Звіти про роботу Управління фітосанітарної безпеки

Звіт про роботу за 9 місяців 2018 року

За 9 місяців 2018 року спеціалістами відділу карантину рослин при відвантаженні за межі області було оглянуто 232,5 тис. тонн об’єктів регулювання, що складає 105% показників минулого року. Основна продукція яка вивозилась це зернові, овочі та солод.

Оформлено та видано 10054 фітосанітарних та 4539 карантинних сертифікатів.

За 9 місяців 2018 року здійснено 100 перевірок суб’єктів господарювання щодо додержання ними законодавства у сферах карантину та захисту рослин, із них:  91 планова та 9 позапланових.

За результатами проведених заходів складено 34 приписи про усунення виявлених порушень. Оштрафовано 11 осіб на загальну суму 2329,00 грн.

Проводилась робота по організації та контролю за проведенням заходів з локалізації та ліквідації карантинних організмів на території області. Було обстежено 2517,7 га на виявлення американського білого метелика, золотистої картопляної нематоди, амброзії полинолистої, повитиці польової, ризоманії цукрового буряка, бактеріального в’янення кукурудзи та пасмо льону. В карантинних вогнищах були проведені агротехнічні, механічні та хімічні заходи боротьби.

Відповідно до плану здійснення фітосанітарного моніторингу проведено обстеження земельних угідь та лісонасаджень площею понад 110 тис.га на виявлення регульованих шкідливих організмів. Обстеження проводились візуально та за допомогою феромонних пасток.

Проводились обстеження посівів сої та кукурудзи у відповідності до Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог експорту з України до Китайської Народної Республіки сої на площі 5851 га та кукурудзи на площі 59458 га.

Крім того проводилась робота по встановленню статусу місць виробництва вільних від регульованих шкідливих організмів. Зареєстровано 403 ділянки, які відповідають вимогам країн-партнерів.

За 9 місяців 2018 року спеціалістами відділу фітосанітарних заходів на кордоні було проінспектовано  при розмитнені у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні  8903 одиниць транспортних засобів.

За звітний період при проведенні фітосанітарного контролю у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні було доглянуто 11,3 тис.м3 лісоматеріалів, 163 тис.шт. дерев’яного пакувального матеріалу та 20,3 тис.тонн імпортних об’єктів регулювання. 

При проведенні фітосанітарних процедур щодо овочів, походженням з Італії, в партії салатного цикорію вагою 1,4 тонни виявлено регульований шкідливий організм – Західний квітковий тріпс. Крім того, карантинний організм – Бура гниль картоплі виявлено в партії картоплі вагою 52 тонни походженням з Республіки Єгипет.

До даних партій вантажу вжито фітосанітарний захід – повернення.

За перше півріччя 2018 року було складено та надіслано країнам експортерам 6 нотифікаційних повідомлень за порушення міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів. Це: в 2 випадках до Чехії, по 1 випадку до Польщі та Росії (за недотримання МСФЗ № 15) та по 1 випадку до Італії та Єгипту в зв’язку із виявленням карантинних організмів.

Спеціалістами відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків розроблялась і своєчасно доводилась до зацікавлених осіб інформація щодо фітосанітарного стану с/г рослин, а саме підготовлено 149 шт. інформаційних повідомлень та 26 шт. оперативних інформацій.

Фітосанітарний моніторинг посівів с/г рослин на виявлення заселення шкідниками та ураження хворобами проведено на площі більше ніж 98 тис. га. Загалом встановлено фітосанітарний стан на наявність шкідливих організмів в посівах зернових культур на площі 53,8 тис.га, посівів зернобобових та олійних культур 41,0 тис.га, посівів цукрових буряків 3,6 тис га, льону 0,8 тис.га. Фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур  в період вегетації в 2018 року був контрольованим.

Відділом контролю за обігом засобів захисту рослин проводився збір та обробка оперативної інформації про хід робіт із захисту рослин в господарствах області.

Всі прогнозовані об’єми робіт стосовно захисту сільськогосподарських культур  від шкідників, хвороб та  бур’янів на території Чернігівської області 2018 року  виконані.

За 9 місяців 2018 року в області проведено захист посівів на площі –  1792,0 тис.га з них: від бур’янів на площі – 959,4 тис га, від шкідників- 299,4 тис.га, від хвороб – 242,6 тис.га, проведено десикацію на площі- 80,5 тис.га, внесено біопрепаратів у посівах сільськогосподарських культур на площі – 210,1 тис. га.

За 9 місяців 2018 року допуски на право роботи пов’язаної з пестицидами та агрохімікатами та посвідчення про проходження навчання отримали 2312 осіб.

Основним завданням відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва являється здійснення контролю за діяльністю суб'єктів господарювання усіх форм власності у сфері насінництва та розсадництва на території Чернігівської області, які займаються виробництвом, заготівлею, обробкою, розмноженням, зберіганням, реалізацією і використанням насіння та садивного матеріалу.

До Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік вже занесено 17 суб'єктів господарювання по Чернігівській області, які мають право на виробництво та реалізацію насіння. З них 12 суб'єктів господарювання займається виробництвом насіння зернових та зернобобових культур, 4 – садивного матеріалу картоплі та 1 – насіння овочевих культур.

За 9 місяців 2018 року спеціалістами відділу проведено моніторинг обсягів підготовки та реалізації насіння ярих культур сільгосппідприємствами, які занесені до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва. Під урожай 2018 року вироблено та сертифіковано насіння ярих культур – 4552 т, що на 1870 т більше ніж в 2017 році. Реалізовано насіння ярих культур – 3401 т, що на 1508 т більше минулорічного показника. Вироблено та сертифіковано садивного матеріалу картоплі 5712 т , реалізовано – 3679 т.

В процесі проведеної роботи, щодо попередження порушень законодавства України у сфері насінництва та розсадництва при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі насінням овочевих та баштанних культур, проведено роз’яснювальну роботу серед  488 суб'єктів господарювання.

Звіт про роботу за I квартал 2018 року

Спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки виконано значний обсяг робіт по здійсненню державного контролю за дотриманням особливого карантинного режиму і проведенню заходів з карантину рослин при вирощуванні, заготівлі, вивезенні, зберіганні, переробці, реалізації та використанні об’єктів регулювання; по виявленню, локалізації і ліквідації регульованих шкідливих організмів; запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких організмів,  проведення обстежень сільськогосподарських та інших угідь, посівів, насаджень, рослинності закритого ґрунту, розробка прогнозів, виявлення і своєчасне інформування про наявність і розвиток шкідників та хвороб рослин, а також бур’янів, моніторингу насіннєвих компаній які займаються реалізацією насіння на території Чернігівської області.

За I квартал 2018 року спеціалістами відділу карантину рослин при відвантаженні об’єктів регулювання за межі області було оглянуто: 80,3 тис. тонн, це на 71% більше в порівнянні з цим же періодом минулого року; 113,9 тис. м3, що склало 85 % минулорічного показника та 263,3 тис. шт. об’єктів регулювання.

В порівнянні з минулим роком кількість вивезеної продукції збільшилась. Відповідно це відобразилося на видачі документів дозвільного характеру: оформлено 2994 шт фітосанітарних сертифікатів, що на 9% більше показника минулого року та 2014 шт карантинних сертифікатів, збільшення на 2%.

Було відмовлено у видачі 13 фітосанітарних сертифікатів у зв’язку із невідповідністю об’єктів регулювання фітосанітарним вимогам країн-експортерів (це шкідники в живому стані) та у 2 випадках при видачі карантинних сертифікатів (також шкідники в живому стані).

Було здійснено організацію та контроль за проведенням фумігації  складських приміщень загальним об’ємом  3000 м3.

Проведено контрольні обстеження складських приміщень на виявлення капрового жука та карантинних видів зернівок в 7 районах області в 26 господарствах, площею 58,6 тис.м2.

Згідно затвердженого плану проведено 3 планові перевірки підприємств щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства в сфері карантину та захисту рослин. Результатом заходів є 2 приписи, щодо усунення порушень.

За перший квартал 2018 року спеціалістами відділу фітосанітарних заходів на кордоні було проінспектовано  при розмитнені у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні  314 вагонів,  2359  автомашин, та 237  контейнерів.

За звітний період при проведенні фітосанітарного контролю у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні було доглянуто 6641,566 м3 лісоматеріалів, 49022 шт. дерев’яного пакувального матеріалу та 8071,44 тонн імпортних об’єктів регулювання.

У відділі митного оформлення № 1 митного поста „Чернігів–вантажний” з місцем доставки на території ТОВ „Регіон-2007” м. Козелець при проведенні фітосанітарного контролю імпортного вантажу свіжих овочів (рукола, шпинат, валеріана, салат із листя буряка, цикорій) загальною вагою 9,1688 тонн походженням з Італії, виявили карантинний шкідливий організм  – західний квітковий трипс. Данний вид є  обмежено поширеним на території України. Зараженим виявися салатний цикорій вагою 1,401 тонни.  До даної партії вантажу вжито фітосанітарний захід  – повернення.

Протягом першого кварталу, при проведенні фітосанітарних заходів в відділі митного оформлення №1 митного поста „Чернігів–вантажний”, було виявлено немарковану дерев’яну тару   походженням з Чехії (два випадки), та Польщі (один випадок), яка надійшла як супровідний матеріал. Країнам експортерам надіслано нотифікаційне повідомлення щодо порушення МСФЗ №15 „Регулювання дерев’яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі”. Стосовно даних об’єктів регулювання вжито фітосанітарний захід – знищення, шляхом спалювання в присутності державного фітосанітарного інспектора.

Значний обсяг робіт проводився відділом контролю за обігом засобів захисту рослин щодо збору та обробки щотижневих оперативних інформацій про хід робіт захисту рослин в господарствах області (надано 12 інформацій).

Проведені ознайомчі лекції з питань безпечного проведення робіт з пестицидами та агрохімікатами працюючих. Опрацьовано 35 заяв щодо видачі допусків (посвідчень) та видано - 380 допусків та (посвідчень) на право роботи з пестицидами та агрохімікатами.

Відділом прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків підготовлено 48 шт. інформаційних повідомлень про стан розвитку та розповсюдження шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин і 13 шт. оперативних інформацій щодо фітосанітарного стану в господарствах Чернігівської області.

Протягом І кварталу 2018 року відділом контролю у сфері насінництва та розсадництва  проводилась консультативна та роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання, які займаються реалізацією насіння та садивного матеріалу з питань дотримання ними законодавства України всього - 116 суб'єктів. Проводився моніторинг виробленого насіння ярих  культур суб’єктами господарювання, які занесені до державного Реєстру виробників.

Прочитано 303 разів

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал