Інструменти доступності

Версія для друку

Питання та відповіді

Які саме товари підлягають декларуванню?

Постановою затверджено вичерпні переліки товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зміна цін на які підлягатиме декларуванню. На включені до переліку лікарські засоби декларування зміни роздрібних цін здійснюється за торговими назвами препаратів.

Коли Постанова набирає чинності та протягом якого періоду часу діятиме

Відповідно до пункту 3 Постанови вона набирає чинності через десять днів з дня її опублікування і діє до закінчення карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Постанову було опубліковано 08.05.2020 у газеті «Урядовий кур’єр» № 87, а отже 18.05.2020 вона набирає чинності.

В якому випадку суб’єкт господарювання повинен декларувати зміну ціни?

З моменту набрання чинності Постановою, якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість або відносяться до товарів протиепідемічного призначення, та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни на момент набрання чинності Постановою, виникатиме обов’язок декларування зміни цін. У подальшому необхідно декларувати зміну роздрібної ціни у разі підвищення її на 5 і більше відсотків проти вже задекларованої роздрібної ціни.

 Чи повинен суб’єкт господарювання декларувати зміну оптово-відпускних цін?

Ні. Декларуванню підлягає лише зміна роздрібних цін.

Чи потрібно декларувати зміну роздрібної ціни станом на 18.05.2020?

Ні, не потрібно. Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб’єктом господарювання у разі збільшення роздрібної ціни на товар, що реалізується, порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності Постановою.

Чи потрібно декларувати збільшення роздрібної ціни менше ніж на 5 відсотків?

Ні. Декларуванню підлягають ціни, що підвищуються на 5 відсотків і більше.

Коли можна застосовувати задекларовані роздрібні ціни?

Відповідно до вимог Постанови початок застосування задекларованих роздрібних цін залежить від відсотку їх підвищення, а саме:

- у разі підвищення цін на 15 відсотків і більше – застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 30 днів, без урахування дня декларування;

- у разі підвищення цін на 10 відсотків і більше, але менше ніж 15 відсотків, ‑ застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, без урахування дня декларування;

- у разі підвищення цін на 5 відсотків і більше, але менше ніж 10 відсотків, ‑ застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через три дні, без урахування дня декларування.

Збільшилась ціна більше ніж на 5 відсотків внаслідок закінчення строку дії знижки. Чи потрібно декларувати зміну цін?

Ні, не потрібно. У випадках, коли зростання цін відбулося внаслідок закінчення строку дії знижок, декларувати зміну цін не потрібно. Декларуванню підлягає роздрібна ціна, яка підвищується на 5 і більше відсотків, що діяла до запровадження знижки.

Як відбуватиметься процедура декларування зміни роздрібних цін?

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюватиметься в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт за посиланням https://price.consumer.gov.ua (посилання стане активним з 18 травня 2020 року).

Коли інформація про задекларовані зміни цін потраплятиме до Реєстру роздрібних цін на товари?

Після успішної реєстрації даних, відомості одразу вноситимуться до Реєстру роздрібних цін на товари в автоматичному режимі без участі посадових осіб Держпродспоживслужби.

Хто матиме доступ до Реєстру роздрібних цін на товари?

Держпродспоживслужба розмістить Реєстр роздрібних цін на товари на своєму офіційному веб-сайті та забезпечить вільний, цілодобовий і безоплатний доступ до його відомостей.

Де можна ознайомитися з Реєстром роздрібних цін на товари?

З Реєстром роздрібних цін можна буде ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням https://declaration.consumer.gov.ua.

Чи є порушенням застосування роздрібних цін, підвищених на 5 і більше відсотків після набрання чинності Постановою, без дотримання процедури декларування?

Так. З 18.05.2020 реалізація товарів, що мають істотну соціальну значущість, товарів протиепідемічного призначення, переліки яких затверджено Постановою, за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Яка відповідальність передбачена за недотримання процедури декларування роздрібних цін?

До суб’єктів господарювання, які допустять зазначене порушення, застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення».

Також громадяни (фізичні особи-підприємці) і посадові особи суб’єктів господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, притягуються до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів у розмірах, визначених статтею 1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При декларуванні зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, яке здійснюється відповідно до вимог Постанови КМУ від 22.04.2020 №341,  для застосування нової роздрібної ціни, чи враховують суб’єкти господарювання день, коли було здійснено декларування?

Відповідно п.3 «Порядку декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», затвердженого Постановою КМУ від 22.04.2020 №341, застосування нової роздрібної ціни здійснюється без врахування дня декларування.

Чи обмежено діючим законодавством відсоток підвищення роздрібних цін на продукти харчування та засоби індивідуального захисту (маски медичні, рукавички, халати ізоляційні) на період карантинних обмежень?

Діючим законодавством відсоток підвищення роздрібних цін на продукти харчування та засоби індивідуального захисту не обмежено.  Відповідно вимог Постанови КМУ від 22.04.2020 №341 відсоток підвищення роздрібної ціни впливає тільки на початок терміну застосування підвищеної роздрібної ціни.

Чи підпадає під сферу державного регулювання тарифоутворення на перевезення пасажирів автомобільним транспортом?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548» тарифи на перевезення пасажирів на приміських і міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, є вільними.

Нині автомобільні перевізники формують тариф на перевезення пасажирів відповідно до Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 № 1175, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.11.2009 за № 1146/17162, яка є обов’язковою для застосування під час встановлення регульованого тарифу органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на послуги пасажирського автомобільного транспорту і носить рекомендаційний характер під час формування вільних тарифів на ці послуги.

Дане питання врегульоване ст.7 Закону України «Про автомобільний транспорт», та ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

У відповідності до ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження щодо встановлення в порядку і в межах, визначених законом, тарифів на транспортні послуги в межах населених пунктів належать до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, тобто підлягають державному регулюванню.                                                                                                     

Таким чином, регульованими є тарифи  на транспортні послуги в межах населених пунктів, тарифи на пасажирські перевезення на міжобласних, внутрішньообласних, внутрішньорайонних, приміських автобусних маршрутах загального користування державою не регулюються тобто є вільними.

Чи є можливість безкоштовно встановити лічильники (прилади обліку холодного та гарячого водопостачання)?

Діюча  «Програма встановлення засобів обліку гарячого та холодного водопостачання мешканцям міста Чернігова на 2017-2020 роки» розрахована виключно на мешканців багатоквартирних будинків, які отримують субсидію на сплату комунальних послуг. Тобто, отримання субсидії – головна вимога для участі в Програмі.

Саме таким чином міська рада намагається підтримати мешканців Чернігова у складний час, адже за лічильником люди сплачують лише за отриману послугу, в той час як за нормативом у більшості абонентів витрати є значно більшими.

В листопаді 2018 року в  м.Чернігові стартував ІІ-й етап міської Програми, яка продовжить діяти і в 2019 році. Наразі кількість заявок, що надійшла на встановлення лічильників майже досягла граничної на цей рік. Але, якщо поквапитись, то можна бути включеним до Програми.

Прийом заяв від громадян щодо включення до «Програми встановлення засобів обліку гарячого та холодного водопостачання мешканцям міста Чернігова на 2017-2020 роки» проводиться в приміщенні абонентського відділу КП «Чернігівводоканал» за адресою: м. Чернігів, вул. Київська, 14А. Довідки та консультації з цього питання можна отримати за телефоном в Чернігові: 0-800-50-50-51 дод."3" (в тональному режимі).

Чи варто встановлювати лічильники води?

Дехто вважає, що не варто встановлювати лічильники. Поки людина не встановила лічильник води, вона переконана, що споживає значно менше послуг, ніж сплачує за них. Але тільки-но в помешканні з’являється лічильник води, думка абонента змінюється кардинально. Відповідно до Закону України «Про комерційний обліку теплової енергії та водопостачання» та п.2 Прикінцевих та перехідних положень закону передбачено,   що всі приміщення у багатоквартирному будинку повинні бути обладнані «квартирними лічильниками». Закон виділяє два види вузлів обліку холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні). Врахування їх показань є обов’язковим при розрахунках за спожиті послуги. Вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї води спожитої у будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно «розподілити» між споживачами в будинку –  визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники.

Як саме будуть проводитись нарахування?

Від показників будинкового лічильника відніматимуть показники лічильників, встановлених у квартирах (розрахункові лічильники), а різницю ділитимуть між мешканцями квартир, в яких немає лічильників пропорційно кількості людей зареєстрованих у помешканні. За таких обставин суми в платіжках можуть зрости в рази! Адже, далеко не всі, хто мешкає в квартирах, зареєстровані. Стає зрозумілим, що без квартирного обліку не обійтись.

Які підстави для перерахунку тарифів на комунальні  послуги, або окремих її складових?

Відповідно до п.10 статті 30  ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»  до таких підстав належать збільшення або зменшення:

  • податків і зборів;
  • мінімальної зарплати;
  • орендної плати та амортизаційних відраху­вань;
  • цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси.

При цьому перерахунок тарифів може проводи­тися шляхом коригування лише тих складових структури тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення.

Статтею 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що у разі зміни протягом строку дії цін/тарифів обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від виконавця/виробника, зокрема, збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, виконавці/виробники проводять коригування встановлених цін/тарифів на житлово-комунальні послуги і подають на затвердження до органу, уповноваженого здійснювати встановлення таких цін/тарифів.

Який термін повідомлення споживача щодо змін цін/тарифів на житлово-комунальні послуги?

1.Відповідно  до  п.6.статті 32.  ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»  у  разі зміни цін/тарифів на житлово-комунальні послуги виконавець/виробник не менше ніж за 15 днів до введення їх у дію повідомляє про це споживачів з посиланням на рішення відповідних органів.

2.Відповідно до п.17 частини 3 статті 4  Закону України "Про ринок природного газу" та згідно до п.24 розділу ІІІ Правил постачання природного газу  постачальник зобов’язаний інформувати споживача  шляхом публікації в засобах масової інформації та на власному сайті детальну інформацію про зміну цін на природний газ за п'ять днів до введення їх у дію (норма діє для постачальників із спеціальними обов’язками).

Чи надаються Держпродспоживслужбою висновки під час формування тарифів на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій?

Наразі законодавством не передбачено надання Держпродспоживслужбою висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планованих витрат під час формування тарифів на житлово-комунальні послуги.

Таким чином, суб’єкти господарювання усіх форм власності, що провадять або мають намір провадити господарську діяльність у сфері житлово-комунальних послуг, подають документи для встановлення тарифів на ці послуги до уповноважених органів за встановленими ними формами.

Також доводим до Вашого відома, що Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012  № 390 затверджено Порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад.

Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Тарифи зазначених послуг розраховано окремо для кожного будинку, залежно від запланованих кількісних показників послуг, які фактично надаються для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинку та прибудинкової території.

Якщо в квитанції на оплату комунальних послуг був вказаний «рекомендований платіж» за послуги газопостачання, чи обов’язковий він до сплати?

«Рекомендований платіж», який зазначений деякими постачальниками газу в платіжних документах на оплату за послуги з газопостачання (із зазначенням строку здійснення такого платежу) не є обов’язковим та може нести виключно рекомендаційний характер. Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. 

В НКРЕКП зазначають, що в особистих кабінетах в мережі Інтернет вказаний «рекомендований платіж» не може бути відображено як заборгованість побутового споживача за спожитий природний газ (від’ємне значення поточного балансу споживача). Крім того, припинення газопостачання на об’єктах побутових споживачів може бути здійснено виключно у випадку простроченої заборгованості за фактично спожитий природний газ, а отже несплата «рекомендованого платежу» не є підставою для вжиття заходів з припинення газопостачання/розподілу.

Водночас наголошується на важливості передачі фактичних показань лічильників газу через особистий кабінет в мережі Інтернет, за телефоном, через мобільні додатки тощо. Це унеможливлює появу спірних ситуацій при здійсненні нарахувань за послуги з газопостачання.

За яких умов Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг здійснює ліцензування суб’єктів господарської діяльності?

Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання  у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.03.2017 № 308 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання»  НКРЕКП здійснює ліцензування суб’єктів господарської діяльності:

  • якщо суб’єкт господарювання  проводить діяльність  з виробництва теплової енергії, якщо заявлений  обсяг виробництва теплової енергії у наступному ( минулому) календарному році перевищуватиме (перевищував) 170 тис. Гкал та суб’єкт господарювання здійснює ліцензовану діяльність з постачання теплової енергії при забезпеченості споживачів приладами обліку теплової енергії станом на 01 серпня 2017 року  більше ніж 70%, станом на 01 січня 2018 року  більше ніж 90 %;
  • якщо  суб’єкт господарювання здійснює діяльність з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими  тепловими мережами, якщо заявлений   обсяг транспортування  теплової енергії  у наступному ( минулому) календарному році не перевищуватиме (не перевищував) 145 тисяч Гкал та якщо  суб’єкт господарювання здійснює ліцензовану діяльність  з постачання теплової енергії при забезпеченості споживачів приладами обліку теплової енергії станом на 01 серпня 2017 року  більше ніж 70%, станом на 01 січня 2018 року  більше ніж 90 %;
  • якщо заявлений суб’єкт господарювання  здійснює постачання теплової енергії та обсяг постачання теплової енергії  на підставі договору у наступному (минулому) календарному році не перевищуватиме (не перевищував) 145 тисяч Гкал та якщо забезпеченість споживачів приладами обліку теплової енергії станом на 01 серпня 2017 року  більше ніж 70%, станом на 01 січня 2018 року  більше ніж 90 %.

Які ліки пацієнт може отримати безкоштовно, а за які потрібно доплачувати скориставшись програмою «Доступні ліки»?

Реєстр оптово-відпускних цін визначає максимальну ціну препарату, який може взяти участь в урядовій програмі «Доступні ліки».

Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно.

Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату.

Ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування.

Інформація щодо оновленого переліку лікарських засобів за програмою «Доступні ліки»

Відповідно до Наказу МОЗ України від 05.02.2018 № 177 "Про внесення змін до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року" Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.

Оновлено перелік препаратів, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки». До оновленого реєстру входить 462 найменування лікарських засобів (Наказ МОЗ від 27.10.2022 №1931). 

Чи всі лікарські засоби що реалізуються через аптечні мережі підпадають під державне регулювання?

Основні засади цінової політики і регулювання відносин, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення регулюються Законом України «Про ціни і ціноутворення» (далі - Закон).

Відповідно до статей 10 та 11 Закону, суб’єкти господарювання під час провадження господарської діяльності використовують вільні та державні регульовані ціни.

Вільні ціни встановлюються суб’єктами господарювання самостійно за згодою сторін на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» державне регулювання цін встановлено на лікарські засоби, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів.

Адреси аптечних закладів Чернігівської області, які  станом на 01.02.2018 року приймають участь у програмі «Доступні ліки»

Порядковий номер в списку Найменування аптечного закладу Номер аптечного закладу Адреса аптечного закладу Телефон аптечного закладу
1 2 3 4 5
1 КП "Ліки України" Чернігівської обласної ради №27 16500 Чернігівська обл., м.Бахмач вул.Тиницька,2 (04635)31628
2 №1 16500 Чернігівська обл., м. Бахмач вул.Соборності,28 (04635)31585
3 №6 16500 Чернігівська обл., м. Бахмач вул.Соборності,38 (04635)43043
4 №5 16500 Чернігівська обл., м. Бахмач вул.Соборності,66  - 
5 КП "Ліки України"
Чернігівської обласної ради
№8 17400, Чернігівська обл., м.Бобровиця, №8 аптеки №99  (04632)21745
6 КП "Ліки України"
Чернігівської обласної ради
№178 16400, Чернігівська обл, м. Борзна ,вул Семена Палія,22 (04653)21857
7 КП "Ліки України"
Чернігівської обласної ради
№47 16400, Чернігівська обл, м. Борзна ,вул Пантелеймона Куліша,108 (04653)21031
8 КП "Ліки України"  ЦРЛ №57 17600, Чернігівська обл., смт. Варва, вул. Шевченка,61  (04636)21305
9 Аптечний пункт ЦРА №2 №57 17600, Чернігівська обл., смт. Варва, вул. 9 Травня, 2А -
10 КП "Ліки України"
Чернігівської обласної ради
№34 15100, Чернігівська обл., Городнянський район, м.Городня, вул. Троїцька , 17 (04645)21179
11


ТОВ "Фармсвіт Здоров'я"
№7 15100, Чернігівська обл., Городнянський район, м.Городня, вул. Чернігівська , 11/2 (04645)24862
(0462)644408
12 КП "Ліки України" № 73  16703, Чернігівська обл., м. Ічня, вул. Героїв Майдану, 8 (04633)21505
13  № 1 16703, Чернігівська обл., м. Ічня, вул. Ковалівка, 6 (04633)21505
14 №2 16703, Чернігівська обл., м. Ічня, вул. Ковалівка, 6. (04633)21505
15 ФОП "Комарова О.В. №18 16703, Чернігівська обл., м. Ічня, пл. Т.Г.Шевченка, 3. (04633)21451
16 ПП "Аптека -Здоров'я" №1 16703, Чернігівська обл., м. Ічня, вул. Ковалівка, 4А. (04633)21264
17 ФОП "Кізуб М.І." №1 16703, Чернігівська обл., м. Ічня, вул. Героїв Майдану, 16. 0936741788
18 КП "Ліки України" Чернігівської обласної ради №3 17024, Чернігівська обл., смт. Десна, вул. Рибалка,6 (04646)46031
19 ТОВ "Добро Фарм" №2 17024,  Чернігівська обл., смт. Десна, вул. Франка,46 0638142432
20 КП "Ліки України" ЧОР Аптечний пункт №2 аптеки № 99 17000, Чернігівська обл., смт. Козелець, вул. Соборності,24 (04646)21384
21 ТОВ "Добро Фарм" - 17044, Чернігівська обл., м. Остер, вул. Б. Хмельницького,50 б 0732001405
22 КП "Ліки України" ЧОР Аптечний пункт №3 аптеки № 99 17024, Чернігівська обл, смт. Десна, вул. Рибалко,6 -
23 ТОВ "Добро Фарм" №1 17044, Чернігівська обл., м. Остер, вул. В. А. Бондаренка,32 0732001405
24 ЦРА № 31 КП "Ліки України"
Чернігівської обласної ради
№31 61200, Чернігівська обл., смт.Короп вул.Горького,3 -
25  КП "Ліки України"
Чернігівської обласної ради
Аптечний пункт ЦРА №31 61200, Чернігівська обл., смт.Короп вул.Чернігівська,56 -
26 Аптека КП "Ліки України"
Чернігівської обласної ради
  16220, Чернігівська обл., смт.Понорниця вул.Гагаріна,3 (04656)31347
27 КП"Ліки України" ЦРА № 38 15300 Чернігівська обл.,м.Корюківка,вул Вокзальна,5 (4657)21181
28 Аптечний пункт №1 ЦРА №38 15300 Чернігівська обл.,м.Корюківка,вул Шевченка,101 (4657)21514
29 Аптечний пункт №2 ЦРА №38 15300 Чернігівська обл.,м.Корюківка,вул Шевченка,101 (4657)31519
30 Аптека №39 КП "Ліки України" 15331 смт.Холми,вул.Михайлівська,13 (4657)23195
31 Аптечний пункт № 1 Аптеки № 39 15331 смт.Холми,вул.Центральна ,143 (4657)23198
32 ТОВ.Фармсвіт здоров я" ТОВ.Фармсвіт здоров я" Аптека № 8 15300 м.Корюківка,вул.Предзаводська 10/2 (4657)21302
33 Аптечний пункт № 1 Аптеки № 8 15300 Чернігівська обл.,м.Корюківка,вул Шевченка,101 0506030164
34 ФОП Мартинюк Є.П. - 16300, Чернігівська обл., смт. Куликівка, вул. Миру,112 0975226672
35 КП "Ліки України №8 16300, Чернігівська обл., смт.Куликівка, вул.Пирогова,16 -
36 - 16300, Чернігівська обл., смт.Куликівка, вул. Шевченка,5  
37 ПП "Фірма "Медінтех" №6 16300, Чернігівська обл., смт.Куликівка, вул.Партизанська,12 -
38 аптека "Valeo" №2 15600, Чернігівська обл. м. Мена, вул. героїв АТО,4  (04644)21201
39 ТОВ "Фармсвіт здоров'я" №10 15600, Чернігівська обл. м. Мена, вул. Червона площа,7  (04644)31010
40 ТОВ "Менська районна аптека ім. В.І. Смирнова" №36 15600, Чернігівська обл. м. Мена, вул. Червона площа,7  (04644)21860
41 КП "Ліки України" - 15600, Чернігівська обл. м. Мена, вул. шевченка 74,а (04644)21929
42 Комунальне підприємство "Ліки України" Чернігівської обласної ради Центральна районна аптека № 43 16000, Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський, вул. Князя Ігоря,16 (04658)31152
43 Підприємство Аптека "36,6" Новгород-Сіверської райспоживспілки Підприємство Аптека "36,6" Новгород-Сіверської райспоживспілки 16000, Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський, вул. Базарна,9 (04658)21724
44 Приватне підприємство "Лара Фарм" Приватне підприємство "Лара Фарм" 16000, Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський, вул. Князя Ігоря,40А (04658)21053
45 Фармацевтична фірма Лек-Віл Фармацевтична фірма Лек-Віл №8 16000, Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський, вул. Базарна,1 (04658)31137
46 КП "Ліки України" аптечний пункт №11 17100, Чернігівська обл., м.Носівка, вул.Центральна,53 (04642)28186
47 ТОВ "Чернігів
ська фармацев
тична компанія"
аптечний
 пункт №31
17100, Чернігівська обл., м.Носівка, вул.Центральна,33В (04642)21179
48 КП "Лiки України" ЦРА №67 17500, Чернігівська обл., м.Прилуки, вул.Київська,339 (04642)53205
49 Аптека №91 17583, Чернігівська обл., смт Ладан, вул.Миру,73 (04637)77534
50 ТОВ"Мед-сервіс" №26 17500, Чернігівська обл., м.Прилуки, вул.Коптєва,3 (04642)31574
51 ТОВ "РАМ РУАН" №95 17500, Чернігівська обл., м.Прилуки, вул.Вокзальна,57  0674009761
52 №37 17500, Чернігівська обл., м. Прилуки, вул. Незалежності,61г 0674009761
53 ПП "Світ здоров'я-ЗСЖ" №1 15000, Чернігівська обл., смт.Ріпки, Святомиколаївська,92/1 (04641)23137
54 КП "Лiки України" №9 15000, Чернігівська обл., смт. Ріпки, Святомиколаївська,75 (04641)21603
55 №9 (пункт №1) 15000, Чернігівська обл., смт. Ріпки, Соборна,9  
56 №9 (пункт №2) 15000, Чернігівська обл., смт. Ріпки, Соборна,9  
57 КП "Ліки України" Чернігівської обласної ради № 50 15400, Чернігівська обл., м.Семенівка, вул.Самуйловича,16 (04659)21192
58 КП "Ліки України" №14 15200, Чернігівська обл. м. Сновськ, вул. Спортивна, 21  (04654)21771
59 "Сновська" 15200, Чернігівська обл. м. Сновськ, вул. Незалежності,7  (04654)21861
60 КП "Ліки України" Чернігівської обласної ради ЦРА №37 16100, Чернігівська обл., смт.Сосниця вул.Освіти,24 (04655)21619
61 ТОВ "Фармацевтична фірма "ЛЄК-ВІЛ" №3 16100, Чернігівська обл., смт.Сосниця вул.Чернігівська 30-а (04655)21726
62 КП "Ліки України" Аптека № 60
Чернігівської обласної ради
№1 17300, Чернігівська обл., смт.Срібне, вул.Миру,48а (04639)21152
63 КП "Ліки України" №151 17200, Чернігівська обл., смт. Талалаївка вул. Травнева,11 -
64 ПП "Світ здоров'я - ЗЖС" Аптека № 3 14000, Чернігівська обл., м.Чернігів, вул.Гагаріна,4 (0462)644408
65 ТОВ "Аптека № 180" ТОВ "Аптека № 180" 14000, Чернігівська обл., м.Чернігів, вул.Шевченка,112а (04622)30038
66 Аптечний пункт №1 ТОВ "Аптека № 180" 14000, Чернігівська обл., м.Чернігів, вул.Шевченка,114 (0462)693727
67 Аптечний пункт №139 ТОВ "Аптека № 180" 15558, Чернігівська обл., смт.Гончарівське, вул.Танкістів,11 (0462)621798
68 Аптечний пункт №3 ТОВ "Аптека № 180" 15552, Чернігівська обл., смт.М.Коцюбинське, вул.Миру,3 (0462)681511
69 КП "Ліки України" Чернігівської обласної  ради Аптечний пункт №4 аптеки №208 14000, Чернігівська обл., м.Чернігів, вул.Шевченка,114 (04622)31680
70 Аптечний пункт №6 міжлікарняної аптеки №206 15505, Чернігівська обл., с.Киїнка, вул.Перемоги,32 (0462)680360
71 Аптечний пункт №5 міжлікарняної аптеки №206 15522, Чернігівська обл., смт.Седнів, вул.Я.Лизогуба,4є (0462)682746
72 Аптечний пункт №1 аптеки №99 15558, Чернігівська обл., смт.Гончарівське, вул.Танкістів,1а (0462)931719
73 ПФ "Альфа-Україна ЛІЗИНГ" Аптека № 4 "Аптека Здоров'я" 14000, Чернігівська обл., м.Чернігів, вул.Музикальна,2 (0462)618189
74 ТОВ "Родій Фарм" Аптека № 7 "АПТЕКА Здоров Я" 14000, Чернігівська обл., м.Чернігів, вул.Примакова,10 0675735345
75 КП "Ліки України"
Чернігівської обласної ради
№200 16611, Чернігівська обл., м.Ніжин, вул.Академіка Амосова,6 (04631)74179
76 ФОП Герасименко Р.М.   16664, Чернігівська обл., смт.Лосинівка, вул.Троїцька,90 0969484702
77 ТОВ "Київфарм"   16611, Чернігівська обл., м.Ніжин, вул.Вокзальна,1а 0638453622
78 КП "Ліки України" ЦМА №200 16611, Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. академіка Амосова,6 (04631)74179  (04631)22739  (04631)20605
79 аптека "Відродження" 16611, Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Гоголя,13а
80  аптечний пункт №1 ЦМА №200 16611, Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Успенська,2
81  аптечний пункт №2 ЦМА №200  16611, Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Московська,21
82 аптечний пункт №7 ЦМА №200 16611, Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Прилуцька,126
83 аптека №172 16611, Чернігівська обл., м. Ніжин, вул Покровська,16 
84 ТОВ фірма"ЛАКС" - 16611, Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Об'їжджа,116,к.6  (04631)31916
85 КП "Ліки України"Чернігів ської облради №190 17500, Чернігівська обл., м. Прилуки, вул.Київська,56 (04637)38345
86 №67 17500, Чернігівська обл., м. Прилуки, вул.Київська,339 (04637)53268
87 №1 17500, Чернігівська обл., м. Прилуки, вул.Гвардійська,96 -
88 а/п№3 17500, Чернігівська обл., м. Прилуки, вул.Київська,98 -
89 ТОВ "РАМ РУАН" №95 17500, Чернігівська обл., м. Прилуки, вул.Вокзальна,57 0674009761
90 №37 17500, Чернігівська обл., м. Прилуки, вул.Незалежності, 61г 0672301707
91 КП "Ліки України" Аптека №99 14017, м.Чернігів, вул. І. Мазепи,55 (0462)662979
92 Аптека №77 14017, м.Чернігів, вул. Бєлова,8 (04622)30460
93 Аптека №191 14017, м.Чернігів, вул. Пирогова,16 (0462)774199
94 КП "Ліки України" а/п – 1 Аптеки №191 14017, м.Чернігів, вул. Захисників України,22 (04622)31461
95 а/п – 2 Аптеки №201 14017, м.Чернігів, вул. І. Мазепи,3 (0462)660823
96 а/п – 2 Аптеки №191 14017, м.Чернігів, вул. Шевченко,160 (0462)928247
97 а/п – 4 Аптеки №191 14017, м.Чернігів, вул. В. Чорновола,24 (0462)727451
98 МЛА Аптеки №201 14017, м.Чернігів, вул. І. Мазепи,55а (0462)662595
99 Аптека «Надія» 14017, м.Чернігів, пр-т Миру,89 (0462)605941
100 а/п – 2 Аптеки №206 14017, м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 168 (0462)660474
101 Аптека «Красносільська» 14017, м.Чернігів, вул. Красносільського,73 (0462)720164
102 а/п – 1 Аптеки №206 14017, м.Чернігів, пр-т Миру,44 (0462)660975
103 Аптека №210 14017, м.Чернігів, пр-т Миру,217 (0462)679853
104 а/п – 2 Аптеки №210 14017, м.Чернігів, вул. Волковича,25 (04622)53186
105 а/п – 4 Аптеки №210 14017, м.Чернігів, вул. 1-го Травня,170 (0462)950154
106 ТОВ "Мед-сервіс" Аптека №1  14000, м.Чернігів, вул. 1 Травня,167 (0462)601501
107 Аптека №5  м. 14000, м.Чернігів, вул. Доценка,2 (0462)955748
108 Аптека №19 14000,  м.Чернігів, пр. Перемоги,90 (0462)935473
109 Аптека №22  14000, м.Чернігів, вул. Шевченка,22 (0462)666479
110 Аптека №27 14000, м.Чернігів, вул. Рокосовського,8 (0462)608655
111 Аптека №33 14000, м.Чернігів, вул. 77 Гвардійської Дивізії,1в 0632068600
112 Аптека №37  14000, м.Чернігів, пр.Миру,42 0509683253
113 ПФ "Альфа-Україна Лізинг" «Аптека №4 «АПТЕКА Здоров Я»  14000, м. Чернігів, вул. Музична,2 0689549962
114 ПП "Світ здоров'я - ЗЖС" Аптека №2 14013, м. Чернігів, вул. Козацька, 48 (0462)691414
115 Аптека №3 14013, м. Чернігів, вул. Гагаріна, 4 (0462)644632
116  Аптека №4 14013, м. Чернігів, проспект Миру, 44 (0462)675554
117 ПП "Світ здоров'я - ЗЖС" Аптека №5 14013, м. Чернігів, вул. Доценка, 17 (0462)607154
118 ПП "Фірма "Медінтех" Аптека №1 14005, м. Чернігів, вул. 1-ої Гвардійської Армії, 4 (0462)653549
119 Аптека №9 14005, м. Чернігів, вул. П’ятницька, 49 (0462)653549
120 ТОВ "Аптека №180" Аптека №180 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 112 а (04622)30038 
121 Аптечний пункт №1 ТОВ «Аптека №180» 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 114 (0462)693627
122 ТОВ "Родій Фарм" «Аптека №7 «АПТЕКА Здоров Я» 14000, м. Чернігів, вул. Ринкова,10 0689549962
123 ТОВ "Фірма"СНГ" №1 14034, м. Чернігів, вул. 1 Травня,163 (0462)601706
124 ТОВ "Регіональна аптечна мережа РУАН" №94 14000, м. Чернігів, вул. Реміснича,53 0673220667
125 №106 14000, м. Чернігів, пр-т Миру,194/2 0674711244
126 №107 14000, м. Чернігів, вул. 1-го Травня,161 0674733537
127 ТОВ "Фармацевтична фірма "ЛЄК-ВІЛ" Аптека «VaLeo» № 1 14032, м.Чернігів вул. Доценко,25а (0462)236039
128 Аптека «VaLeo» № 4 14000, м.Чернігів, вул. 1- го Травня,167а (0462)602388
129 Аптечний пункт № 3 аптеки «VaLeo» № 1 при першому поліклінічному відділені Чернігівської міської лікарні № 1 14000, м.Чернігів, пр. Миру,36 (0462)774754
130 Аптечний пункт № 4 аптеки «VaLeo» № 1 при Чернігівській міській лікарні № 4 ЧМР 14000, м.Чернігів, вул. Текстильників,36 (0462)664230
131 ТОВ "І.К.ВЕЛ" Аптека №44 14000, м.Чернігів, пр.-т Перемоги,89 0676400340
132 Аптека №51 14000, м.Чернігів, вул. Рокоссовського,10 0676400340
133 ТОВ "Фармсвіт здоров'я" «Аптека №6»  14000, м.Чернігів, вул. Івана Мазепи,25 (0462)644408
134 ТОВ "Аптека Сальвія" Аптека №2 14000, м.Чернігів, вул. Шевченка,47 (0462)620497
135 Аптека №3 14000, м.Чернігів, проспект Миру,194 0503132689
136 Аптечний пункт №2 14000, м.Чернігів, вул. Пирогова,15 (другий поверх) Дитяча поліклініка №1 Чернігівської міської ради (0462)777444
137 Аптечний пункт №3 м. Чернігів, вул. Пирогова, 1 Жіноча консультація №1 0503517318
138 Аптечний пункт №4 14000, м.Чернігів, вул. Текстильників,36  Лікарня №4 Чернігівської міської ради 0503134092
139 ТОВ "Аптека Сальвія" Аптечний пункт №5 14000, м.Чернігів, вул. Рокоссовського,47 (другий поверх) Дитяча поліклініка №2 Чернігівської міської ради (0462)606438
140 Аптечний пункт №7 14000, м.Чернігів, проспект Миру,44 (другий поверх) Міська лікарня №1 Чернігівської міської ради (0462)777402
141 ТОВ "Мед-сервіс Харків" «Аптека «Мед-сервіс Харків» №63» 14000, м. Чернігів, просп. Перемоги,10 (0462)641132
142 ТОВ "ТАС-Фарма" «Аптека №130»  14000, м. Чернігів, вул. Незалежності,32 (0462)615043

Чому віднедавна покази електролічильників треба передавати з 1 по 4 число місяця?

У нормативних документах, що регулюють відносини між споживачами електричної енергії та постачальниками відбулися деякі зміни.

Так, відповідно п. 6.2 розділу XIII Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП № 311 від 14.03.2018, у побутових споживачів покази лічильника мають зчитуватися на перше число календарного місяця, наступного за розрахунковим. Якщо побутовий споживач самостійно подає дані про обсяги споживання електричної енергії за розрахунковий період, такі дані надаються споживачем до ППКО не пізніше 4 числа місяця, наступного за розрахунковим, шляхом повідомлення по телефону чи іншими електронними засобами або через свій кабінет на сайті ППКО, або через особисте звернення до ППКО.

(ППКО – постачальник послуг комерційного обліку, на даний момент – це ПАТ “Чернігівобленерго”)

У відповідності до Правил роздрібного ринку електричної енергії ПАТ «Чернігівобленерго» починаючи з вересня 2018 року проводитиме зняття показів електроенергії з оформленням акту контрольного огляду один раз на 6 місяців.

Водночас наголошується на важливості передачі фактичних показань для об’єктивного та більш точного розрахунку вартості використаної електроенергії протягом розрахункових періодів (календарних місяців) споживачам необхідно користуватися діючими сервісами ПАТ «Чернігівобленерго» для передання показників електролічильників з 1 по 4 число кожного місяця.

Що таке «донарахування» у рахунках за використану електроенергію?

Згідно п. 6.3 розділу XIII Кодексу комерційного обліку електричної енергії, зчитані побутовим споживачем, чи отримані або зчитані ППКО/ОМ покази інтегрального лічильника в інший день вважаються вихідними даними для визначення показів лічильника на перше число календарного місяця шляхом додавання (віднімання) споживання, розрахованого відповідно до профіля споживання побутового споживача, помноженого на кількість днів (діб) між датою зчитування показів та першим числом календарного місяця.

Також пунктом 6.4 розділу XIII Кодексу комерційного обліку електричної енергії передбачено, що середньодобове споживання визначається виходячи з даних про покази лічильника, зафіксовані між двома послідовними зчитуваннями, та кількості днів між цими зчитуваннями показів.

Яка мета впровадження e-квитка?

Це сучасний метод оплати проїзду в громадському транспорті. Електронний квиток як система дає певні переваги:

  • e-квиток дає чіткі показники пасажиропотоків у місті, що дозволяє налаштовувати та корегувати маршрути в місті у залежності від годин пік;
  • пасажиру з e-квитком не потрібна готівка, а особливо дрібна, не треба очікувати решту від кондуктора.

Що таке валідатор?

Валідатор – це пристрій, який може бути стаціонарним або переносним, його функція – зчитувати інформацію з картки. На даний момент у кожного кондуктора є переносний валідатор. Із часом буде встановлено один стаціонарний валідатор на тролейбус, а на кінцевому етапі, на кожному майданчику тролейбуса, буде валідатор – тобто три одиниці на тролейбус. Наразі кожен тролейбус та автобус КП «Чернігівське тролейбусне управління» оснащений валідатором.

Що таке транспортна картка і як нею користуватись?

Є два види карток: транспортна картка (електронний гаманець) та електронний проїзний. Транспортна картка буває звичайна та учнівська, різниця в тому, що з учнівської картки за наявності учнівського квитка буде списуватись зменшена плата за проїзд.

Електронні проїзні є трьох категорій: громадський, студентський та учнівський. Вони такі ж самі, як і були раніше, але тепер їх потрібно підносити до валідатора та фіксувати свій проїзд. Після першої активації він буде дійсний місяць.

Також тепер не треба щомісяця купувати новий проїзний, а можна просто поповнити електронний проїзний на визначену за тарифами суму.

За електронними проїзними надається безлімітна кількість поїздок не на календарний місяць, як це було раніше. Тепер проїзний дійсний у довільні 30 днів з початку першої поїздки.

Де можна купити транспортну картку?

Зараз купити всі види транспортних карток можна в деяких кондукторів, у депо КП «Чернігівське тролейбусне управління» та в 15 кіосках «Чернігівпреса» (кругленькі кіоски в червоно-золотих кольорах на зупинках громадського транспорту, де можна придбати журнали, газети, а тепер – і транспортну картку).

Прочитано 2530 разів