Понеділок, 02 вересня 2019 15:46

Протруювання насіння

Аби отримати гарний врожай, перш за все потрібно піклуватися про зерно та його захист від хвороб та шкідників. І в цьому велику роль відіграє правильно вибраний протруйник.

Виділяють три типи протруйників: препарати для боротьби з інфекціями, для боротьби зі шкідниками і комбіновані. До складу препарату може входити від однієї до двох-трьох і навіть чотирьох діючих речовин. Аграріям варто обирати препарати в залежності від своїх потреб та патогенів, з якими вони мають справу на полях. Деякі препарати при дефіциті вологи в посівному шарі ґрунту починають токсично діяти на проростки рослин і як результат - це призводить до зменшення схожості протруєного насіння, та зниження врожайності.

Засоби захисту рослин перш за все повинні проконтролювати хвороби, які знаходяться на поверхні ґрунту. Також варто звернути увагу на ті препарати, які можуть проконтролювати хвороби і всередині насіння та ті, які знаходяться в ґрунті. Протруйник – це комплексний захист насінини проти хвороб та шкідників.

Серед рекомендованих до застосування останнім часом добрими характеристиками відзначаються протруйники на основі таких діючих речовин, як: карбендазим, флутріафол, тебуконазол, манкоцеб, тритіконазол, флудіоксоніл, іпконазол, диніконазол-М, імідаклоприд, беноміл, тебуконазол у поєднанні з імазолілом, тебуконазол у поєднанні з тіабендазолом та імазолілом, дифеконазол у поєднанні з ципроконазолом, тіабендазол у поєднанні з тебуконазолом, карбоксин з тирамом та інші. Одночасно з протруюванням насіння рекомендовано обробляти мікроелементами (сполуки добирають з урахуванням результатів агрохімічного аналізу грунту) і регуляторами росту рослин.

До захисту рослин потрібно підходити комплексно, тому крім використання правильної техніки, дотримання часових рамок посівної, потрібно звертати увагу і на використання якісних засобів захисту рослин. 

Нагадуємо! Протруювання, зберігання, перевезення та сівбу протруєним насінням слід проводити дотримуючись Державних санітарних правил “Транспортування, зберігання та застосування пестицидів в народному господарстві” ДСанПіН 8.8.1.2.001-98, що в свою чергу забезпечить не тільки захист рослин від шкідливих організмів, а й охорону навколишнього середовища.

 


Прочитано 185 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал