Вівторок, 14 травня 2019 12:03

Лікарські засоби, ціни на які обмежуються державою

На сьогодні державне регулювання цін на ліки запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення». Відповідно до цієї постанови на ліки, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. №  333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» встановлені граничні постачальницько-збутові надбавки в межах 10 відсотків до оптово-відпускної ціни та граничні торговельні (роздрібні) надбавки в межах 25 відсотків до закупівельної ціни.

Як правило, споживач в аптечних закладах закуповує ліки за торговими назвами. Тому визначити, чи належить конкретний медпрепарат до регульованої групи, можливо на підставі інформації про основну діючу речовину, що міститься в інструкції для застосування лікарського засобу, та за кодом анатомо-терапевтично-хімічним, який наведено в Національному переліку та даних щодо реєстрації медпрепарату.

Наприклад, на лікарський засіб Норваск таб., (виробник Пфайзер Менюфекчуринг Дойчленд ГмбХ, Німеччина, діюча речовина Амлодипін, що входить до Національного переліку, а отже, ціна регульована), аптекам дозволено встановлювати свою роздрібну надбавку не вище ніж 25 відсотків.

А на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що придбаваються за бюджетні кошти, і постачальницько-збутова, і роздрібна надбавки можуть складати до 10 відсотків кожна. При цьому, закупівля за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів  здійснюється закладами охорони здоров’я лише на медпрепарати, ціни на які задекларовані в установленому порядку та внесені Міністерством охорони здоров’я до реєстру оптово-відпускних цін. Інформація по реєстру офіційно оприлюднюється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Якщо у Вас виникають питання, щодо ціни на лікарські засоби,  просимо за  допомогою звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби  в Чернігівській області (м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 180), а також в разі подання  звернення обов’язково  вказувати та  додавати:

– назву лікарських засобів, щодо яких зросли ціни;

– назву, адресу та ЄДРПОУ суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію лікарських засобів (дану інформацію можна отримати на стенді «Куток споживача»);

– документи, що підтверджують застосування завищених цін ( чеки, квитанції).

Прочитано 159 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал