П'ятниця, 09 серпня 2019 15:45

Фітосанітари Чернігівщини підсумували результати роботи за перше півріччя 2019 року

9 серпня у залі засідань Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області відбулась нарада фахівців Управління фітосанітарної безпеки.

Відкрив нараду перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Сергій Коваленко. Він зауважив, що основним із завдань Управління фітосанітарної безпеки є недопущення занесення  на територію України небезпечних карантинних видів шкідливих організмів, які можуть адаптуватися на території нашої держави і завдати збитків сільському господарству. Також потрібно посилити контроль щодо недопущення надходження нотифікаційних повідомлень.

Щодня управління проводить фітосанітарні процедури до вантажів рослинного походження та до інших об’єктів, які можуть переносити шкідливі організми. Такі об’єкти регулювання є як вітчизняного походження так і імпортного. Управлінням виконано значний обсяг робіт по здійсненню державного контролю за дотриманням законодавства в сфері карантину та захисту  рослин, - зазначив начальник Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Івченко.

В ході наради були підбиті підсумки у сфері захисту рослин, карантину рослин, насінництва та розсадництва за І півріччя 2019 року та визначені завдання у сфері фітосанітарії на II півріччя 2019 року.

Особлива увага була акцентована на результатах перевірок підприємств щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства в сфері карантину та захисту рослин,  контролі у сфері насінництва та розсадництва та на порядку проведення моніторингу сільськогосподарських посівів, а також обстеженнях на виявлення регульованих та шкідливих організмів, зокрема за допомогою феромонних пасток.

Звернули увагу на продовження  роз’яснювальної роботи серед сільгоспвиробників щодо дотримання техніки безпеки та вимог санітарних правил при проведені захисних заходів від шкідливих організмів.

В ході наради пройшло навчання по складанню уніфікованих форм актів при проведенні заходів державного нагляду (контролю) в сферах карантину та захисту рослин, в сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти.                                

На нараді також висвітлено ряд питань, щодо правових основ проведення відео фіксації при здійсненні заходів державного нагляду (контролю).

Спільно з фахівцями ДУ «Чернігівська фітолабораторія» були обговорені питання діагностики та візуальної ідентифікації регульованих шкідливих організмів під час здійснення фітосанітарних процедур проведення огляду та інспектування об’єктів регулювання.

Було зауважено, що на виконання Рішення Євразійської Економічної Комісії, вимог Республіки Туреччина та Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог експорту з України до Китайської Народної Республіки ячменю, сої та кукурудзи проводиться робота по встановленню вільних від шкідливих організмів зон.

Прочитано 120 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал