Звіти про роботу Сектору контролю за регульованими цінами

Звіт щодо проведеної роботи за 1 квартал 2020 року

Протягом І кварталу 2020 року працівниками Сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівсьукій області проведено:

3  планові перевірки  відповідно до Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік.  Загальна кількість, встановлених порушень  складає 100 % до перевірених.

По результатам проведених перевірок відповідно припису споживачам шляхом здійснення перерахунку за надані послуги має бути повернуто 2265,437 тис. грн.

Сума адміністративно-господарських санкцій по результатам проведених планових заходів склала 1516,96 грн.

По результатам, здійснених планових заходів, 2 посадові особи притягнуті до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафу за порушення державної дисципліни цін, про що складено  протокол про адміністративне правопорушення та постанова по справі про адміністративне правопорушення.

По результатам здійсненої позапланової перевірки, прийнято  рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій щодо вилучення в бюджет суми, необгрунтовано отриманої виручки, в розмірі 334,04 грн. та поверненння споживачам необгрунтовано нараховану та стягнутої зі споживачів виручки, що становить 796 146,81 грн.

На виконання доручення, та листа Міністерства охорони здоров’я України про запровадження щомісячного моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесено до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого наказом МОЗ України від 03.04.2017 №360, та беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки», яка стартувала у квітні 2017року, проведена робота по відпрацюванню щомісячних звітів наданих суб’єктами господарювання що впроваджують свою діяльність на фармацевтичному ринку.

На протязі І кварталу 2020 року  було опрацьовано звіти по 111 аптечному закладу міста та області. По наданих звітах здійснена перевірка інформації щодо обсягу реалізованих лікарських засобів, розмірів граничних оптово-відпускних цін, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розмірів застосованих торгівельних надбавок на ліки, які увійшли до програми реімбурсації. Для прикладу: в середньому за місяць  була проведена робота по перевірці  168 лікарських засобів, щодо яких була надана інформація про рівень цін, та 7764 одиницях кількості цін на лікарські засоби, щодо яких здійснено аналіз дотримання вимог законодавства.

На виконання листа Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 30 березня 2020 року № 3822-06/21458-03 відповідно до Розпорядження заступника Голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 31.03.2020 № 01-01-18/3485 в зв'язку із запровадженням щоденного оперативного моніторингу споживчих цін згідно з переліком, визначеним Мінекономіки на виконання підпункту 7 пункту 5 витягу з протоколу № 12 засідання Кабінету Міністрів  України від 25 березня 2020 року, здійснюється робота по опрацюванню інформації по щоденному звітуванню щодо рівня цін в аптечних закладах міста та області, наданої  суб’єктам господарювання, що провадять свою діяльність на фармацевтичному ринку.           

Інформація щодо рівня цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення була оброблена по  26 аптечним закладам  міста та області щоденно.

На постійній основі  проводилась робота по розгляду звернень громадян, в цілому відповіді було надано на 16 звернень що надійшли на адресу Головного управління. Проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення області з питань цінового регулювання, робота по наповненню сайту Головного управління шляхом розміщення актуальної інформації у сфері цінового регулювання.

Звіт щодо проведеної роботи за 2019 року

На протязі 2019 року працівниками Сектору контролю за регульованими цінами  Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено:

  • 22 планові перевірки відповідно до Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік.            
  • 6 позапланових перевірок на підставі звернень громадян, за погодженням центрального органу виконавчої влади.

Сума санкцій відповідно рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій  склала 532 691,52 грн.

По результатам перевірок повернуто споживачам суми,  необгрунтовано  отриманої виручки в  розмірі 1 674 141,42 грн., попереджено обрахування споживачів в розрахунку на рік на загальну суму – 7 310109,79 грн.

По результатам здійснених планових та позапланових заходів 19 посадових осіб суб'єктів господарювання притягнуто до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафу за порушення державної дисципліни цін, на загальну суму 1785,00 грн., про що складено  протоколи про адміністративні правопорушення та прийняті постанови по справі про адміністративні правопорушення.

Відповідно Розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації від 28 березня 2019 року № 169  «Про утворення робочої групи», на виконання протокольного доручення КМУ від 13.03.2019 № 8986/0/1-19 до селекторної наради від 05.03.2019 під головуванням Прем’єр-міністра України, працівниками Сектору здійснена робота над аналізом рівня, встановлених після 01.11.2018 органами місцевого самоврядування  тарифів на послуги централізованого постачання теплової енергії та гарячої води, їх економічної обгрунтованості  КП «Прилукитеплопостачання» та ТОВ «НіжинТеплоМережі».

На протязі 2019 року було опрацьовано 396 звітів по  аптечним закладам міста та області, що беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки». По наданих звітах здійснена перевірка інформації щодо обсягу реалізованих лікарських засобів, розмірів граничних оптово-відпускних цін, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розмірів застосованих торгівельних надбавок на ліки, які увійшли до програми реімбурсації.

На постійній основі  проводилась робота по розгляду звернень громадян, інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення області з питань цінового регулювання, робота по наповненню сайту Головного управління шляхом розміщення актуальної інформації у сфері цінового регулювання.

Звіт щодо проведеної роботи за 9 місяців 2019 року

У сфері надання житлово-комунальних послуг, державний контроль за правильністю встановлення, формування та застосування тарифів запроваджено для суб’єктів господарювання, які надають (виробляють) послуги з теплопостачання, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, послуги з поводження з побутовими відходами на протязі 9 місяців 2019 року працівниками Сектору контролю за регульованими цінами  Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено:

21 планову перевірку  відповідно до Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік.  Загальна кількість  встановлених порушень  складає 76% до перевірених;

4 позапланові перевірки на підставі колективних звернень громадян, за погодженням з центральним органом виконавчої влади.

Відповідно до рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій до  бюджету надійшло 226 тисяч гривень.     

За результатами перевірок повернуто споживачам суми необгрунтованої виручки в  розмірі 877 тисяч 994 гривень.

Попереджено обрахування споживачів в розрахунку на рік на загальну суму  3 816 649, 87 грн.

За результатами здійснених планових та позапланових заходів 17 посадових осіб суб'єктів господарювання притягнуто до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафу за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 1615 грн.

Одночасно за 9 місяців поточного року фахівці провели 5 планових перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на фармацевтичному ринку та ринку послуг. Порушення виявлено по 4 суб’єктах, тобто  80% із перевірених. Сума санкцій відповідно до рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій становить 23 135 гривень.

Відповідно до розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 28 березня 2019 року №169  «Про утворення робочої групи», на виконання протокольного доручення КМУ від 13.03.2019 № 8986/0/1-19 до селекторної наради від 05.03.2019 під головуванням Прем’єр-міністра України працівниками Сектору у складі робочої групи здійснена робота над аналізом рівня встановлених після 01.11.2018 органами місцевого самоврядування  тарифів на послуги централізованого постачання теплової енергії та гарячої води, їх економічної обгрунтованості - КП «Прилукитеплопостачання», ТОВ «НіжинТеплоМережі». За результатами опрацювання матеріалів, аналізу рівня тарифів, наданих підприємствами, складено Довідку  щодо результатів розгляду матеріалів із зазначеними зауваженнями стосовно розрахунку тарифів на теплопостачання.

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України та листа Міністерства охорони здоров’я України у 2017 році про запровадження щомісячного моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесено до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого наказом МОЗ України від 03.04.2017 №360, та які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки», що стартувала у квітні 2017 року, проведена робота по відпрацюванню щомісячних звітів, наданих суб’єктами господарювання, що провадять свою діяльність на фармацевтичному ринку.

 На протязі 9 місяців 2019 року  було опрацьовано звіти по 271 аптечному закладу міста та області. По наданих звітах здійснена перевірка інформації щодо обсягу реалізованих лікарських засобів, розмірів граничних оптово-відпускних цін, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розмірів застосованих торговельних надбавок на ліки, які увійшли до програми реімбурсації.

На постійній основі  проводилась робота по розгляду звернень громадян -  всього 23 звернення. Проведена інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення області з питань цінового регулювання, робота по наповненню сайту Головного управління шляхом розміщення актуальної інформації у сфері цінового регулювання.

Звіт щодо проведеної роботи за 2018 рік

Головним пріоритетним напрямком  в роботі Сектору контролю за регульованими цінами є контроль за дотриманням вимог формування, встановлення та застосуванням державних регульованих цін (тарифів).

Але, відповідно до частини дев’ятої Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» внесено зміни до Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», відповідно до яких мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності встановлено до 31 грудня 2018 року. Відповідно державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін шляхом проведення  планових перевірок  у 2018 році не проводився. 

Враховуючи вищезазначене у 2018 році робота Сектору контролю за регульованими цінами була спрямована по наступним напрямкам. 

 Фармацевтичний ринок:

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України, та листа Міністерства охорони здоров’я України у 2017 році запроваджено щомісячний моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесено до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого наказом МОЗ України від 03.04.2017 №360, та беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки», яка стартувала у квітні 2017року .

На протязі 2018 року звіти по даному напрямку надавались щомісячно рядом суб’єктів господарювання, серед яких: Комунальне підприємство «Ліки України» Чернігівської обласної ради, Товариством з обмеженою відповідальністю «Руан», ТОВ «Медсервіс», ТОВ «Світ Здоров’я – ЗЖС», ТОВ «ЛЕК-ВІЛ», ТОВ «Фармсвіт здоров’я» Товариство з обмеженою відповідальністю «Добро Фарм», ТОВ «Фірма Лакс», ПП Фірма «Медінтех».

Загалом звіти надавались по 27 аптечним закладам міста та області. По наданих звітах здійснюється перевірка інформації щодо обсягу реалізованих лікарських засобів, розмірів граничних оптово-відпускних цін, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розмірів застосованих торгівельних надбавок на ліки, які увійшли до програми реімбурсації. Для прикладу, за грудень місяць 2018 року проведена робота по перевірці  219 лікарських засобів, щодо яких була надана інформація про рівень цін, та 12 785 одиницях кількості цін на лікарські засоби, щодо яких здійснено аналіз дотримання вимог законодавства.

На виконання листа Міністерства  охорони здоров’я України від 07.08.2018 №181/20915 «Щодо реалізації Урядової програми «Доступні ліки», листа Держпродспоживслужби від 13.08.2018 № 16.2-7/6048, з метою безперебійної роботи Урядової програми «Доступні ліки», та систематичного забезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами, що реімбурсуються, працівниками Сектору взято участь у селекторній нараді у режимі телеконференції, на базі обласного управління охорони здоров’я.

 Сфера житлово-комунальних послуг:

У сфері надання житлово-комунальних послуг державний контроль за правильністю встановлення, формування та застосування тарифів запроваджено для суб’єктів господарювання, які надають (виробляють) послуги з теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.    

За звітний період Сектором контролю за регульованими цінами у сфері надання комунальних послуг за погодженням державної регуляторної служби України  проведено 6 позапланових перевірок  з питань правильності застосування тарифів на централізоване водопостачання та вивезення твердих побутових відходів. В результаті проведених заходів, відповідно рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій, до бюджету надійшло 53504,73 гривень.

Спільно з Управлінням захисту прав споживачів проведено 18 позапланових заходів державного контролю  у сфері надання комунальних послуг.

На постійній основі  проводилась  робота по розгляду звернень громадян. Так, за вказаний період було надано роз’яснення -відповіді на 54 звернення.

Відповідно листа Держпродспоживслужби від 17.04.2018 № 603-164-9/2692 працівниками Сектору взято участь у Семінарі «Особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері ціноутворення».

На протязі 2018 року на постійній основі велась інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення області з питань цінового регулювання. Перш за все це  участь у Семінарі «Факультет 60+», на постійній основі велась робота щодо поповнення сайту Головного управління шляхом розміщення актуальної інформації у сфері цінового регулювання. Всього за звітний період  для розміщення на Сайті було подано 29 статтей.

За вказаний період відбулися суттєві зміни в законодавчій базі, що стосуються цінового регулювання, внаслідок чого була проведена робота по опрацюванню нормативної бази, на постійній основі здійснювався контроль за змінами в законодавчій базі для подальшого використання в роботі.         

У 2018 році проведено моніторинг рішень щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів) прийнятих центральними і місцевими органами виконавчої влади, уповноваженими вирішувати дані питання. 

За вказаний період  Сектор контролю за регульованими цінами  співпрацював з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань законодавства,  та моніторингу цінової політики області, сприяв органам місцевого самоврядування у здійсненні ними повноважень щодо контролю за дотриманням цін (тарифів).

Звіт щодо проведеної роботи у I кварталі 2018 року

Відповідно до доручення Віце-прем’єр-міністра України,  листа Міністерства охорони здоров’я від 11.04.2017 № 18-01/3-1344/10082, Сектором контролю за регульованими цінами на протязі I кварталу 2018 року проводилась робота по ознайомленню та відпрацюванню щомісячних звітів щодо застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесено до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, граничних оптово-відпускних цін, роздрібних торгівельних надбавок,  затвердженого наказом МОЗ України від 03.04 2017 року № 360 (зі змінами) та беруть участь у програмі «Доступні ліки», по наступним суб’єктам господарювання:

  • Комунальне підприємство «Ліки України» Чернігівської обласної ради;
  • Чернігівська філія ТОВ «МЕД-СЕРВІС»;
  • Аптека ТОВ «Регіональна аптечна мережа Руан»;
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛЕК-ВІЛ»;
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ здоров’я -ЗЖС»;
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармасвіт здоров’я».

Відповідно  наказів  Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області  на протязі I кварталу Сектором контролю за регульованими цінами спільно з Управлінням захисту прав споживачів проведено 9 позапланових перевірок. Питання, що підлягали перевірці стосувались відповідності застосування тарифів до діючих регуляторних актів на послуги з водовідведення та водопостачання, послуги теплопостачання, послуги з постачання газу, послуги за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Підготовано та надіслано листи суб’єктам господарювання, що впроваджують свою діяльність на фармацевтичному ринку, щодо надання інформації для проведення щомісячного моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесено до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого наказом МОЗ України від 03.04.2017 №360 (зі змінами), та беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».

В результаті розгляду та опрацювання матеріалів справ, сформованих на основі звернень громадян, надано 5  іформаційних довідок з питань цінового регулювання.

На запит Комунального підприємства «Ліки України», надано роз’яснення щодо можливості застосування середньозваженої ціни при формуванні цін реалізації товарів підприємствам мережі.

Працівниками Сектору взято участь у занятті правового факультету "Університет 60 плюс", що відбулося на базі Чернігівської міської бібліотеки         ім.Коцюбинського. Слухачам факультету було надано відповіді на поставлені запитання, а також отримано індивідуальні консультації.

Проведена робота по ознайомленню та відпрацюванню Національного переліку основних лікарських засобів, Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 03 квітня 2017 року, Реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби станом на 01.12.2017року;

Проведена робота по вдосконаленню інформаційної бази сайту Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, в розділі – Сектор контролю за регульованими цінами, стосовно Урядової програми «Доступні ліки». За I квартал 2018 року по напрямку цінового регулювання розміщено 6 статтей.

Відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 03.07.2017 № 961 проведена робота по формуванню єдиної справи розпорядчих документів, що приймаються органами державного нагляду під час здійснення заходу державного нагляду у сфері господарської діяльності.

На протязі 1 кварталу підготовлено та надіслано 14 відповідей на звернення  громадян що надійшли на Урядову «гарячу лінію».

Вчасно проведена робота над виконанням щомісячних контрольних завдань від Управління контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби України, Управління економічного розвитку, Обласної Державної адміністрації, Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Чернігівської обласної державної адміністрації.

Вчасно виконані поточні завдання, структурних підрозділів   Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Прочитано 766 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал