Середа, 26 червня 2019 14:41

Обережно, борщівник!

Останні роки спостерігається активне поширення рослини “Борщівник Сосновського”. Ця небезпечна рослина легко «мігрує» в екосистеми: обабіч доріг, річок, лісів, на необроблюваних сільськогосподарських землях, поступово перебирається на дачні ділянки та землі інших категорій.

Борщівник має жорстке з гранями стебло заввишки 1,5 - 2 метрів і перистоскладні шорсткі листки, що складаються з трьох-семи овальних листочків. Інвазія цієї агресивної рослини порушує нормальне природне функціонування місцевих екологічних систем, адже він пригнічує природну рослинність, створюючи навколо себе власне середовище, що є неприйнятним для інших видів, які після його заселення більше не ростуть.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області нагадує, що рослина має надзвичайно небезпечний вплив на здоров’я людини, оскільки борщівник – це отруйна рослина. Будьте обачними, проходячи повз вогнища борщівника Сосновського, а також уникайте контактів та потрапляння його на шкіру.

Зелена маса борщівника містить фурокумарин, який спричиняє опіки, особливо при попаданні на місце опіку сонячних променів. Через 1-2 дні пошкоджена поверхня тіла досягає декількох сантиметрів, важко гоїться та загострює появу інших шкірних захворювань. Найнебезпечнішим  контакт із  рослиною  є  у  червні- липні  коли  рослина  цвіте. Також борщівник являється  дихальним алергеном, який має сильний запах, який відчувається вже в п’яти метрах від рослини.

Заходи застереження:

  • Не торкатися до оманливого м'якого листя борщівника Сосновського оголеними руками!
  • Ознайомити дітей з рослиною та не дозволяти дітям зривати листя борщівника чи бавитись ним.
  • Працювати з рослиною тільки в щільному одязі та гумових рукавичках.

Дуже  важливо  не  допускати  дозрівання  і  розсіювання  насіння. Оскільки борщівник є небезпечним видом, необхідно регулярно вживати заходів, щоб запобігти його поширенню. Це стосується систематичного скошування, зрізування товстих коренів на глибині 10-15 сантиметрів. Скошені  та  висушені  рослини  потрібно  спалювати.  Найефективніший засіб боротьби — хімічний. При появі першої розетки рослину належить обробити гербіцидами суцільної дії, а саме - препаратами гліфосатної групи, наприклад, раундапом.

Збираючись на прогулянку в ліс або поле будьте обачними!

Прочитано 157 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал