів у весняно – літній період, але все ж таки уможливлюють зменшення кількості хімічних обробок, що позитивно відобразиться на якості плодів.

Прочитано 578 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
пр. Грушевського Михайла, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Портал працює в тестовому режимі (Якщо ви маєте зауваження або пропозиції, будь ласка, напишіть нам: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Подати електронне звернення громадян


Please publish modules in offcanvas position.

register
ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал