П'ятниця, 17 травня 2019 10:38

Чернігівщина продовжує підготовку до оздоровчого сезону 2019 року

З метою належної підготовки до оздоровчого сезону 2019 року, своєчасного відкриття дитячих закладів відпочинку, забезпечення стабільної епідемічної ситуації, запобігання спалахів інфекційних захворювань та харчових отруєнь у Чернігівській області проводиться підготовка оздоровчого сезону 2019 року.

У ході підготовчих робіт спеціалістами структурних підрозділів Головного управління у районах було проведено роз’яснювальні роботи вимог чинного законодавства для безпечного та якісного оздоровлення дітей у літній період 2019 року.

У Бобровицькому районі відбулась нарада з директорами закладів загальної середньої освіти та директорами пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей.

У заході взяла участь головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бобровицького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Леся Мусієнко. Під час свого виступу вона розповіла присутнім про  стан підготовки пришкільних таборів відпочинку до оздоровлення  та  озвучила  вимоги щодо безпечного перебування дітей  в таборах, а саме:

  • забезпечення закладів питною водою належної якості
  • створення умов для дотримання особистої гігієни дітьми та працівниками
  • забезпечення в повному обсязі аптечками

Особливу увагу учасники наради звернули на забезпечення харчоблоків  їдалень необхідним холодильним, технологічним обладнанням,  достатньою кількістю столового посуду, миючих та дезінфікуючих засобів, веденням необхідної документації на харчоблоці, а саме: журналів бракеражу, сирої, готової продукції, журналу здоров’я працівників харчоблоку.

У Городнянському районі відділом освіти, молоді та спорту Городнянської райдержадміністрації спільно з Городнянським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, проведено нараду з директорами пришкільних  таборів з денним перебуванням та працівниками харчоблоків.

На нараді обговорювались вимоги чинного санітарного законодавства та законодавства з питань безпечності харчових продуктів для закладів оздоровлення та відпочинку. Особлива увага приділялася питанням щодо організації постачання харчових продуктів та продовольчої сировини, виконання вимог постанови КМУ від 22.11.2007 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», про забезпечення закладів питною водою гарантованої якості та необхідність лабораторного контролю її безпечності, про забезпечення необхідними миючими та дезінфекційними засобами для дотримання протиепідемічного режиму, про своєчасне проходження працівниками закладів відпочинку профілактичних медичних оглядів.

 Всі присутні отримали вичерпні відповіді на запитання.

Днями в Ічняському районі у приміщенні Ічнянської  гімназії  ім. Васильченка було проведено нараду з керівниками відділу  освіти Ічнянської міської ради та Ічнянської районної  державної адміністрації, керівниками шкіл і пришкільних таборів, медичними працівниками та кухарями  навчальних закладів з питань щодо вимог санітарного законодавства та додержання законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів при організації оздоровлення та відпочинку дітей в оздоровчій кампанії  2019 року.

У нараді  взяли участь  та виступили: начальник Ічнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Сергій Мироненко та головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ічнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Ольга Йовса.

Говорили про створення безпечних та нешкідливих умов оздоровлення та відпочинку дітей, організацію якісного та безпечного харчування, медичного забезпечення та здійснення заходів щодо своєчасної та ефективної профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Приділили увагу порушенням режимних моментів на харчоблоках шкіл і наслідки недотримання дезінфекційного режиму та правил особистої гігієни працівників їдалень.

Нарада пройшла у формі діалогу. Фахівці  Ічнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області відповіли на всі питання, що хвилювали присутніх.

На завершення, керівникам навчальних закладів надані інформаційні листи з детальними рекомендаціями щодо організації і роботи пришкільного табору.

У приміщенні Куликівського Управління освіти відбулася нарада з директорами пришкільних таборів  з денним перебуванням та директором оздоровчого табору «Деснянка» з питань підготовки до оздоровчого сезону 2019 року.

Спеціалісти Куликівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  взяли участь в нараді. Під час засідання були висвітлені  питання  щодо дотримання персоналом особистої гігієни,

 недопущення виникнення гострих кишкових інфекцій та збереження здоров’я дітей, організацію якісного та безпечного харчування та водопостачання, належного медичного обслуговування.

 Директори пришкільних таборів отримали матеріали, в яких зазначені основні принципи організації роботи закладів оздоровлення.

Ніжинським міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області розпочато  комісійні перевірки стану готовності пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей на оздоровчо-відпочинковий період 2019 року в місті Ніжині та Ніжинському районі.

В місті Ніжині та Ніжинському районі в оздоровчо-відпочинковий період будуть функціонувати 40 закладів відпочинку з денним перебуванням дітей.

Управління освіти Прилуцької міської ради відбувся семінар-навчання з питань організації  та підготовки до оздоровчого сезону 2019 року в  пришкільних таборах  з денним перебуванням. У заході  взяли участь головний спеціаліст Прилуцького міськрайонного  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Людмила Самойленко, начальник Прилуцького міськрайоного відділу ДУ ЧОЛЦ МОЗ України Михайло Пастушенко Михайло, головний технолог КП КШХ «Шкільний» Галина Цюпко,  начальник та фахівці управління освіти, керівники таборів з денним перебуванням.

До відома керівників закладів було доведено порядок відкриття закладів відпочинку, перелік документів, які подаються при прийманні дитячих закладів відпочинку, організація харчування та медичного забезпечення.

З метою профілактики гострих кишкових інфекцій та збереження здоров’я дітей особливу увагу було спрямовано на створення безпечних та нешкідливих умов відпочинку надані основні рекомендації та вручені  пам’ятки з переліком заборонених продуктів харчування, продовольчої сировини, готових страв.

У приміщенні управління освіти Чернігівської районної державної адміністрації відбулась нарада з директорами загальноосвітніх навчальних закладів Чернігівського району з питань підготовки до оздоровчого сезону 2019 року таборів з денним перебуванням дітей.

В нараді взяла участь провідний фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чернігівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Парасковія  Бондар.

До відома керівників закладів було доведено порядок відкриття закладів відпочинку, перелік заборонених продуктів харчування та страв заборонених до використання на харчоблоках,  перелік документів, які подаються при прийманні дитячих закладів відпочинку та основні вимоги нормативного законодавства.

З метою профілактики гострих кишкових інфекцій та збереження здоров’я дітей особливу увагу було спрямовано на створення безпечних умов перебування дітей під час відпочинку, підготовку водопровідних та каналізаційних систем, організацію якісного та безпечного харчування. Також  увагу присутніх  було звернено на основні порушення, які виникали під час оздоровчої кампанії 2018 року. 

 

Прочитано 137 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал