Перелік шкідливих організмів

Переліки шкідливих організмів А1 та А2 ЄОКЗР

Європейська і Середземноморська організація карантину і захисту рослин

 

Переліки ЄОКЗР А1 і А2 включають шкідливі організми, які ЄОКЗР рекомендує регулювати як карантинні шкідливі організми, в національних фітосанітарних правилах країн-членів ЄОКЗР. Ці рекомендації засновані на аналізі фітосанітарного ризику та відповідної документації.

Джерело:

Стандарт ЄОКЗР «А1 і А2 списки шкідливих організмів, які рекомендуються ЄОКЗР для регулювання в якості карантинних шкідливих організмів» (EPPO Standards PM 1/2(24) English, September 2015) http://www.eppo.int/QUARANTINE/quarantine.htm

 

 

Список А1

Шкідливі організми, які відсутні у регіоні ЄОКЗР

 

ПРОКАРІОТИ (PROKARYOTES): бактерії і фітоплазми

Acidovorax citrulli

Coconut lethal yellowing phytoplasma

Liberibacter africanum& L. asiaticum

Liberibacter solanacearum (Solanaceae haplotypes)

Peach rosette phytoplasma

Peach yellows phytoplasma

Phytoplasma ulmi (Elm phloem necrosis)

Potato purple-top wilt phytoplasma

Western X-disease phytoplasma

Xanthomonas axonopodis pv. allii

Xanthomonas axonopodis pv. citri

Xanthomonas oryzae pv. oryzae

Xanthomonas oryzae pv. oryzicola  

Xylella fastidiosa

 

ГРИБИ (FUNGI)

Alternaria mali

Anisogramma anomala

Apiosporina morbosa

Atropellis pinicola

Atropellis piniphila

Ceratocystis fagacearum and its vectors

Pseudopityophthorus minutissimus

Pseudopityophthorus pruinosus

Chrysomyxa arctostaphyli  

Cronartium coleosporioides

Cronartium comandrae

Cronartium comptoniae

Cronartium fusiforme

Cronartium himalayense

Cronartium quercuum

Davidiella (Mycosphaerella) populorum

Endocronartium harknessii

Guignardia citricarpa

Gymnosporangium clavipes

Gymnosporangium globosum

Gymnosporangium juniperi-virginianae

Gymnosporangium yamadae

Melampsora farlowii

Mycosphaerella gibsonii

Mycosphaerella laricis-leptolepidis  

Ophiognomonia (=Sirococcus) clavigignenti-juglandacearum  

Ophiostoma wageneri  

Phoma andigena

Pseudocercospora angolensis

Puccinia hemerocallidis

Puccinia pittieriana

Septoria lycopersici var. malagutii

Stegophora ulmea

Phellinus weirii

Phyllosticta solitaria

Phymatotrichopsis omnivora

Thecaphora solani 4

Tilletia indica

 

ПАРАЗИТИЧНІ РОСЛИНИ (PARASITIC PLANTS)

Arceuthobium spp. (non-European)

Arceuthobium abietinum

Arceuthobium americanum

Arceuthobium campylopodum

Arceuthobium douglasii

Arceuthobium laricis

Arceuthobium minutissimum

Arceuthobium occidentale

Arceuthobium pusillum

Arceuthobium tsugense

Arceuthobium vaginatum

 

КОМАХИ І КЛІЩІ (INSECTS AND MITES)

Acleris gloverana  

Acleris variana  

Agrilus anxius  

Aleurocanthus woglumi  

Anastrepha fraterculus  

Anastrepha ludens

Anastrepha obliqua

Anastrepha suspensa

Anoplophora glabripennis

Anthonomus bisignifer

Anthonomus eugenii

Anthonomus grandis  

Anthonomus signatus

Apriona cinerea

Apriona germari

Apriona rugicollis

Aromia bungii

Bactericera cockerelli

Bactrocera cucumis

Bactrocera cucurbitae

Bactrocera dorsalis

Bactrocera invadens

Bactrocera minax

Bactrocera tryoni

Bactrocera tsuneonis

Blitopertha orientalis  

Ceratitis rosa

Choristoneura conflictana

Choristoneura fumiferana

Choristoneura freemani (=C. occidentalis Freeman)

Choristoneura rosaceana

Conotrachelus nenuphar

Cydia packardi

Cydia prunivora

Dendroctonus adjunctus

Dendroctonus brevicomis

Dendroctonus frontalis

Dendroctonus ponderosae

Dendroctonus pseudotsugae

Dendroctonus rufipennis

Diabrotica barberi

Diabrotica speciosa

Diabrotica undecimpunctata

Diaphorina citri

Dryocoetes confusus

Epitrix subcrinita

Epitrix tuberis

Gnathotrichus sulcatus

Gonipterus gibberus

Helicoverpa zea

Heteronychus arator

Homalodisca vitripennis

Ips calligraphus

Ips confusus

Ips grandicollis

Ips lecontei

Ips pini

Ips plastographus

Keiferia lycopersicella

Leucinodes africensis

Leucinodes orbonalis

Leucinodes pseudorbonalis

Leucinodes rimavallis

Listronotus bonariensis

Malacosoma americanum

Malacosoma disstria

Margarodes prieskaensis

Margarodes vitis

Margarodes vredendalensis

Melanotus communis

Metamasius hemipterus

Naupactus leucoloma

Nemorimyza (Amauromyza) maculosa

Neoleucinodes elegantalis

Oemona hirta

Oligonychus perditus

Orgyia pseudotsugata

Pheletes (Limonius) californicus

Pissodes nemorensis

Pissodes strobi

Pissodes terminalis

Premnotrypes latithorax, P. suturicallus& P. vorax

Rhagoletis fausta

Rhagoletis indifferens

Rhagoletis mendax

Rhagoletis pomonella

Rhizoecus hibisci

Rhynchophorus palmarum

Saperda candida

Scirtothrips aurantii

Scirtothrips citri

Spodoptera eridania

Spodoptera frugiperda

Spodoptera litura

Sternochetus mangiferae

Thrips palmi

Unaspis citri

 

НЕМАТОДИ (NEMATODES)

Nacobbus aberrans  

Radopholus similis (attacking citrus, formerly R. citrophilus) 

Xiphinema americanum sensu stricto  

Xiphinema bricolense  

Xiphinema californicum

 

ВІРУСИ (VIRUSES)

American plum line pattern virus (Ilarvirus)

Andean potato mild mosaic virus (Tymovirus)

Andean potato mottle virus (Comovirus)

Bean golden mosaic virus (Begomovirus)

Cherry rasp leaf virus (Cheravirus)

Chrysanthemum stem necrosis virus (Tospovirus)

Citrus blight disease

Citrus leprosis virus

Citrus yellow mosaic virus (Badnavirus)

Citrus tatter leaf virus (Capillovirus)

Coconut cadang-cadang viroid (Cocadviroid)

Eggplant mosaic virus (Andean potato latent virus) (Tymovirus)

Lettuce infectious yellows virus (Crinivirus)

Peach mosaic virus (Trichovirus)

Peach rosette mosaic virus (Nepovirus)  

Potato black ringspot virus (Nepovirus)

Potato virus T

Potato yellow dwarf virus (Nucleorhabdovirus)

Potato yellow vein virus (Crinivirus)

Potato yellowing virus

Raspberry leaf curl virus (Nepovirus)

Strawberry latent C virus

Tomato mottle virus (Begomovirus та інші американські Geminiviridae перцю і томатів)

Watermelon silver mottle virus (Tospovirus)

 

 

Список А2

Шкідливі організми, присутні у регіоні ЄОКЗР, але не широко поширені

(обмежено поширені)

 

ПРОКАРІОТИ (PROKARYOTES): бактерії і фітоплазми

Burkholderia caryophylli

Clavibacter michiganensis subsp. insidiosus

Clavibacter michiganensis subsp. michiganensis

Clavibacter michiganensis subsp. sepedonicus

Curtobacterium flaccumfaciens pv. flaccumfaciens

Dickeya dianthicola (Erwinia chrysanthemi pv. dianthicola)

Erwinia amylovora

Pantoea stewartii

Phytoplasma mali (Apple proliferation)

Phytoplasma pyri (Pear decline)

Phytoplasma solani (Stolbur)

Phytoplasma vitis (Grapevine flavescence dorée)

Pseudomonas syringae pv. actinidiae

Pseudomonas syringae pv. persicae

Ralstonia solanacearum

Xanthomonas arboricola pv. corylina

Xanthomonas arboricola pv. pruni

Xanthomonas axonopodis pv. dieffenbachiae

Xanthomonas axonopodis pv. phaseoli

Xanthomonas axonopodis pv. poinsettiicola

Xanthomonas euvesicatoria

Xanthomonas fragariae

Xanthomonas gardneri

Xanthomonas perforans

Xanthomonas translucens pv. translucens

Xanthomonas vesicatoria

Xylophilus ampelinus

 

ГРИБИ (FUNGI)

Botryosphaeria laricina

Ceratocystis platani

Ciborinia camelliae

Cronartium kamtschaticum

Cryphonectria parasitica

Diaporthe vaccinii

Fusarium foetens

Fusarium oxysporum f.sp. albedinis

Geosmithia morbida & Pityophthorus juglandis

Gibberella circinata

Glomerella gossypii

Gymnosporangium asiaticum

Heterobasidion irregulare

Melampsora medusae

Monilinia fructicola

Plenodomus tracheiphila

Phytophthora kernoviae

Phytophthora lateralis

Phytophthora ramorum

Stagonosporopsis chrysanthemi

Stenocarpella macrospora

Stenocarpella maydis

Phialophora cinerescens

Phytophthora fragariae& Phytophthora rubi

Puccinia horiana

Synchytrium endobioticum

Mycosphaerella dearnessii

Verticillium albo-atrum & V. dahliae (hop-infecting strains)

 

КОМАХИ І КЛІЩІ (INSECTS AND MITES)

Aculops fuchsiae

Aeolesthes sarta

Agrilus planipennis

Aleurocanthus spiniferus

Anoplophora chinensis

Bactrocera zonata

Bemisia tabaci

Cacoecimorpha pronubana

Cacyreus marshalli

Carposina sasakii

Ceratitis capitata

Cydia inopinata

Dacus ciliatus

Dendrolimus sibiricus

Dendrolimus superans

Diabrotica virgifera virgifera

Drosophila suzukii

Dryocosmus kuriphilus

Epitrix cucumeris

Epitrix similaris

Erschoviella musculana

Eutetranychus orientalis

Frankliniella occidentalis

Gonipterus scutellatus

Helicoverpa armigera

Ips hauseri

Ips subelongatus

Lepidosaphes ussuriensis

Leptinotarsa decemlineata

Liriomyza huidobrensis

Liriomyza sativae

Liriomyza trifolii

Lopholeucaspis japonica

Lymantria mathura

Maconellicoccus hirsutus

Malacosoma parallela

Megaplatypus mutatus

Numonia pyrivorella

Opogona sacchari

Paysandisia archon

Polygraphus proximus

Popillia japonica

Quadraspidiotus perniciosus

Rhagoletis cingulata

Rhynchophorus ferrugineus

Scirtothrips dorsalis

Scolytus morawitzi

Sirex ermak

Spodoptera littoralis

Strobilomiya viaria

Tecia solanivora

Tetranychus evansi

Tetropium gracilicorne

Thaumatotibia leucotreta

Toxoptera citricidus

Trichoferus campestris

Trioza erytreae  

Trogoderma granarium  

Tuta absoluta  

Viteus vitifoliae  

Xylotrechus altaicus  

Xylotrechus namanganensis  

 

НЕМАТОДИ (NEMATODES)

Aphelenchoides besseyi

Bursaphelenchus xylophilus

Ditylenchus dipsaci

Globodera pallida

Globodera rostochiensis

Heterodera glycines

Meloidogyne chitwoodi

Meloidogyne enterolobii

Meloidogyne fallax

Radopholus similis (не атакує цитрусові)

Xiphinema rivesi

 

ВІРУСИ (VIRUSES)

Beet leaf curl virus

Beet necrotic yellow vein virus (Benyvirus)

Blueberry leaf mottle virus (Nepovirus)

Blueberry scorch virus (Carlavirus)

Chrysanthemum stunt viroid (Pospiviroid)

Citrus tristeza virus (Closterovirus)

Cucumber vein yellowing virus (Ipomovirus)

Cucurbit yellow stunting disorder virus (Crinivirus)

Impatiens necrotic spot virus (Tospovirus)

Pepino mosaic virus

Plum pox virus (Potyvirus)

Potato spindle tuber viroid (Pospiviroid)

Raspberry ringspot virus (Nepovirus)

Satsuma dwarf virus (Sadwavirus)

Squash leaf curl virus (Begomovirus)

Strawberry veinbanding virus (Caulimovirus)

Tobacco ringspot virus (Nepovirus)

Tomato chlorosis virus (Crinivirus)

Tomato infectious chlorosis virus (Crinivirus)

Tomato ringspot virus (Nepovirus)

Tomato spotted wilt virus (Tospovirus)

Tomato yellow leaf curl virus (Begomovirus) і споріднені віруси

 

ІНВАЗИВНІ РОСЛИНИ (INVASIVE PLANTS)

Alternanthera philoxeroides

Baccharis halimifolia

Crassula helmsii

Eichhornia crassipes

Heracleum persicum

Heracleum sosnowskyi

Hydrocotyle ranunculoides

Ludwigia peploides & L.grandiflora

Microstegium vimineum

Myriophyllum heterophyllum

Parthenium hysterophorus  

Polygonum perfoliatum  

Pueraria montana var. lobata  

Solanum elaeagnifolium

Перелік регульованих шкідливих організмів

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

НАКАЗ

 

16.07.2019

м. Київ

№ 397

Про внесення змін до

Переліку регульованих

шкідливих організмів

 

Відповідно до статті 25 Закону України "Про карантин рослин" та пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року N 1119 (зі змінами),

НАКАЗУЮ:

1. Унести зміни до Переліку регульованих шкідливих організмів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 29 листопада 2006 року N 716, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2006 року за N 1300/13174, виклавши його у новій редакції, що додається.

2. Директорату безпечності та якості харчової продукції забезпечити у встановленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

В.о. Міністра

О. Трофімцева

 

 
 

ПЕРЕЛІК
регульованих шкідливих організмів

А-1
Карантинні організми, відсутні в Україні

Кліщі

1.

Aculops fuchsiae Keifer

- галовий кліщ фуксії

2.

Oligonychus perditus Pritchard & Baker

- ялівцевий кліщ

Комахи

1.

Acleris gloverana Wals.

- західна чорноголова листокрутка-брунькоїд

2.

Acleris variana Fern.

- східна чорноголова листокрутка-брунькоїд

3.

Aeolesthes sarta Sols.

- узбецький вусач

4.

Agrilus anxius Gory

- вузькозлатка березова бронзова

5.

Agrilus planipennis Fairmaire

- вузькозлатка ясенева смарагдова

6.

Aleurocanthus spiniferus Quaint.

- шипувата чорна білокрилка

7.

Aleurocanthus woglumi Ashby

- чорна цитрусова білокрилка

8.

Amauromyza maculosa Mall.

- хризантемний листяний мінер

9.

Anoplophora chinensis Forst.

- вусач китайський

10.

Anoplophora glabripennis Motsh.

- азіатський вусач

11.

Anthonomus bisignifer Schen.

- суничний квіткоїд

12.

Anthonomus signatus Say

- суничний брунькоїд

13.

Bactrocera dorsalis Hend.

- східна фруктова муха

14.

Bactrocera zonata Saund.

- персикова фруктова муха

15.

Bemisia tabaci Gen.

- тютюнова білокрилка

16.

Cacoecimorpha pronubana Hubn.

- гвоздична листокрутка

17.

Callosobruchus chinensis Linn.

- китайський зерноїд

18.

Callosobruchus maculatus Fabr.

- чотирьохплямистий зерноїд

19.

Carposina sasakii Matsum.

- персикова плодожерка

20.

Caryedon gonagra Fabr.

- арахісовий зерноїд

21.

Ceratitis capitata Wied.

- середземноморська плодова муха

22.

Ceratitis cosyra Walk.

- мангова фруктова муха

23.

Ceratitis rosa Karch.

- натальська фруктова муха

24.

Choristoneura conflictana Walk.

- велика тополева листокрутка

25.

Choristoneura fumiferana Clem.

- ялинова листокрутка

26.

Choristoneura occidentalis Freem.

- східна ялинова листокрутка

27.

Choristoneura rosaceana Har.

- скошенополоса листокрутка

28.

Conotrachelus nenuphar Herb.

- плодовий довгоносик

29.

Cydia inopinata Heinrich.

- маньчжурська плодожерка

30.

Cydia packardi Zell.

- вишнева плодожерка

31.

Cydia prunivora Wals.

- сливова американська плодожерка

32.

Dendrolimus sibiricus Tschetv.

- сибірський шовкопряд

33.

Diabrotica barberi Smith & Lawr.

- північний кукурудзяний жук

34.

Diabrotica speciosa Germ.

- діабротика особлива

35.

Diabrotica undecimpunctata Man.

- південний кукурудзяний жук

36.

Dinoderus bifoveolatus Woll.

- каптурник багатоїдний

37.

Dryocosmus kuriphilus Yas.

- азіатський каштановий галовий пильщик

38.

Epitrix cucumeris Har.

- гарбузова блішка

39.

Epitrix papa Orlova-Bienkowskaja

- картопляна блішка

40.

Epitrix subcrinita Le Conte

- західна картопляна блішка

41.

Epitrix tuberis Gent.

- картопляна блішка

42.

Halyomorpha halys Stal.

- жовто-бурий мармуровий клоп

43.

Ips hauseri Reit.

- киргизький гірський короїд

44.

Ips subelongatus Motsch.

- великий модриновий короїд

45.

Keiferia lycopersicella Wals.

- томатна міль-мінер

46.

Lepidosaphes ussuriensis Bork.

- уссурійська комоподібна щитівка

47.

Liriomyza huidobrensis Blanc.

- південний американський мінер

48.

Liriomyza sativae Blanc.

- овочевий листяний мінер

49.

Liriomyza trifolii Burg.

- конюшинний або хризантемний мінер

50.

Maconellicoccus hirsutus Green

- жорстковолосий червець

51.

Malacosoma americanum Fabr.

- східно-американський похідний шовкопряд

52.

Malacosoma disstria Hub.

- лісовий похідний шовкопряд

53.

Malacosoma parallella Staud.

- гірський кільчастий шовкопряд

54.

Margarodes vitis Philippi

- виноградний червець

55.

Melanotus communis Gyll.

- ковалик загальний

56.

Monochamus alternatus Hope

- вусач мінливий

57.

Monochamus carolinensis Oliv.

- вусач каролінський

58.

Monochamus marmorator Kirb.

- вусач мармуровий

59.

Monochamus mutator Le Conte

- вусач змінний

60.

Monochamus nitens Bat.

- вусач сяючий

61.

Monochamus notatus Drury

- вусач помічений

62.

Monochamus obtusus Cas.

- вусач тупий

63.

Monochamus scutellatus Say

- вусач щитовий

64.

Monochamus titillator Fabr.

- вусач дрібний

65.

Naupactus leucoloma Boh.

- білокаймистий жук

66.

Numonia pyrivorella Mats.

- грушева вогнівка

67.

Opogona sacchari Boj.

- бананова міль

68.

Pissodes nemorensis Germ.

- смолівка кедрова

69.

Pissodes strobi Peck.

- смолівка веймутової сосни

70.

Pissodes terminalis Hop.

- смолівка верхівок сосни

71.

Popillia japonica Newm.

- японський жук

72.

Premnotrypes latithorax Pier.

- широкогрудий андійський картопляний довгоносик

73.

Premnotrypes suturicallus Kusch.

- мозолистий картопляний довгоносик

74.

Premnotrypes vorax Hust.

- ненажерливий картопляний довгоносик

75.

Rhagoletis cingulata Loew.

- східна вишнева муха

76.

Rhagoletis fausta Osten Sacken.

- темнокрила вишнева муха

77.

Rhagoletis indifferens Cur.

- західна вишнева муха

78.

Rhagoletis mendax Curran.

- чорнична плодова муха

79.

Rhagoletis pomonella Walsh.

- яблунева муха

80.

Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak.

- кореневий червець

81.

Saperda candida Fabr.

- скрипун яблуневий круглоголовий

82.

Scirtothrips aurantii Faure.

- південноафриканський цитрусовий трипс

83.

Scirtothrips citri Moul.

- північний каліфорнійський цитрусовий трипс

84.

Scirtothrips dorsalis Hood.

- чилійський жовтий чайний трипс

85.

Scolytus morawitzi Sem.

- заболонник Моравіца

86.

Sinoxylon conigerum Gers.

- каптурник зубчастий

87.

Sirex ermak Sem

- чорно-блакитний рогохвіст

88.

Spodoptera eridania Cram.

- південна совка

89.

Spodoptera frugiperda Smith

- кукурудзяна листяна совка

90.

Spodoptera littoralis Boisd.

- єгипетська бавовникова совка

91.

Spodoptera litura Fabr.

- азіатська бавовникова совка

92.

Tecia solanivora Pov.

- гватемальська картопляна міль

93.

Tetropium gracilicorne Reit.

- тонковусий вусач

94.

Thrips palmi Karn.

- трипс Пальмі

95.

Toxoptera citricida Kirk.

- тропічна цитрусова попелиця

96.

Trogoderma granarium Ev.

- капровий жук

97.

Unaspis citri Comst.

- апельсинова щитівка

98.

Xylotrechus altaicus Geb.

- алтайський модриновий вусач

99.

Xylotrechus namanganensis Heyd.

- наманганський вусач

100.

Zabrotes subfasciatus Boh.

- бразильська бобова зернівка

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

1.

Apiosporina morbosa (Schweinitz) von Arx

- чорний рак гілок

2.

Ceratocystis fagacearum (Bretz) Hunt

- вілт (в'янення) дуба

3.

Ceratocystis fimbriata Ellis & Halsted f.sp. platani Walter

- рак, синява деревини платану

4.

Chrysomyxa arctostaphyli Dietel

- жовта іржа відьміних мітел ялини

5.

Cronartium coleosporioides J.C. Arthur

- ріжкоподібна іржа

6.

Cronartium comandrae Peck

- іржа командри

7.

Cronartium comptoniae J.C. Arthur

- стовпчаста іржа сосни

8.

Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum.

- веретеноподібна іржа

9.

Cronartium himalayense Bagchee

- пухироподібна іржа сосни

10.

Cronartium kamtschaticum Jorstad

- іржа японської білої сосни

11.

Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai

- ріжкоподібна іржа букових

12.

Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & L.H. Davis) von Arx.

- аскохітоз хризантем

13.

Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka

- західна галоподібна іржа

14.

Gymnosporangium asiaticum Miyabe ex Yamada

- іржа груші і ялівцю

15.

Gymnosporangium clavipes (Cooke & Peck) Cooke & Peck

- бурувата іржа айви

16.

Gymnosporangium globosum (Farlow) Farlow

- іржа американського глоду

17.

Gymnosporangium juniperi-virginianae Schwein

- іржа яблуні і кедру

18.

Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada

- іржа яблуні і ялівцю

19.

Melampsora farlowii (J.C. Arthur) J.J. Davis

- іржа тсуги

20.

Melampsora medusae Thmen

- іржа тополі

21.

Monilinia fructicola (Winter) Honey

- плодова гниль

22.

Mycosphaerella dearnessii M.E. Barr

- коричневий плямистий опік хвої

23.

Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans

- коричневий опік хвої сосни

24.

Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota

- септоріоз хвої японської модрини

25.

Mycosphaerella populorum G.E. Thompson

- септоріоз, плямистість листя, рак, опік тополі

26.

Ophiostoma wageneri (Goheen & Cobb) Harrington

- почорніння коріння

27.

Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma

- фіалофорне в'янення гвоздики

28.

Phellinus weirii (Murrill) R.L. Gilbertson

- жовта кільцева гниль

29.

Phoma andigena Turkensteen

- чорний опік, фомозна плямистість листя картоплі

30.

Phyllosticta solitaria Ellis & Everhart

- плямистість яблуні

31.

Phymatotrichopsis omnivora (Duggar) Hennebert

- техаська коренева гниль

32.

Phytophthora fragariae Hickman

- фітофтороз коренів суниці

33.

Puccinia horiana P. Hennings

- біла іржа хризантем

34.

Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton

- диплодіоз кукурудзи

35.

Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton

- диплодіоз кукурудзи

36.

Thecaphora solani (Thirumulachar & O'Brien) Mordue

- сажка картоплі

37.

Tilletia indica Mitra

- індійська сажка пшениці

Бактеріальні хвороби

1.

Acidovorax citrulli (Schaad et al.)

- бактеріальна плямистість гарбузових

2.

Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al.

- бактеріальний вілт гвоздики

3.

Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii, Xanthomonas stewartii Dowson

- бактеріальне в'янення кукурудзи

4.

Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi

- бура гниль картоплі

5.

Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson.

- жовта хвороба гіацинтів

6.

Xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishyama) Swings et al.

- бактеріальний опік рису

7.

Xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al

- бактеріальна строкатість рису

8.

Xylella fastidiosa Wells et al.

- бактеріоз винограду (хвороба Пірса)

9.

Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al.

- бактеріальне в'янення винограду

Вірусні хвороби

1.

Cherry little cherry closterovirus (non-European)

- клостеровірус дрібноплідності вишні (черешні)

2.

Cherry rasp leaf nepovirus

- неповірус рашпілеподібності листя черешні

3.

Chrysanthemum stem necrosis tospovirus

- тосповірус некрозу стовбура хризантем

4.

Chrysanthemum stunt pospoviroid

- віроїд уповільнення росту хризантем

5.

Impatiens necrotic spot tospovirus

- тосповірус некротичної плямистості

6.

Peach rosette mosaic nepovirus

- мозаїка розеток персика

7.

Potato Andean mottle comovirus

- комовірус андійської плямистості картоплі

8.

Potato black ringspot nepovirus

- вірусна чорна кільцева плямистість картоплі

9.

Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus

- рабдовірус жовтої карликовості картоплі

10.

Potato yellow vein crinivirus

- вірус пожовтіння жилок листя картоплі

11.

Raspberry ringspot nepovirus

- неповірус кільцевої плямистості малини

12.

Strawberry latent C virus

- латентна С-вірусна хвороба суниці

13.

Tobacco ringspot nepovirus

- неповірус кільцевої плямистості тютюну

14.

Tomato ringspot nepovirus

- неповірус кільцевої плямистості томатів

Нематоди

1.

Aphelenchoides besseyi Christie

- рисова нематода

2.

Bursaphelenchus xylophilus (Steiner and Buhrer) Nickle

- соснова стовбурова нематода

3.

Globodera pallida (Stone) Behrens

- бліда картопляна нематода

4.

Heterodera glycines Ichinohe

- соєва нематода

5.

Meloidogyne chitwoodi Golden, O'Bannon, Santo & Finley

- колумбійська галова нематода

6.

Meloidogyne enterolobii Yang & Eisenback

- ентеролобіумова галова нематода

7.

Meloidogyne fallax Karssen

- несправжня колумбійська нематода

8.

Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen

- несправжня галова нематода

9.

Radopholus similis (Cobb) Thorne

- бананова свердлова нематода

Бур'яни

1.

Ambrosia psilostachya D.C.

- амброзія багаторічна

2.

Ambrosia trifida L.

- амброзія трироздільна

3.

Bidens pilosa L.

- череда волосиста

4.

Bidens bipinnata L.

- череда двічіпірчаста

5.

Helianthus californicus D.C.

- соняшник каліфорнійський

6.

Helianthus ciliaris D.C.

- соняшник війчастий

7.

Ipomea hederaseae L.

- іпомея плющеподібна

8.

Ipomea lacunosa L.

- іпомея ямчаста

9.

Iva axillaris Pursh.

- бузинник пазушний

10.

Polygonum pensylvanicum L.

- гірчак пенсільванський

11.

Raimania laciniata Hill.

- райманія розсічена

12.

Solanum carolinense L.

- паслін каролінський

13.

Solanum elaeagnifolium Cav.

- паслін лінійнолистий

14.

Solanum triflorum Nutt.

- паслін триквітковий

15.

Striga spp.

- стриги.

А-2
Карантинні організми, обмежено поширені в Україні

Комахи

1.

Diabrotica virgifera virgifera Le Conte

- західний кукурудзяний жук

2.

Frankliniella occidentalis Perg.

- західний квітковий трипс

3.

Hyphantria cunea Drury

- американський білий метелик

4.

Phthorimaea operculella Zell.

- картопляна міль

5.

Tuta absoluta Meyr.

- південноамериканська томатна міль

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

1.

Mycosphaerella linicola Naumov

- пасмо льону

2.

Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival

- рак картоплі

Бактеріальні хвороби

1.

Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.

- бактеріальний опік плодових

Вірусні хвороби

1.

Beet necrotic yellow vein furovirus

- вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія)

2.

Plum pox potyvirus

- потівірус шарки сливи (віспа)

Нематоди

1.

Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens

- золотиста картопляна нематода

Бур'яни

1.

Acroptilon repens L.

- гірчак повзучий (степовий)

2.

Ambrosia artemisiifolia L.

- амброзія полинолиста

3.

Cenchrus longispinus Fernald

- ценхрус довгоголковий

4.

Cuscuta spp.

- повитиці

5.

Sorghum halepense (L.) Pers.

- сорго алепське (гумай)

6.

Solanum rostratum Dunal.

- паслін колючий.

Регульовані некарантинні шкідливі організми

Комахи

1.

Lopholeucaspis japonica Cock.

- японська паличкоподібна щитівка

2.

Quadraspidiotus perniciosus Comst.

- каліфорнійська щитівка

3.

Viteus vitifolii Fitch.

- виноградна філоксера

Хвороби рослин

Бактеріальні хвороби

1.

Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicum (Spieckermann & Kotthoff)

- кільцева гниль картоплі

2.

Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al.

- бактеріальна плямистість листя кісточкових

3.

Xanthomonas vesicatoria (ex Doidge) Vauterin et al.

- чорна бактеріальна плямистість пасльонових

Вірусні хвороби

4.

Potato spindle tuber pospiviroid

- віроїд веретеноподібності бульб картоплі

5.

Tomato spotted wilt tospovirus

- вірус плямистості томату (вілт)

Нематоди

1.

Ditylenchus destructor Thorne

- стеблова нематода картоплі

2.

Ditylenchus dipsaci Filipjev

- стеблова нематода

Бур'яни

1.

Ailanthus altissima (Mill.) Swingle

- айлант найвищий (китайський ясен).

Генеральний Директор
Директорату безпечності та
якості харчової продукції

М. Мороз

Прочитано 2043 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал