ukende

Оперативна інформація про стан розвитку та розповсюдження шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин в Чернігівській області станом на 4 січня 2018 року. Фенологія культур

Озимі зернові: стан неглибокого зимового спокою

 Озимий ріпак: стан неглибокого зимового спокою

      На початку січня місяця утримувалась тепла погода. Температура повітря вдень коливалась в межах 2-6° тепла. Вночі стовпчик термометра фіксував значення 1-2° тепла. Опади проходили у вигляді дощу. Спостерігались тумани. Грунт талий. Сніговий покрив відсутній.

     Вищезазначені погодні умови сприяли повільному розвитку і поширенню мишоподібних гризунів на посівах озимих культур і багаторічних трав.

     За проведення обстежень посівів озимих зернових культур на заселення мишоподібними гризунами на га обліковують 1-2 колонії гризунів, в колонії 2-3, максимально 4 жилих нори. В посівах озимих ріпаків, нараховуються поодинокі жилі нори. На багаторічних травах (конюшина, люцерна) наявні  2-3 колонії гризунів, в колонії 2-4 жилих нори. На неорних землях чисельність становить від 2 до 4 жилих колоній на гектарі, в колонії 2-4, максимально 5 нір.

         Враховуючи здатність мишоподібних гризунів до швидкого розмноження у сприятливих умовах (відсутність різких температурних коливань, достатня кормова база) зберігається ймовірність того, що в подальшому щільність мишоподібних гризунів зростатиме. В разі перевищення ЕПШ (3-5 колоній/га), проводять захисні міроприємства. Метою захисту озимих зернових, ріпаку і багаторічних трав залишається обмеження кількості шкідників до економічно та господарсько невідчутних рівнів.

 

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал