П'ятниця, 13 вересня 2019 08:46

Безпечні іграшки – запорука здоров’я ваших дітей

Розмаїття дитячих іграшок, представлених сьогодні у торговій мережі, не тільки радує маленьких споживачів, але й приємно дивує їхніх батьків. Роль іграшок у розвитку і вихованні дітей величезна, адже вони дозволяють дитині орієнтуватися в навколишньому світі, розвивати і реалізовувати свої здібності, виражати свої почуття. Але, до вибору іграшки потрібно підходити зважено – за красивою забавкою можуть ховатися неприємності та навіть небезпека.

В Україні вимоги  до виробників та імпортерів іграшок, до матеріалів з яких вони виготовлені викладено у Державних санітарних правилах  і нормах безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей  (ДСанПіН 5.5.6.012-98). Також постановою КМУ  № 151 від 28.02.2018 затверджено Технічний регламент безпечності іграшок.

Дія Технічного регламенту поширюється на продукцію, що розроблена або призначена для використання у грі дітьми віком до 14 років. У додатках до Технічного регламенту визначено, яка продукція не вважається іграшкою, зазначено особливі вимоги щодо безпечності іграшок, перелік алергенних ароматичних речовин, які не повинні міститися в іграшках. Відповідність іграшки до вимог Регламенту підтверджується нанесенням на кожну іграшку, та (або) її пакування, інструкцію з експлуатації або інший супроводжувальний документ знака відповідності технічним  регламентам.

Нанесення знака відповідності технічним  регламентам, після виконання процедур підтвердження відповідності, є обов’язком виробника або уповноваженої ним особи, чи особи, яка вводить іграшку в обіг. Введення в обіг іграшок без нанесеного національного знака відповідності заборонено. Документально це обов’язково повинно бути підтверджено декларацією про відповідність іграшки вимогам Технічного регламенту.

Декларація відповідності є обов’язкова!

На що необхідно звернути увагу при виборі іграшок, щоб не нашкодити дитині.

 • Матеріал - безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною, твердою на дотик, без різких запахів.
 • Розмір іграшки - щоб іграшка була корисною для дитини, вона повинна відповідати віку і розміру дитини. Вікові обмеження на упаковці або етикетці іграшки – важлива інформація!
 • М’яка іграшка – міцні, цільні шви. Зашиті абияк іграшки з яких звисають нитки, а з швів видно наповнювач, краще не купувати.
 • Краї та кути –не має бути подряпин, сколів і тріщин гострих кутів і гострих деталей.
 • Кріплення деталей - переконайтесь, що всі деталі іграшки закріплені надійно.
 • Шумовий ефект - максимум, який може видавати іграшка, не повинен перевищувати 65 децибел.
 • Місце покупки - в великих спеціалізованих магазинах шанс купити небезпечну іграшку суттєво нижчий.
 • Супровідні документи - завжди звертайте увагу на етикетку і упаковку іграшки. По-справжньому безпечною можна вважати таку іграшку, на якій вказані:
 • Матеріал, з якого вона виготовлена;
 • Назва та адреса виробника;
 • Вікові обмеження;
 • Знак відповідності (повинен наноситися на іграшку та бути видимим, розбірливим і незмивним).

Також у разі потреби має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це – конструктор), спосіб обробки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).

Спеціальні попередження та позначення щодо обережності під час користування окремими категоріями іграшок.

«ПОПЕРЕДЖЕННЯ» , саме слово повинно друкуватися жирним шрифтом не менше 12 розміру, та великими буквами.

 • Іграшки, не призначені для користування дітьми віком до 36 місяців - повинні містити попередження “Не призначено для дітей віком до 3 років” чи “Не призначено для дітей віком до 36 місяців” або зображення.
 • Іграшки для стимулювання активності - “Лише для використання в домашніх умовах”.
 • Функціональні іграшки - “Використовувати під безпосереднім наглядом дорослої особи”.
 • Хімічні іграшки - “Не призначено для дітей віком до ___ років. Використовувати під наглядом дорослої особи”.
 • Ковзани, роликові ковзани, ролери, скейтборди, самокати та іграшкові велосипеди - “Необхідно використовувати захисне спорядження. Не використовувати під час дорожнього руху”.
 • Іграшки для гри на воді - “Використовувати лише у воді, в якій дитина відчуває дно під ногами, та під наглядом дорослої особи”.
 • Іграшки, що розміщені в харчових продуктах - “Усередині іграшка. Рекомендується нагляд дорослої особи”.
 • Імітатори захисних масок і шоломів - “Ця іграшка не забезпечує захисту”.
 • Іграшки, призначені для нанизування над колискою, дитячим ліжком або дитячою коляскою за допомогою мотузок, шнурів, резинок чи ременів - “Для запобігання можливому травмуванню внаслідок заплутування зніміть цю іграшку, коли дитина намагатиметься піднятися на руки, коліна або в положення повзання”.
 • Пакування для ароматичних речовин у настільних іграх для розвитку органів нюху, косметичних наборах і іграх для розвитку смакового сприйняття - “Містить ароматичні речовини, що можуть спричинити алергію”.

Дотримання вимог суб’єктом господарювання  Технічного регламенту, надає можливість українським споживачам купувати якісну продукцію.

Нагадуємо! Постановою КМУ № 172 від 19.03.1994 р. встановлено Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), і в цьому переліку: дитячі іграшки м’які та дитячі іграшки гумові надувні. Тому, якщо іграшка належної якості вже придбана  (в ній відсутній брак виробника), то повернути чи обміняти її споживач не має права.

Прочитано 632 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал