ukende

Питання з якими найчастіше до нас звертаються

Чи обов'язково суб'єктам господарювання проходити реєстрацію осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання? Яким нормативно-правовим документом це передбачено?

Реєстрація осіб здійснюється відповідно до Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання (Порядку- далі), затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України 21.11.2006 № 690 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.12.2006 за № 1286/13160. 

Згідно зі статтею 27 Закону України "Про карантин рослин" реєстрації підлягають особи, які:

  • здійснюють господарську діяльність з обігу об'єктів регулювання у карантинній та регульованій зонах;
  • виробляють насіннєвий та садивний матеріал;
  • здійснюють біологічний контроль з використанням біологічних контрольних організмів;
  • здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев'яного пакувального матеріалу;
  • здійснюють зберігання та переробку зерна.

Суб'єкти господарювання, які здійснюють вищезазначені види діяльності зобов’язані зареєструватися у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин - Управлінні фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області.

Відсутність реєстрації особи, є підставою для прийняття рішення про відмову у видачі карантинного та фітосанітарного (фітосанітарного на реекспорт) сертифікатів.

Які документи необхідно надати для включення до Реєстру осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання? Чи треба платити кошти за дану реєстрацію?

Відповідно до пункту 2. Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання (далі-Порядку), затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України 21.11.2006 № 690 для того, щоб пройти таку реєстрацію суб'єкти господарювання до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області надають:

  • заяву про проведення перевірки та реєстрацію особи (зразок у розділі "Фітосанітарні документи");
  • копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • згоду на збір та обробку персональних даних;
  • відомості про наявні об'єкти регулювання (складські приміщення, виробничі потужності, землі сільськогосподарського призначення).

Згідно ст. 27 Закону України "Про карантин рослин" та пункту 1.5. вищезазначеного Порядку плата за проведення перевірок об'єктів регулювання та реєстрацію осіб не стягується.

Які терміни проведення реєстрації осіб, що здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання?

Відповідно ст. 27 Закону України "Про карантин рослин" реєстрація проводиться протягом 10 робочих днів.

Які документи необхідно надати для внесення змін до Реєстру осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання?

Згідно пункту 2.11. Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання (далі-Порядку), затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України 21.11.2006 № 690, у разі внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо місцезнаходження або місця проживання, організаційно-правової форми, ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ юридичної особи або ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів (за їх наявності) та форми власності, особа зобов'язана подати протягом 10 робочих днів до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області дані відомості у письмовій формі.

Суб'єкти господарювання надають такі документи:

  • лист-заяву про внесення змін;
  • копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • згоду на збір та обробку персональних даних (у випадку зміни керівника).
У якому випадку необхідно оформляти карантинний сертифікат та на які види вантажів?

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 705 «Про деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин» затверджено перелік об’єктів регулювання для цілей контролю за переміщенням територією України.

Вантажі, які включені до вищезазначеного переліку, переміщаються територією України у супроводі карантинного сертифіката у випадках:

  • вивезення об’єктів регулювання з карантинної зони;
  • транспортування імпортованих об'єктів регулювання, які зберігалися, перепаковувалися, розділялися на частини, змішувалися з іншими вантажами (ст. 29 Закону України «Про карантин рослин» та п. 23 Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, знезараження та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об’єктів регулювання, затвердженого вищезгаданою Постановою).

На запит особи, яка здійснює переміщення, карантинний сертифікат може видаватися на рослини, продукти рослинного походження, місця зберігання, упаковки, засоби перевезення, контейнери, ґрунт та будь-які інші організми, об’єкти або матеріали, здатні переносити чи поширювати регульовані шкідливі організми, не включені до переліку об’єктів регулювання для цілей контролю за переміщенням територією України.

У якому випадку необхідно оформляти фітосанітарний сертифікат (фітосанітарний сертифікат на реекспорт) та на які види вантажів?

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 705 «Про деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин» затверджено перелік об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту.

Імпорт, експорт, реекспорт об’єктів регулювання, включених до переліку об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту, здійснюється в супроводі оригіналу фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт та/або іншої документації за запитом країни призначення (ст. 46 Закону України «Про карантин рослин» та п. 22 Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, знезараження та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об’єктів регулювання, затвердженого вищезгаданою Постановою). 

На запит особи, яка здійснює переміщення, фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт видається на рослини, продукти рослинного походження, місця зберігання, упаковки, засоби перевезення, контейнери, ґрунт та будь-які інші організми, об’єкти або матеріали, здатні переносити чи поширювати регульовані шкідливі організми, не включені до переліку об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту.

Які документи необхідно надати для отримання карантинного, фітосанітарного (фітосанітарного на реекспорт) сертифікатів?

Відповідно до ст. 29 та ст. 46 Закону України «Про карантин рослин» та п. 21 Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, знезараження та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об’єктів регулювання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 705 «Про деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин» сертифікати видаються за результатами проведення фітосанітарних процедур. 

Для отримання сертифікатів державному фітосанітарному інспектору подається:

  • заява (для фітосанітарного/фітосанітарного на реекспорт - заповнена англійською мовою або однією з офіційних мов Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФAO)) (зразок у розділі "Фітосанітарні документи");
  • документ, що підтверджує внесення плати за видачу сертифікатів (зразок платіжного доручення для здійснення оплати за адміністративні послуги у розділі "Фітосанітарні документи") (пункти 22, 25 вищезгаданого Порядку).
Протягом якого терміну можна оформити карантинний, фітосанітарний (фітосанітарний на реекспорт) сертифікати?

Карантинний, фітосанітарний (фітосанітарний на реекспорт) сертифікати видаються державним фітосанітарним інспектором не раніше, ніж за 14 діб до дати переміщення об'єктів регулювання на підставі проведених фітосанітарних процедур. 

Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику сертифікат або прийняти рішення про відмову у його видачі протягом 24 годин після завершення завантаження транспортного засобу. Завершення завантаження транспортного засобу фіксується шляхом направлення власником вантажу або уповноваженою ним особою письмового повідомлення про початок завантаження транспортного засобу до відповідного територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, із зазначенням інформації про транспортний засіб, вантаж, запланований час та дату завершення завантаження (ст. 29, ст. 46 Закону України «Про карантин рослин» та п. 22, п. 26 Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, знезараження та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об’єктів регулювання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 705 «Про деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин».

Який строк дії карантинного, фітосанітарного (фітосанітарного на реекспорт) сертифікатів?

Відповідно до пунктів 22 та 26 Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, знезараження та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об’єктів регулювання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 705 «Про деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин» строк дії карантинного, фітосанітарного (фітосанітарного на реекспорт) сертифікатів становить 14 днів.

Які є підстави для відмови у видачі сертифікатів?

Згідно ст. 29 та ст. 46 Закону України «Про карантин рослин» підставами для прийняття рішення про відмову у видачі фітосанітарного сертифіката, фітосанітарного сертифіката на реекспорт або карантинного сертифіката є:

  • невідповідність об'єктів регулювання вимогам фітосанітарних заходів;
  • виявлення зараження об'єктів регулювання регульованими шкідливими організмами;
  • відсутність реєстрації особи передбаченої статтею 27 Закону України "Про карантин рослин";
  • невідповідність наявних об'єктів регулювання заявленим особою для переміщення;
  • невиконання розпоряджень державного фітосанітарного інспектора щодо застосування фітосанітарних заходів;
  • відсутність оплати.

Рішення про відмову у видачі сертифікатів надається особі у письмовій формі протягом 24 годин після завершення завантаження транспортного засобу.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал