ukende

Звіти про роботу Управління фітосанітарної безпеки

Звіт про роботу за I квартал 2018 року

Спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки виконано значний обсяг робіт по здійсненню державного контролю за дотриманням особливого карантинного режиму і проведенню заходів з карантину рослин при вирощуванні, заготівлі, вивезенні, зберіганні, переробці, реалізації та використанні об’єктів регулювання; по виявленню, локалізації і ліквідації регульованих шкідливих організмів; запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких організмів,  проведення обстежень сільськогосподарських та інших угідь, посівів, насаджень, рослинності закритого ґрунту, розробка прогнозів, виявлення і своєчасне інформування про наявність і розвиток шкідників та хвороб рослин, а також бур’янів, моніторингу насіннєвих компаній які займаються реалізацією насіння на території Чернігівської області.

За I квартал 2018 року спеціалістами відділу карантину рослин при відвантаженні об’єктів регулювання за межі області було оглянуто: 80,3 тис. тонн, це на 71% більше в порівнянні з цим же періодом минулого року; 113,9 тис. м3, що склало 85 % минулорічного показника та 263,3 тис. шт. об’єктів регулювання.

В порівнянні з минулим роком кількість вивезеної продукції збільшилась. Відповідно це відобразилося на видачі документів дозвільного характеру: оформлено 2994 шт фітосанітарних сертифікатів, що на 9% більше показника минулого року та 2014 шт карантинних сертифікатів, збільшення на 2%.

Було відмовлено у видачі 13 фітосанітарних сертифікатів у зв’язку із невідповідністю об’єктів регулювання фітосанітарним вимогам країн-експортерів (це шкідники в живому стані) та у 2 випадках при видачі карантинних сертифікатів (також шкідники в живому стані).

Було здійснено організацію та контроль за проведенням фумігації  складських приміщень загальним об’ємом  3000 м3.

Проведено контрольні обстеження складських приміщень на виявлення капрового жука та карантинних видів зернівок в 7 районах області в 26 господарствах, площею 58,6 тис.м2.

Згідно затвердженого плану проведено 3 планові перевірки підприємств щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства в сфері карантину та захисту рослин. Результатом заходів є 2 приписи, щодо усунення порушень.

За перший квартал 2018 року спеціалістами відділу фітосанітарних заходів на кордоні було проінспектовано  при розмитнені у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні  314 вагонів,  2359  автомашин, та 237  контейнерів.

За звітний період при проведенні фітосанітарного контролю у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні було доглянуто 6641,566 м3 лісоматеріалів, 49022 шт. дерев’яного пакувального матеріалу та 8071,44 тонн імпортних об’єктів регулювання.

У відділі митного оформлення № 1 митного поста „Чернігів–вантажний” з місцем доставки на території ТОВ „Регіон-2007” м. Козелець при проведенні фітосанітарного контролю імпортного вантажу свіжих овочів (рукола, шпинат, валеріана, салат із листя буряка, цикорій) загальною вагою 9,1688 тонн походженням з Італії, виявили карантинний шкідливий організм  – західний квітковий трипс. Данний вид є  обмежено поширеним на території України. Зараженим виявися салатний цикорій вагою 1,401 тонни.  До даної партії вантажу вжито фітосанітарний захід  – повернення.

Протягом першого кварталу, при проведенні фітосанітарних заходів в відділі митного оформлення №1 митного поста „Чернігів–вантажний”, було виявлено немарковану дерев’яну тару   походженням з Чехії (два випадки), та Польщі (один випадок), яка надійшла як супровідний матеріал. Країнам експортерам надіслано нотифікаційне повідомлення щодо порушення МСФЗ №15 „Регулювання дерев’яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі”. Стосовно даних об’єктів регулювання вжито фітосанітарний захід – знищення, шляхом спалювання в присутності державного фітосанітарного інспектора.

Значний обсяг робіт проводився відділом контролю за обігом засобів захисту рослин щодо збору та обробки щотижневих оперативних інформацій про хід робіт захисту рослин в господарствах області (надано 12 інформацій).

Проведені ознайомчі лекції з питань безпечного проведення робіт з пестицидами та агрохімікатами працюючих. Опрацьовано 35 заяв щодо видачі допусків (посвідчень) та видано - 380 допусків та (посвідчень) на право роботи з пестицидами та агрохімікатами.

Відділом прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків підготовлено 48 шт. інформаційних повідомлень про стан розвитку та розповсюдження шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин і 13 шт. оперативних інформацій щодо фітосанітарного стану в господарствах Чернігівської області.

Протягом І кварталу 2018 року відділом контролю у сфері насінництва та розсадництва  проводилась консультативна та роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання, які займаються реалізацією насіння та садивного матеріалу з питань дотримання ними законодавства України всього - 116 суб'єктів. Проводився моніторинг виробленого насіння ярих  культур суб’єктами господарювання, які занесені до державного Реєстру виробників.

Прочитано 218 разів

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал