ukende

Оперативна інформація про стан розвитку та розповсюдження шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин в Чернігівській області станом на 23 листопада 2017 року

Фенологія культур

Озимі зернові: уповільнення вегетації

Озимий ріпак:  уповільнення вегетації

Наприкінці другої і початку третьої декад листопада місяця утримувалась нестійка погода. Вдень температура повітря коливалась в межах від 0 до 5°С тепла, вночі температурні показники знижувались до 0° 3°С морозу і підвищувались до 4°С тепла. Опади проходили у вигляді дощів різної інтенсивності, місцями з мокрим снігом. Вночі та вранці спостерігались тумани. 

В посівах озимих культур і багаторічних трав продовжується розвиток і розселення мишоподібних гризунів. На га озимих зернових культур (заселено 5% обстежених площ озимої пшениці (обстежено 750 га) і 4% жита (обстежено 100 га)) обліковують 1-2 колонії, в колонії 2-4 жилих нори. В посівах озимих ріпаків (обстежено 365 га) наявні поодинокі жилі нори (заселено 4% обстежених площ), які переважно концентруються в прикрайових смугах (за даними спеціалістів Ніжинського і Семенівського районів).

На 25% заселених площ багаторічних трав (обстежено 110 га) нараховуються 1-3 колонії гризунів, в колонії 2-4 жилих нори.

В області проведено регулювання чисельності мишоподібних гризунів на площі 5,2 тис. га.

В подальшому за помірних і вологих погодних умов чисельність мишоподібних гризунів зростатиме і продовжуватиметься міграція на озимі культури.

 

 

Начальник відділу прогнозування,                                                
фітосанітарної діагностики
та аналізу ризиків                                         Л.В.Менджул

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал